Brak ochoty na współżycie, seks u mężczyzn i kobiet: sposoby i przyczyny

B
brak ochoty na seks

Brak ochoty na seks jest zupełnie normalny, jeśli zdarza się sporadycznie. Prawdziwym problemem jest stan, gdy permanentnie nie odczuwamy ochoty na intymne zbliżenia. Bywa to niezwykle frustrujące. Dodatkowy problem pojawia się w momencie, gdy nasz partner lub partnerka ma wyższe libido. Może to doprowadzić do pogorszenia się relacji, a nawet rozpadu związku.

 Nie mam ochoty na seks – jeśli to zdanie będzie wypowiadane zbyt często, to najprawdopodobniej negatywnie wpłynie na nasz związek. Oczywiście nie dla każdej pary współżycie ma duże znaczenie, jednak większość osób nie wyobraża sobie udanego życia we dwoje bez dopasowania w sypialni.  

Seks ma duży wpływ na nasze życie. Udany stosunek może rozładować zgromadzone napięcie, czy też stres. Dla wielu osób jest to sprawdzony sposób na odprężenie się, czy też odcięcie od codziennych problemów. Ponadto zacieśnia on więź między partnerami.

Stały brak ochoty na współżycie powinien wzbudzić nasz niepokój. Taki stan może być spowodowany wieloma różnymi czynnikami. Właśnie dlatego należy postarać się zidentyfikować przyczynę, a także znaleźć skuteczny sposób na rozwiązanie problemu. Na szczęście mamy wpływ na poziom libido.

Rutyna w związku

Nie można jednoznacznie określić, dlaczego nie mamy ochoty się kochać. Każdy przypadek jest zupełnie inny, a więc przyczyny braku ochoty na współżycie mogą być różne. Należy wziąć pod uwagę, że poziom libido zależy od wielu rozmaitych czynników.

Wśród nich znajduje się:

 • wiek,
 • przebyte choroby,
 • poziom hormonów,
 • tryb życia,
 • ilość stresu i pracy,
 • a także wiele więcej.
niski popęd seksualny

Brak ochoty na sex u mężczyzny lub kobiety często jest wynikiem rutyny. Wiadomym jest, że w kilkuletnich związkach zbliżenia nie smakują tak samo jak na początku. Odczuwamy zdecydowanie mniejsze pożądanie. Jest to zupełnie normalne. Ciężko, aby stan zakochania utrzymywał się tak długi czas. W momencie, gdy związek się stabilizuje, stabilizacji ulega również życie seksualne.

Bywa tak, że seks staje się zbyt przewidywalny. Na początku zazwyczaj dbamy o grę wstępną, czy też wprowadzenie urozmaiceń. Niestety z czasem zbliżenia przestają być ekscytujące. Zaniedbujemy tę sferę życia z wielu różnych powodów.
Natłok obowiązków może sprawić, że nie mamy ochoty delektować się seksem. Może on więc zamienić się jedynie w obowiązek. Statystyki są nieubłagane – wiele kobiet decyduje się na zbliżenie tylko po to, aby zaspokoić potrzeby swojego partnera. Oczywistym jest, że mężczyzna również nie będzie w pełni usatysfakcjonowany takim stosunkiem. Z czasem libido zarówno u kobiety, jak i mężczyzny może gwałtownie się obniżyć.

 Brak ochoty na seks wymaga obustronnej chęci eliminacji przyczyny problemu. Jeśli do naszego związku wdarła się rutyna, to powinniśmy zrobić wszystko, aby przywrócić dawne emocje. Przede wszystkim zapomnijmy o mechanicznych zbliżeniach – lepiej się do nich nie przyzwyczajać. Być może warto zakupić gadżety erotyczne, czy też opuścić ściany sypialni, a nawet mieszkania. 

Niemal każdy monotonny związek można naprawić. Z pewnością jest wiele rzeczy do odkrycia. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że nie każdy ma takie same potrzeby seksualne. Brak dopasowania seksualnego jest ciężki do pokonania – trudno o kompromis, gdy jeden z partnerów potrzebuje seksu codziennie, a drugi raz w tygodniu.

Niezdrowy tryb życia

Niestety w dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób prowadzi szybki tryb życia. Mamy na głowie pracę, a także obowiązki domowe. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe problemy, które musimy szybko rozwiązać. Wielu osobom wydaje się, że doba jest zbyt krótka. Dodatkowo pojawia się stres, a także zmęczenie.

Brak popędu seksualnego może być spowodowany wycieńczeniem organizmu. Bardzo często zapominamy, jak ważna jest regeneracja. Jesteśmy aktywni od rana do nocy, co może działać wyniszczająco. Wielu partnerów spotyka się w sypialni po ciężkim dniu. Zwykle w takiej sytuacji mamy ochotę jedynie na sen. Seks schodzi na dalszy plan.
Co robić w przypadku, gdy brak ochoty na współżycie jest spowodowany zbyt dużą ilością obowiązków? Oczywiście najlepiej jest zmienić styl życia. Nie zapominajmy, że takie tempo negatywnie wpływa nie tylko na sferę seksualną, ale również pozostałe obszary życia. Możemy również zdecydować się na zbliżenie w innych godzinach np. przed pracą.

Jeśli nie jesteśmy w stanie stworzyć atmosfery sprzyjającej zbliżeniu, to najprawdopodobniej aktualny tryb życia nas przytłacza. Problem jest o wiele poważniejszy, a spadek libido to jeden z łagodniejszych objawów. Możemy wziąć pod uwagę np. zmianę pracy, czy też skorzystania z pomocy innych osób podczas opieki nad dziećmi, czy też wykonywania obowiązków domowych.

Negatywny wpływ kompleksów

rutyna w związku

Brak chęci na seks może być wynikiem kompleksów. Wbrew pozorom jest to problem nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Wiele pań wstydzi się mankamentów swojej figury. U kobiety brak ochoty na sex może być spowodowany nadwagą, zbyt małym biustem , rozstępami, a także wieloma innymi niedoskonałościami.

Mężczyźni najczęściej nie są zadowoleni wielkością swojego członka. Zbyt mały penis może wywołać ogromną niechęć to współżycia. Warto wspomnieć, że wielu partnerów nie rozmawia ze sobą o swoich obawach.

 Rozmowa o kompleksach może zadziałać niczym oczyszczenie. Dzięki niej możemy poznać, co myśli bliska nam osoba. Pamiętajmy, że na wiele niedoskonałości nie mamy żadnego wpływu. Nie ma innego rozwiązania, niż pełna akceptacja. Ważne jest również to, aby partner był dla nas wsparciem. 

Nierzadko bywa tak, że partner wzmaga w nas negatywne emocje. Może on wytykać nam każdą niedoskonałość np. poprzez sugerowanie diety, czy też zapisanie się na siłownię. Musimy odróżnić troskę od złośliwości. Jeśli druga osoba ciągnie nas w dół, to tylko odcięcie się od niej może przynieść pozytywne efekty. W przypadku, gdy zrobimy to zbyt późno nasza samoocena będzie bliska zeru.

Zmiany w gospodarce hormonalnej

Wielu mężczyzn zastanawia się, dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks. Bardzo często głównym powodem są zmiany, jakie zaszły w gospodarce hormonalnej. W pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby, które mogą osłabiać libido.

Warto wiedzieć, że tabletki antykoncepcyjne często sieją prawdziwe spustoszenie w organizmie kobiety. Zwykle taki problem pojawia się w przypadku, gdy są one nieprawidłowo dobrane. Spadek libido to tylko jeden z wielu problemów. W takiej sytuacji należy zgłosić się do lekarza. Powinien on przypisać nowe tabletki lub pomóc w wyborze innego sposobu antykoncepcji.
spadek libido

Brak zainteresowania seksem może być spowodowany także przebytą ciążą. Niestety może ona negatywnie wpłynąć na cały organizm. Wiele zależy od tego, jak przebiegała ciąża, a także sam poród. W wielu przypadkach to traumatyczne przeżycie, które wzbudza wiele negatywnych emocji.

 Jeśli problemy z seksem pojawiły się po traumatycznym porodzie, to najprawdopodobniej konieczna będzie wizyta u specjalisty. Pamiętajmy, że profesjonalnie przeprowadzona terapia może być dla nas prawdziwym ukojeniem. Nie należy więc mieć żadnych oporów w tym temacie. 

Należy jednak wspomnieć, że u wielu kobiet brak ochoty na seks po ciąży to tylko stan przejściowy. Dość często należy na nowo rozbudzić w sobie namiętność. Ponadto pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka są wyczerpujące fizycznie, a także psychicznie. Kobieta skupia się głównie na macierzyństwie, przez co inne sfery życia są zaniedbane. Nie ma w tym nic złego, o ile ten stan nie ciągnie się latami.

Problemy z erekcją

U mężczyzn brak ochoty na współżycie może być spowodowany problemami z erekcją. Niestety pomimo szczerej chęci na zbliżenie nie można osiągnąć wzwodu. Jest to problemem nie tylko dojrzałych, ale również młodych mężczyzn. Ponadto problemy z potencją bywają źródłem stresu, a więc każda próba współżycia wzbudza negatywne odczucia.

Problemy z potencją można zniwelować na wiele różnych sposobów. Istnieje wiele suplementów diety, czy też tabletek zażywanych bezpośrednio przed współżyciem. Trzeba również wspomnieć o kremach i żelach wzmacniających erekcję, które wcierane są w członka.
Jeśli problem ze wzwodem nie jest następstwem choroby, to możemy spróbować domowych sposobów na erekcję. Wiele ziół pozwala osiągnąć, a także utrzymać wzwód. Dodatkowym plusem jest fakt, że zwiększają one wytrzymałość seksualną, a także niwelują problem przedwczesnego wytrysku.

Suplementy diety poprawiające życie seksualne

Na rynku znajdziemy wiele suplementów diety, które niwelują rozmaite problemy związane z sferą seksualną. Przekłada się to na większe zadowolenie z współżycia, a także wzrost libido. Istotne jest to, aby wybrać produkt wysokiej jakości, który cieszy się pozytywną opinią wśród użytkowników.

Na problemy z erekcją i niskim popędem seksualnym u mężczyzn polecany jest Eron Plus. To suplement, który bazuje na naturalnych składnikach, a więc nie stanowi on zagrożenia dla organizmu. Minimalizuje to ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Do efektów stosowania Eron Plus można zaliczyć m.in.:

 • eliminację źródła problemów z erekcją,
 • mocny i nieprzerwany wzwód,
 • intensyfikację doznań,
 • wyższą wytrzymałość seksualną,
 • dłuższy stosunek.

Wśród kobiet borykających się z niskim libido wielką popularnością cieszy się suplement Femin Plus. Jest to produkt o naturalnym składzie, dzięki czemu organizm nie będzie miał problemów z przyswojeniem składników aktywnych. Łagodna formuła nie jest jedyną zaletą. Do efektów stosowania Femin Plus zalicza się m.in.:

 • wzrost popędu seksualnego,
 • szybsze osiągnięcie stanu podniecenia,
 • lepsze ukrwienie narządów płciowych,
 • mocniejsze doznania podczas pieszczot i seksu,
 • poprawę nawilżenia pochwy.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: