Bioxyn: opinie, cena i skład tabletek na odchudzanie

B

tabletki na odchudzanie - banner

Bioxyn

Według najnowszych danych Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywieniowego, Polska to kraj, w którym otyłość wśród osób powyżej 20 roku życia dosięga aż 23,2%. Co gorsza, liczba osób borykających się z otyłością bezustannie wzrasta. World Obsesity Federation szacuje, że w 2025 roku, na całym świecie liczba ludzi otyłych będzie oscylowała w granicach 2,7 mld.

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób podejmuje trudy redukcji wagi. Prócz zmian żywieniowych i realizacji planów treningowych na odchudzanie, Polacy ochoczo sięgają po suplementy diety.

Rynek suplementów diety jest ogromny. Szacuje się, że nawet 70% Polaków regularnie sięga po naturalne preparaty uzupełniające dietę! Lwia część z nich wykorzystuje preparaty wspomagające odchudzanie.

Środków wspomagających redukcję zbędnych kilogramów jest wiele. Różnią się składem, skutecznością i działaniem. Powszechnie, suplementy diety klasyfikuje się w czterech grupach:

 • tabletki moczopędne i przeczyszczające
 • tabletki ograniczające apetyt
 • tabletki ograniczające wchłanianie tłuszczów i węglowodanów
 • tabletki przyspieszające przemianę materii

Zobacz zestawienie sprawdzonych i naturalnych preparatów na odchudzanie
Aktualne na 2019
 

Jednym z suplementów diet, który przedstawiany jest jako kompleksowa kuracja odchudzająca jest Bioxyn – czyli tabletki z szafranem oraz innymi naturalnymi składnikami, które wspomagać mają proces utraty wagi.

Co to jest Bioxyn?

Bioxyn to suplement diety, który przedstawiany jest jako preparat wspomagający redukcję wagi. Według producenta, Bioxyn to środek, dzięki któremu można w sposób naturalny schudnąć od 6-8 kilogramów w skali miesiąca. Ponadto producent sugeruje, że Bioxyn wykazuje również działanie wspomagające likwidację cellulitu.

Bioxyn na odchudzanie i jego właściwości

odchudzanie

Preparat ten przedstawiany jest jako skuteczne antidotum i „złoty środek”. Ma on wykazywać szereg właściwości sprzyjających redukcji tkanki tłuszczowej, a mianowicie:

 • przyśpieszać metabolizm tłuszczów i węglowodanów
 • zapobiegać odkładaniu zbędnych kalorii
 • wspomagać kontrolę apetytu (powoduje uczucie sytości)
 • zwiększać wydatek energetyczny organizmu
 • wspomagać procesy detoksykacji

Trzeba przyznać, że taka lista właściwości robi naprawdę ogromne wrażenie. Z opisu producenta wynika bowiem, że Bioxyn to kompleksowa kuracja dla osób pragnących schudnąć. Czy aby na pewno? Czy Bioxyn faktycznie jest aż tak skutecznym środkiem na odchudzanie?

Efekty stosowania Bioxyn – nawet 8 kilogramów miesięcznie? Prawda czy fałsz?

Z fizjologicznego punktu widzenia, redukcja 8 kilogramów w skali miesiąca jest jak najbardziej możliwa. Można mieć jednak wątpliwości, czy jest to zasługa stosowania wyłącznie suplementu diety Bioxyn czy połączenia z innymi procesami wpływających na redukcję tkanki tłuszczowej.

Pragniemy zauważyć, że procesy odchudzające powinny być oparte głównie na zmianach nawyków żywieniowych oraz realizacji planu treningowego. Suplementy diety należy traktować jako swojego rodzaju uzupełnienie, a nie substytut.

Trudno dokonać ogólnej oceny efektywności preparatu Bioxyn, gdyż producent nie udostępnia zbyt wielu informacji na temat produktu na swojej stronie internetowej. Co prawda, znajdziemy tam informacje na temat składników zawartych w preparacie, ale bez uwzględnienia dawki w porcji dziennej.

Skład suplementu diety Bioxyn na odchudzanie

Bioxyn to środek, który cechuje innowacyjne połączenie naturalnych składników. Czy to stanowi przyczynę ogromnej popularności tego suplementu diety? Przekonajmy się!

szafran - właściwości

Szafran uprawny (Crocus sativus L.) – rodzaj roślin z rodziny kosaćcowatych. Znamiona szafranu uprawnego określane są mianem „złota wśród przypraw”. Wynika to nie tylko z ich bardzo wysokiej ceny, ale także szerokiej liczby właściwości.

Uważa się, że szafran uprawny wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych, a konkretniej:

 • działa kojąco na kaszel
 • obniża ciśnienie
 • ogranicza ryzyko wystąpienia zmian miażdżycowych
 • wspomaga leczenie zaburzeń depresyjnych
 • łagodzi zespół przedmiesiączkowy
 • pozytywnie wpływa na płodność

No i najważniejsze – wspomaga procesy redukcji tkanki tłuszczowej poprzez eliminację stresu i produkcję serotoniny (hormon szczęścia). Jak dowodzono w wielu badaniach – nastrój ma ogromny wpływ na chęć podjadania. Zdaniem producenta szafran uprawny ma zdolność m.in. do przyspieszania procesu trawienia i zapobiegania odkładaniu się zbędnych kalorii.

Opuncja figowa (Opuntia ficus-indica) – gatunek rośliny z rodziny kaktusowatych. Uprawiana jest ona w wielu krajach o ciepłym klimacie. Owoce opuncji figowej to znakomite źródło: beta karotenu, witamin B1, B6, C i E oraz minerałów, a w szczególności: wapnia i fosforu.

Opuncji figowej przypisuje się szereg właściwości leczniczych, a mianowicie:

 • działa przeciwzapalnie
 • działa przeciwbólowo
 • wspomaga ochronę układu nerwowego
 • wykazuje działanie antyoksydacyjne
 • działa przeciwwirusowo

Opuncja figowa często polecana jest na odchudzanie między innymi dzięki dużej zawartości błonnika.

Imbir lekarski (Zingiber officinale Rosc.) – roślina uprawna z rodziny imbirowatych. Jej zastosowanie jest bardzo powszechne – zarówno w kuchni, jak i lecznictwie.

Imbirowi przypisywane są liczne właściwości:

 • aktywizuje układ immunologiczny
 • wspomaga leczenie przeziębień oraz kataru
 • obniża ciśnienie we krwi
 • obniża poziom „złego” cholesterolu LDL
 • łagodzi bóle żołądka

Jeśli chodzi o właściwości sprzyjające redukcji zbędnych kilogramów, to imbir pozytywnie wpływa na procesy trawienne. Zdaniem producenta jest to także “pogromca cellulitu”.

Kozieradka pospolita (Trigonella foenum-graecum L.) – gatunek rośliny zielnej z rodziny bobowatych. Znana również jako: boża trawka, kozioroźnik, fenegryka oraz greckie siano.

Zastosowanie kozieradki pospolitej w lecznictwie jest więcej, niż powszechne. To surowiec zielarski, w którym znajdziemy między innymi: białka rośline, olejki eteryczne, flawonoidy, lecytynę, cholinę oraz witaminy PP, F i D. Nie ma zatem nic dziwnego, że jej zastosowanie w ziołolecznictwie jest bardzo szerokie.

Według materiałów źródłowych, kozieradka pospolita:

 • działa osłaniająco i przeciwzapalanie na przewód pokarmowy
 • obniża poziom cholesterolu LDL
 • obniża poziom cukru we krwi
 • działa rozkurczowo i żółciopędnie
 • poprawia samopoczucie

Co więcej, istnieją przesłanki by sądzić, iż kozieradka pospolita ma także właściwości moczopędne, mlekopędne, anaboliczne, przeciwalergiczne i aktywujące hemopeozę.

W kontekście odchudzania, kozieradce przypisuje się właściwości przyspieszające proces spalania tkanki tłuszczowej.

gorzka pomarańcza na odchudzanie

Gorzka Pomarańcza (Citrus x aurantium L.) – roślina wieloletnia z rodziny rutowatych. Owocnia gorzkiej pomarańczy jest powszechnie stosowanym surowcem zielarskim.

Choć gorzkiej pomarańczy przypisuje się liczne właściwości prozdrowotne i często występuje ona w suplementach odchudzających, to według National Center for Complementary and Integrative Health – ilość przeprowadzonych badań jest niewystarczająca, aby móc potwierdzić jej działanie.

Stąd też, informacje podawane na oficjalnej stronie producenta mówiące o działaniu pobudzającym aktywność fizyczną i przemianę materii traktujemy z dużym dystansem.

Ekstrakt z liści zielonej herbaty – temu składnikowi przypisuje się szereg właściwości leczniczych. Bezustannie prowadzone są badania, które mają na celu udowodnić dobroczynny wpływ zielonej herbaty na zdrowie i urodę. Już teraz istnieją badania, które dowodzą, że zielona herbata:

 • powstrzymuje choroby neurodegeneracyjne (m.in.: chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona)
 • zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów
 • wspomaga leczenie stwardnienia rozsianego
 • wspomaga leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów

Co więcej, zielona herbata to także udowodnione właściwości wspomagające odchudzanie. Do takich wniosków doszli między innymi naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham, którzy dowiedli, że średni poziom spalania tkanki tłuszczowej po zastosowaniu zielonej herbaty był wyższy o 17% od placebo.

L-tyrozyna – związek chemiczny stanowiący jeden z 20 podstawowych aminokwasów białkowych. To niezwykle istotny wewnątrzkomórkowy przekaźnik. Jej niedobór skutkować może między innymi:

 • nadmiernym uczuciem zmęczenia
 • niedoczynnością tarczycy
 • zaburzeniami depresyjnymi

L-tyrozynę należy naszym zdaniem traktować raczej jako element profilaktyki nadwagi i otyłości, a nie składnik wpływający bezpośrednio na redukcję tkanki tłuszczowej.

Opinie konsumentów o suplemencie Bioxyn

Przeglądając strony internetowe i fora traktujące o zdrowiu, urodzie i odchudzaniu, nietrudno wysnuć wniosek, że Bioxyn to niebywale popularna propozycja na odchudzanie. Tym bardziej, że nie każdy kto stosował ten preparat – pisze o tym w Internecie. Czy owa popularność idzie w parze ze skutecznością?

Znalezienie recenzji Bioxyn jest niezwykle łatwe. Niestety, część z publikowanych na forach treści nie może być traktowana dosłownie. Nie da się bowiem określić kto dokładnie taką opinię pisał, a do oficjalnych wypowiedzi lekarzy, lub dietetyków nie udało nam się dotrzeć.

To wszystko, w połączeniu ze sloganami informującymi o skuteczności na poziomie „6-8 kilogramów w skali miesiąca” sprawia, że oczekiwania konsumentów są bardzo wysokie. Producent wręcz gwarantuje skuteczność, co w naszej ocenie – nie zawsze jest możliwe. Wszak, przyczyny nadwagi i otyłości bywają bardzo różne. Trudno o to, by Bioxyn był uniwersalnym rozwiązaniem.

Opinie o Bioxynie umieszczane w internecie i na forach są sprzeczne. Jak w przypadku każdego suplementu, znajdziemy zarówno zadowolonych użytkowników, jak i takich, którzy nie do końca są usatysfakcjonowani z działania.

Tym samym znajdziemy zdania, które mówią o tym, że produkt jest drogi i nieskuteczny, a także takie, które świadczą o niższej utracie wagi niż w przekazach marketingowych (przeczytamy na przykład o utracie 1 kilograma w przeciągu 6 tygodni).

Na drugim końcu spektrum są zadowoleni użytkownicy, wśród opinii których znajdziemy wypowiedź o utracie 7 kilogramów w 5 tygodni oraz o dobrym działaniu suplementu w połączeniu ze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną.

Niestety tak mieszanie opinie są powszechne w przypadku popularnych suplementów, a potrzeby odchudzających się są różne, w wyniku czego inaczej będą reagować na określone substancje.

Trudno na podstawie tak skrajnych opinii dojść do rzetelnych wniosków. Bioxyn niewątpliwie jest produktem, który w swoim składzie ma kilka cennych substancji, będących wsparciem dla odchudzania. Trzeba mieć jednak świadomość, że niekoniecznie jest to uniwersalne rozwiązanie i nie pomoże w każdym z przypadków.

Czy Bioxyn jest bezpieczny? Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania

czy Bioxyn jest bezpieczny?

Pamiętaj: przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu konieczne jest zaznajomienie się z informacjami dotyczącymi potencjalnych skutków ubocznych i przeciwwskazaniami do stosowania. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, zalecamy kontakt z lekarzem.

Zazwyczaj, z pomocą przychodzi nam ulotka. Niestety, trudno o taką w przypadku tabletek Bioxyn, gdyż produkt dostępny jest tylko i wyłącznie w Internecie, a co za tym idzie otrzymujemy ją dopiero po zakupie. Możemy zatem bazować na swojej wiedzy wynikającej ze znajomości poszczególnych składników i/lub zapewnień producenta.

Na oficjalnej stronie producenta, spotykamy się z następującym komunikatem:

W 100% bezpieczna formuła

Składniki Bioxynu to w pełni naturalne ekstrakty roślinne pozyskiwane wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Do kapsułki trafiają starannie wyselekcjonowane wyciągi z najcenniejszych roślin.

Faktycznie, produkt oparty jest na naturalnych składnikach, co sprawia, że powszechnie uznawany będzie za bezpieczny. Pamiętajmy jednak, że i naturalne produkty można przedawkować:

 • spożycie zbyt dużej ilości szafranu może skutkować zawrotami głowy, oszołomieniem, a w przypadku kobiet w ciąży – nawet poronieniem
 • opuncja figowa zawiera włókna pokarmowe, co może skutkować lekkimi problemami żołądkowo-jelitowymi
 • nadmierne spożycie imbiru wzmacnia działanie warfaryny
 • kozieradka pospolita może wykazywać działania niepożądane: pokrzywkę i wysypkę. Jej nadmierne spożycie może zaburzać równowagę hormonalną

Przeciwwskazaniem do stosowania Bioxynu jest ciąża, niektóre choroby i uczulenie na którykolwiek składnik suplementu.

Jak brać Bioxyn? Stosowanie i dawkowanie.

Niestety na stronie producenta, a więc – jedynym oficjalnym kanale sprzedaży suplementu diety Bioxyn trudno znaleźć informacje na temat tego jak go zażywać, ile tabletek jest w opakowaniu, jak stosować i na jak długo wystarcza.

Dopiero w momencie realizacji zamówienia natrafiamy na komunikat informujący o wielkości opakowań tabletek Bioxyn:

 • małe opakowanie (15 kapsułek)
 • duże opakowanie (30 kapsułek)

Przeszukując Internet można natknąć się na informacje konsumentów, które mogłyby sugerować, że zalecane dzienne dawkowanie Bioxyn to 1 kapsułka.

Jaka jest cena suplementu?

Bioxyn cena

Odpowiedź na pytanie „ile kosztuje Bioxyn?” jest nieco bardziej złożona, aniżeli mogłoby się to wydawać. Wszakże, produkt cyklicznie oferowany jest w promocyjnej cenie: 137 złotych za małe opakowanie. To jednak nie wszystko. Kontynuując zamówienie, producent oferuje nam zakup dużego opakowania (30 kapsułek) w cenie 234 złotych.

W chwili obecnej cena regularna Bioxyn (bez promocji) to 317 złotych (małe opakowanie – 15 kapsułek).

Trzeba przyznać, że jak za środek, który ma bardzo różne opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne) jest to bardzo wygórowana stawka.

Na podstawie oferowanych cen pakietów obliczyliśmy przeciętny koszt kuracji odchudzającej z Bioxyn:

Cena regularna (317 złotych – małe opakowanie)

Cena promocyjna (137 złotych – małe opakowanie)

Cena promocyjna (234 złote – duże opakowanie)

Koszt dzienny kuracji

21,13 zł.

9,13 zł.

7,80 zł.

Nawet w najbardziej optymistycznym wariancie cenowym, koszt dziennej kuracji jest bardzo wysoki w porównaniu z innymi roślinnymi suplementami diety na odchudzanie.

Gdzie kupić i na co uważać?

gdzie kupić

Jedynym oficjalnym kanałem sprzedaży tabletek Bioxyn jest sklep producenta: www.bioxyn.com. Według naszych informacji, nawet najlepiej zaopatrzona apteka nie ma w swoim asortymencie Bioxynu.

Niekiedy, preparat można znaleźć na portalach aukcyjnych. Jednakże, ze względów bezpieczeństwa (brak pewności co do pochodzenia produktu) – nie zalecamy kupować jakichkolwiek preparatów w serwisach tego typu.

Czy warto stosować tabletki Bioxyn?

Bioxyn to tabletki na odchudzanie, które stanowią sporą zagadkę. Z jednej strony – innowacyjny skład i zapewnienia producenta są bardzo zachęcające. Z drugiej zaś – cena produktu nie należy do najniższych, a opinie o skuteczności są podzielone.

Należy mieć również na uwadze, że suplement diety Bioxyn w żadnym z przypadków nie może stanowić alternatywy dla diety odchudzającej. To suplement (uzupełnienie), a nie substytut diety. Ostateczna decyzja o zakupie Bioxynu należy zatem do Ciebie.

Zobacz także: nasz ranking tabletek wspomagających odchudzanie

Poniżej przedstawiamy popularne preparaty na odchudzanie dla mężczyzn i kobiet, które wyróżniają się sprawdzonym i naturalnym składem. Każdy z nich został przez nas zrecenzowany a zestawienie jest aktualne na 2019 rok.

ProduktGłówny składnikGdzie kupić?
==> Green Barley PlusZielony jęczmień
==> African MangoMango afrykańskie
==> PiperinoxPiperyna

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: