5 produktów, które musisz jeść, jeśli chcesz przytyć

5

produkty na przytycie

Większość ludzi, którzy mówią, że chcą zmienić swój wygląd, marzy o tym, aby pozbyć się kilku (lub więcej) zbędnych kilogramów. Tymczasem w Polsce istnieje niemała grupa osób, którym zależy na tym, aby… przytyć! Zobacz, co powinno znaleźć się w Twojej diecie, jeśli Twoim problemem jest niedowaga.

Awokado

“Ten zielony owoc staje się w Polsce coraz bardziej popularny! Zawiera on sporo tłuszczu – w jednym owocu znajdziemy go około 40 gramów – są to jednak jednonienasycone tłuszcze, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom “dobrego” cholesterolu HDL” – mówi Katarzyna Payerhin, dietetyczna z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Awokado dostarczy nam witamin A, C oraz E, które posiadają działanie przeciwnowotworowe. Regularne jedzenie awokado chroni również przed miażdżycą!

Banany

Smaczne i słodkie, a dodatkowo bogate w potas, magnez, fosfor oraz wapń, przez co pomagają chronić kości oraz zęby. W bananach nie brak jest również witamin A, C, E oraz K, dzięki czemu wpływają one pozytywnie na wygląd skóry i krzepliwość krwi. Banany możemy jeść jako samodzielną przekąskę, dodawać do owsianki lub… upiec na ich bazie pyszny chlebek bananowy!

Orzechy

smaczne, pożywne oraz bogate w składniki odżywcze. Zawierają dużo kwasu foliowego oraz wapnia. We wszystkich orzechach znajdziemy sporo żelaza, fosforu, potasu oraz sodu. Jedzenie orzechów pozytywnie wpływa na pracę mózgu oraz – z uwagi na obecność dobrze przyswajalnego żelaza – zapobiega wystąpieniu niedokrwistości. Orzechy bogate są w nienasycone tłuszcze, posiadające właściwości przeciwzakrzepowe. Ponieważ orzechy zawierają niemało kalorii, na pewno pomogą Ci skutecznie przytyć!

Nasiona

Osobom, które pragną przytyć, poleca się zwłaszcza nasiona dyni i słonecznika – są one bogate w cenne kwasy tłuszczowe. W nasionach nie brak również cynku – ten cenny pierwiastek korzystnie wpływa na wygląd naszej cery (zwłaszcza u osób zmagających się z trądzikiem). Ostatnie badania naukowe wskazują, że pestki dyni mogą uchronić nas… przed rakiem płuc!  Dzieje się tak, ponieważ w ich składzie jest sporo karotenoidów i inhibitorów proteaz – cennych substancji z grupy przeciwutleniaczy. Pestki możemy dodawać do zup lub sosów, chrupać samodzielnie lub prażyć.

Zdrowe tłuszcze

Jeżeli chciałbyś, aby Twoja masa ciała się zwiększyła, koniecznie włącz do swojej diety tłuszcze! Uwaga: nie chodzi tutaj o zjadanie codziennie kostki smalcu, lecz korzystanie ze zdrowych tłuszczów, które dodatkowo nie podniosą Twojego poziomu cholesterolu LDL (czyli tego uważanego za “zły”). Sięgaj więc po olej słonecznikowy, olej z pestek winogron oraz oliwę z oliwek. Możesz dodawać je do sałat lub używać do smażenia. Od czasu do czasu możesz także sięgnąć po śmietanę lub tłuste mleko.

Przybieranie na wadze – podobnie jak odchudzanie – powinno być prowadzone w odpowiedni, bezpieczny dla organizmu sposób. Jeżeli zależy Ci na tym, aby dieta na przytycie przyniosła odpowiednie rezultaty i nie doprowadziła na przykład do wystąpienia nadwagi, zaufaj specjalistom od odżywiania – na przykład dietetykom z Centrum Dietetycznego Naturhouse.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: