Brain Actives: opinie, skład i cena tabletek na koncentrację i energię

B
Brain Actives - opinie, skład i cena

Brain Actives to suplement diety wspierający pracę mózgu. Jak przekonuje producent, Brain Actives to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają męczącą, stresującą pracę i potrzebują dodatkowej dawki energii każdego dnia.

Czy faktycznie jest skuteczny? Jak działa?

Problemy z pamięcią i koncentracją, chroniczne zmęczenie, brak energii czy problemy z przyswajaniem wiedzy – to defekty organizmu, które dosięgają coraz szersze grono społeczne. Jest to wynikiem specyficznego, często bardzo niezdrowego stylu życia, który jest domeną ludzi żyjących w XXI wieku.

Na problemy tego typu odpowiadamy w bardzo różny sposób. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem jest dieta, inni chcą wyeliminować problemy przez aktywność fizyczną i zdrowy sen, jeszcze inni – poszukują pomocy w suplementach diety.

Ciekawą propozycją, która bardzo szybko zyskuje na popularności jest  Brain Actives – suplement diety wspomagający efektywną pracę mózgu .

Co to jest Brain Actives?

Brain Actives

Brain Actives to tabletki zwiększające efektywność pracy mózgu. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta, stosowanie produktu skutkuje:

 • większym skupieniem
 • lepszą koncentracją
 • szybszą przyswajalnością wiedzy
 • zwiększoną energią i wytrzymałością

Biorąc powyższe pod uwagę, można dojść do jednoznacznego wniosku: Brain Actives to kompleksowe wsparcie dla mózgu (i nie tylko!). Niemniej jednak, należy wziąć pod uwagę, że powyższy opis jest swoistą autoprezentacją, dlatego też należy podchodzić do niego z dystansem.

Wszak, nierzadko – zapewnienia i gwarancje producentów są dalekie od rzeczywistości. Jak jest w przypadku Brain Actives? Czy ten nootropik faktycznie działa?

Dla kogo przeznaczony jest suplement diety Brain Actives?

Nootropiki to produkty, których celem jest poprawa funkcji poznawczych: pamięci, kreatywności i motywacji. Brain Actives to jednak nieco szersza formuła, która dedykowana jest zdecydowanie większej grupie odbiorców.

Producent zaleca jego stosowanie nie tylko osobom pracującym umysłowo, ale także:

 • profesjonalnym sportowcom,
 • atletom,
 • graczom i biohackerom,
 • policjantom i żołnierzom,

Brain Actives to kompozycja dla wszystkich aktywnych ludzi, którzy zmagają się zarówno z problemami natury poznawczej, jak i fizycznej.

Analiza składników w suplemencie

analiza składników

Na rynku środków nootropowych stale pojawiają się „nowości”, których skład (niestety!) bardzo często po prostu nie zachwyca.

Wybierając nootropik powinniśmy zawsze analizować kluczowe składniki i na tej podstawie dokonywać wyboru. Wszak, częstokroć jesteśmy wabieni dobrą reklamą, ładnym opakowaniem i sloganami, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistym działaniem.

Jak jest w przypadku Brain Actives?

Brain Actives to suplement, w którym znajdziemy aż sześć substancji aktywnych, tj.:

 1. Kofeina bezwodna
 2. TeaCrine®
 3. KSM-66®
 4. Bacopin®
 5. Centellin®
 6. BioPerine®

Co kryje się pod tymi nazwami? Co zawiera każda z tych opatentowanych substancji? Jak działają poszczególne składniki?

– Kofeina bezwodna – jeden z najsilniejszych i sprawdzonych naturalnych pobudzaczy

kofeina

Kofeina bezwodna to jeden z najsilniejszych naturalnych pobudzaczy organizmu, składnik wielu pobudzaczy (energy-drinków), leków oraz produktów spożywczych.

Jak możemy przeczytać w Wikipedii, kofeina usuwa zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, zwiększa wydolność fizyczną organizmu, wyostrza uwagę zwiększając funkcje kognitywne, np. pamięć roboczą.

Rzecz jasna, obecność tego składnika w Brain Actives – nikogo nie może dziwić. Wszak, kofeinę bezwodną znajdziemy niemal w każdym nootropiku.

– Teakryna

TeaCrine® – to opatentowana forma teakryny – substancji, której działanie można przyrównać do kofeiny.

Z tym że, teakryna nie powoduje zwiększenia ciśnienia krwi. Co więcej, jej długotrwałe stosowanie nie powoduje tzw. tachyfilaksji – nagłego spadku odpowiedzi organizmu po podaniu.

Podaje się, że teakryna:

 • zwiększa energię
 • pozytywnie oddziałuje na nastrój
 • zwiększa motywację do podejmowania działania
 • poprawia koncentrację

– Unikalny ekstrakt z korzenia ashwagandhy

ashwagandha

KSM-66® to ekstrakt z korzenia ashwagandhy, standaryzowany na 5% witanolidów (wyizolowano około 40 witanolidów, 12 alkaloidów i licznych sitoindozydów).

W medycynie ajurwedyjskiej, indyjskiej i Unani ashwagandha jest opisana jako „żeń-szeń indyjski”. Działa uspokajająco, obniża ciśnienie krwi i pozytywnie wpływa na układ odpornościowy.

Powszechnie uważa się również, że ashwagandha przyczynia się do poprawy wydolności organizmu. Jednakże, nie ma na to dowodów w postaci niezależnych badań.

– Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej

Bacopin® to ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej, standaryzowany na 50% bakozydów.

Bakopa drobnolistna wykorzystywana jest powszechnie w celach rozwoju pamięci, zdolności do zapamiętywania (nauki) oraz poprawy koncentracji.

Nie jest oczywistym składnikiem nootropików, choć nie brakuje publikacji potwierdzających jest dobroczynne właściwości – poniżej przykład:

Lansdown, R.V., Knees, S.G. & Patzelt, A. 2013. Bacopa monnieri.

– Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej

Centellin® to ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, standaryzowany na 8% triterpenów.

Wąkrota azjatycka to roślina, o której mówi się, że działa jak prawdziwy eliksir młodości. Ma wpływać na długowieczność. Poza licznymi właściwościami, które wykorzystywane są w kosmetyce, wąkrota ma pozytywnie oddziaływać na zdolność do zapamiętywania oraz koncentrację.

– BioPerine

ekstrakt z owoców czarnego pieprzu

BioPerine® to ekstrakt z owoców czarnego pieprzu, standaryzowany na 95% piperyny. Substancji, którą znajdziemy w wielu suplementach diety na… odchudzanie.

Warto jednak wiedzieć, że w wielu publikacjach naukowych znaleźć można szczegółowe informacje na temat pozytywnego wpływu piperyny w leczeniu zaburzeń o charakterze depresyjnym. Sriram Ramgopal w „Benefits of Using Bioperine” stwierdza, że piperyna wykazuje działanie antydepresyjne poprzez wzrost neurotransmisji serotoniny i dopaminy.

– Niezbędne mikroelementy

Trzeba przyznać, że powyższe zestawienie wygląda naprawdę imponująco. A to jeszcze nie wszystko. Brain Actives to także źródło niezbędnych mikroelementów. W dziennej porcji znajdziemy:

 • 14,00 mg witaminy B6 (1000% RWS)
 • 15,00 mg kwasu pantotenowego (250% RWS)
 • 75,00 mg magnezu – Aquamin™ (20% RWS)
 • 25,00 µg witaminy B12 (1000% RWS)

Z redaktorskiego obowiązku publikujemy również pełen skład suplementu (dane pochodzą z ulotki dołączonej do Brain Actives):

Kliknij, aby rozwinąć 

Opinie na temat Brain Actives

Brain Actives to produkt, który od stosunkowo niedawna dostępny jest na rynku preparatów nootropowych. Mimo tego, bardzo szybko zyskał na popularności. Dzięki czemu, nietrudno dotrzeć do licznych recenzji i opinii na jego temat.

Co ciekawe, zdecydowana większość komentarzy – na forach, portalach tematycznych i w serwisach społecznościowych – ma charakter pozytywny.

 • Konsumenci bardzo pochlebnie wypowiadają się o Brain Actives, sugerując, że te tabletki mają w sobie naprawdę dużą moc. Produkt jest ceniony za  wysoką skuteczność, wygodę stosowania i relatywnie szybkie efekty .
 • Oczywiście, pojawiają się również negatywne opinie i komentarze na temat tego produktu. Niemniej jednak, dotyczą one zwykle wysokiej ceny oraz słabej dostępności (produkt dostępny jest tylko na oficjalnej stronie producenta, gdzie koszt można dość mocno obniżyć poprzez zakup kilku sztuk jednocześnie).

Jak stosować kapsułki?

jak stosować kapsułki?
Brain Actives to suplement w wygodnych kapsułkach, które należy przyjmować tylko raz dziennie (2 kapsułki) – najlepiej na 30 minut przed posiłkiem. Preparat należy popijać dużą ilością wody.

Warto przy tym zauważyć, że choć opinie sugerują, iż produkt może wykazywać niemal natychmiastowe działanie, to czas suplementacji w wielu przypadkach warto wydłużyć. Producent dla osób zdecydowanych oferuje sprzedaż w większych, znacznie tańszych pakietach (rabaty do nawet 50% pod postacią gratisowych opakowań).

Czy Brain Actives jest bezpieczny?

bezpieczeństwo suplementu

Wokół stosowania preparatów nootropowych pojawia się wiele rozmaitych mitów. Część z nich dotyczy potencjalnego niebezpieczeństwa i negatywnego wpływu na pracę mózgu. Nic bardziej mylnego!

Oczywiście, każdy suplement diety może powodować skutki uboczne – niemniej jednak, prawidłowe dawkowanie (zalecane przez producenta) nie powoduje żadnych reakcji niepożądanych.

Przeciwwskazaniem do stosowania Brain Actives jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik suplementu, ciąża lub okres karmienia.

Ile kosztuje suplement?

Brain Actives to wieloskładnikowy suplement diety, którego cena nie odpowiada każdemu. Za opakowanie (60 kapsułek) musimy zapłacić 199,00 złotych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, producent dla osób przewidujących dłuższe stosowanie Brain Actives oferuje rabaty:

 • 33% w przypadku zakupu trzech opakowań (2 opakowania + 1 gratis) [398,00 zł]
 • 50% w przypadku zakupu sześciu opakowań (3 opakowania + 3 gratis) [597,00 zł]

Ofertę cenową Brain Actives najlepiej obrazuje poniższa tabela:


Cena całkowita Cena za 1 opakowanie Dzienny koszt kuracji
Pakiet podstawowy (1 opakowanie) 199,00 zł 199,00 zł 6,63 zł.
Pakiet standardowy (3 opakowania) 398,00 zł 132,67 zł. 4,42 zł.
Pakiet optymalny (6 opakowań) 597,00 zł 99,50 zł. 3,32 zł.

Kiedy spojrzymy na cenę stosowania, to łatwo dojdziemy do wniosku, że dziennie, Brain Actives jest w cenie przeciętnego napoju energetycznego, którego skład i działanie – pozostawiają wiele do życzenia.

Gdzie kupić Brain Actives?

gdzie kupić Brain Actives?

Dostępność Brain Actives to największa wada tego suplementu diety. Nie dostaniemy go w aptece, drogerii, ani innym sklepie stacjonarnym. Oryginalny, potwierdzony produkt dostępny jest tylko i wyłącznie bezpośrednio na stronie producenta.

Rekomendujemy zakup bezpośrednio na oficjalnej stronie produktu. Wszak, gwarantuje to:

 • najlepszą cenę (brak pośredników)
 • oryginalność produktu
 • szybką i pewną dostawę

Oficjalną stronę producenta znajdziesz pod tym adresem.

Czy warto?

W przypadku suplementów diety, rzadko kiedy można pokusić się o jednoznaczną odpowiedź na pytanie „czy warto?”. Niemniej, Brain Actives nie powinien budzić żadnych wątpliwości:

 • bardzo dobry skład (6 substancji aktywnych, 4 istotne mikroelementy)
 • przeważająca liczba pozytywnych opinii
 • relatywnie dobra oferta cenowa

Oczywiście, decydując się na stosowanie suplementów nootropowych musimy zdawać sobie sprawę, że są to tylko i wyłącznie środki wspomagające. Natomiast, nie da się ukryć, że bogaty skład – może zwiastować naprawdę dobre efekty.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: