Botoks w zabiegach medycyny estetycznej

B

botoks w zabiegach medycyny estetycznej

Zabiegi z botoksem to obecnie najchętniej wybierane zabiegi medycyny estetycznej. Botoks jest popularny od lat i z roku na rok cieszy się coraz większym gronem zwolenników. Wynika to z faktu, że w szybki i bezpieczny sposób daje możliwość uporania się ze zmarszczkami mimicznymi i znacznie poprawia wygląd, a, co za tym idzie, również samopoczucie. Dlatego śladem celebrytów i osób znanych z pierwszych stron gazet podążają też zwykli obywatele, którzy coraz częściej decydują się na zabiegi z botoksem.

Jak działa botoks w zabiegach medycyny estetycznej?

Osoby szukające kliniki wpisując na przykład botox Katowice bardzo często przed tym chcą dowiedzieć się jak działa botox. Botoks to popularna nazwa substancji chemicznej jaką jest oczyszczona toksyna botulinowa, produkowana przez bakterie Clostridium botulinum. Podanie toksyny botulinowej powoduje zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego w miejscu wstrzyknięcia, co następnie wpływa na rozluźnienie mięśni. W efekcie skóra staje się znacznie bardziej wygładzona, a zmarszczki mimiczne dużo mniej widoczne. Właśnie dlatego botoks znalazł zastosowanie w likwidacji zmarszczek na twarzy, które wynikają z ruchów mimicznych.

Zalety stosowania botoksu w medycynie estetycznej

Botoks jest szybkim i bezpiecznym zabiegiem, przeznaczonym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w niemal każdym wieku. Eksperci wskazują, że warto decydować się na niego już w wieku 20-30 lat, kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, by zapobiec ich pogłębianiu.
U osób starszych botoks powinien być wykonywany regularnie, aby wygładzić widoczne już, dość głębokie zmarszczki, a także inne efekty, związane ze starzeniem się skóry, takie jak: kurze łapki czy poprzeczne zmarszczki na czole.

Botoks jest bezpiecznym zabiegiem i mogą korzystać z niego także osoby z wadami wzroku, które mają skłonność np. do mrożenia powiek, w efekcie czego wokół oczu pojawiają się widoczne zmarszczki. Botoks polecany jest również wówczas, kiedy pojawia się tzw. opadająca powieka, co sprawia, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną.

Jakie są możliwe komplikacje związane z zastosowaniem botoksu w medycynie estetycznej?

Botoks jest powszechnie uważany za bezpieczny zabieg, jednak w niektórych przypadkach mogą pojawić się skutki uboczne. Wskazuje się, że rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów na skutek podania botoksu dochodzi do krwiaka w miejscu wstrzyknięcia lub też rumienia. Po samym podaniu botoksu możliwy jest też ból twarzy, ból głowy, zaczerwienienie skóry oraz opadanie powiek – w przypadku podania botoksu w okolice oczu. Na ogół są to jednak krótkotrwałe powikłania, które znikają samoistnie po kilkunastu godzinach.

Bardzo rzadko występują poważniejsze skutki uboczne po wstrzyknięciu botoksu, takie jak: osłabienie mięśni twarzy, zez i opadanie mięśni brwi.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: