Woda brzozowa: jak stosować na włosy i co daje?

W

ranking na włosy

brzoza

 Aktualizacja 2019: Niestety w naszym przypadku woda brzozowa długofalowo nie sprawdziła się w stosowaniu na włosy. Jako tani, doraźny pomocnik, lub „na próbę” jest OK, natomiast z pewnością lepiej jest dbać o włosy „od wewnątrz” wraz z odpowiednio dobranymi składnikami i suplementami diety (niektóre nawet są pod postacią żelków!). Nasz aktualny ranking znajdziesz, klikając TUTAJ    

Piękne i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak w wielu przypadkach same chęci nie wystarczą, a stosowanie różnego rodzaju kosmetyków nie przynosi spodziewanego efektu. Twoje włosy są słabe, przetłuszczają się lub wypadają? Jest środek, którego być może jeszcze nie próbowałaś. To stara dobra woda brzozowa!

Może i nie należy do najbardziej kompleksowych narzędzi do walki o lepsze włosy, ale za to jest bardzo tania i łatwo dostępna.

Woda brzozowa jest pozyskiwana głównie z drzew rosnących na północnej półkuli naszej planety. W celu zdobycia soku z brzozy robi się niewielki otwór w drzewie. Z niego wypływa syrop, który jest zbierany w naczyniach. Sok można zdobyć tylko wiosną, gdy drzewa przekazują substancje odżywcze z korzeni do pączków na gałęziach. Z soku produkowana jest właśnie woda brzozowa. To produkt, który był popularny już w poprzednim ustroju, a obecnie wraca do łask. Poznajmy go więc razem na nowo.

Wzmacniające właściwości

Właściwości wody brzozowej umożliwiają wzmocnienie cebulek włosów i odświeżenie skóry głowy. Jest ona polecana przede wszystkim osobom, które narzekają na przetłuszczanie się włosów czy też ich wypadanie. Woda brzozowa zapobiega również pojawianiu się łupieżu. Włosy stają się lśniące i wytrzymałe, zaczynają też rosnąć nowe w postaci tzw. „babyhair”. Skuteczne działanie wody brzozowej stwierdzono nawet u osób cierpiących na łysienie plackowate i androgenowe oraz poddanych chemioterapii (wspomaga ona odrost utraconych włosów). Warto wspomnieć, że sok z brzozy czy też woda brzozowa są dobre nie tylko na włosy, ale to temat na inny artykuł.

Co zawiera woda z brzozy?

Woda brzozowa ma bardzo bogaty skład.
Zawiera ona:

  • cukry złożone,
  • fitohormony,
  • fitosterole,
  • garbniki,
  • śluzy,
  • witaminy i minerały,
  • olejki eteryczne,
  • kwas salicylowy,
  • aminokwasy (w tym dużo cytruliny),
  • flawonoidy (kemferol, luteolina, kwercetyna, rutyna, hiperozyd),
  • saponiny,
  • trójterpeny lupanowe (betulina, kwas betulinowy) i oczywiście żywice.

Pozytywne właściwości wody brzozowej wynikają właśnie z obecności tych składników

Jak stosować wodę brzozową?

woda brzozowa na włosyZaleca się użycie wody brzozowej po każdym myciu włosów. Wystarczy ją wcierać przez kilka minut w mokre włosy.

Najważniejsza jest tu właśnie wspomniana wcierka. Podczas nakładania wody brzozowej masuj skórę głowy, aby preparat dobrze się wchłonął. Po wykonaniu zabiegu nie spłukuj włosów.

 Mamy również małą radę: woda najczęściej jest sprzedawana w zwykłych buteleczkach, przelej ją do flakonu z atomizerem, a stosowanie stanie się dużo łatwiejsze. Umożliwi to również bardziej równomierne rozprowadzenie wody na powierzchni włosów.  

Po otwarciu opakowania z pewnością zwrócisz uwagę na mocno alkoholowy zapach wody brzozowej (jest produkowana właśnie w takiej postaci). Nie powinnaś mieć jednak obaw, złych skojarzeń lub czuć odrzucenia – naprawdę warto dać jej szansę.

Kiedy pojawią się efekty?

Z pewnością zastanawiasz się kiedy stosowanie wody brzozowej przyniesie pożądane efekty. Przyjmuje się, że pierwsze skutki jej działania pojawiają się po około miesiącu stosowania. Wodę brzozową trzeba stosować regularnie, ale na szczęście nie jest ona droga. Ceny w porównaniu do popularnych odżywek znanych marek są nawet niższe. Za butelkę wody zapłacisz kilka złotych. Gdzie ją kupić? Poszukaj ofert w Internecie lub małych osiedlowych drogeriach. Czasami można ją też spotkać w popularnych sieciówkach.

Woda pokrzywowa – popularna alternatywa

Jako alternatywę dla wody brzozowej często wymienia się wodę pokrzywową. Jest ona produkowana w oparciu o sok z pokrzywy i ma bardzo podobne właściwości do wody brzozowej. Pobudza włosy do wzrostu, zapobiega ich przetłuszczaniu się, chroni przed łupieżem i odświeża skórę głowy. Również jest stosowana jako wcierka, a ceny są porównywalne z wodą brzozową.

Ranking Naturalnych Metod na włosy – nasze typy:

Nazwa produktuFormułaGdzie kupić?
Locerin1. Locerin recenzja
tabletki

ZOBACZ
Jelly Bear Hair2. Jelly Bear Hair
żelki

ZOBACZ
Hair Care Panda3. Hair Care Panda
żelki

ZOBACZ

Oceń artykuł:
[Głosów: 67 Średnia ocena: 3.5]
 

Mamy dla Ciebie więcej ciekawych porad!

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: