Chipsy mięsne – nowość na polskim rynku przekąsek

C

chipsy mięsne

Chipsy już nie muszą kojarzyć się wyłącznie z mało zdrowymi przekąskami. Na rynku słonych przekąsek pojawiły się ich zdrowe zamienniki – chipsy mięsne od marki Tarczyński w poręcznych opakowaniach, które możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Równie dobrze sprawdzą się w ciągu dnia jako skromne drugie śniadanie czy po południu w czasie relaksu przy ulubionym filmie. Szukasz zdrowego zastępstwa dla ciężkich przystawek? Sprawdź, kiedy i dlaczego warto wybrać chipsy mięsne.

Czym są i jak powstają chipsy mięsne?

Chipsy mięsne stanowią doskonałą alternatywę dla słonych przekąsek. Zawartość mięsa w nich to nawet 326 g na 100 g produktu. Jest to możliwe, ponieważ cienkie plasterki mięsa poddawane są suszeniu powietrzem o zmiennych, wysokich temperaturach. Dzięki temu z mięsa odparowuje woda i tworzą się chrupiące chipsy, które w ostatnim etapie produkcji poddawane są jedynie przyprawianiu. W ten sposób powstaje pyszna i zdrowa przekąska mięsna bez odrobiny tłuszczu.

Zdrowa dieta a chipsy mięsne

Chipsy mięsne Tarczyński są bezglutenowe, co sprawia, że mogą je spożywać również osoby z dietą wykluczającą zboża pod różną postacią.

Produkt ten charakteryzuje się dużą zawartością białka i niską węglowodanów, dzięki czemu jest o wiele zdrowszy od smażonych chipsów ziemniaczanych. Dzieje się tak, ponieważ białka są głównym materiałem budulcowym organizmu i odpowiadają za jego prawidłowy stan oraz funkcjonowanie.

Węglowodany zaś są cukrami, które dostarczane do organizmu w nadmiernej ilości odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej, prowadząc do powstania nadwagi, która z kolei odpowiada za pojawienie się wielu chorób, m.in. układu krążenia.

Bez względu na to, jaki tryb życia prowadzisz, musisz dostarczać do swojego organizmu odpowiednią ilość białka. Dzienna dawka uzależniona jest m.in. od Twojej wagi i sposobu życia – im więcej aktywności w ciągu dnia, tym większy powinien być poziom białka w diecie.

Przykładowo, osoba ważąca poniżej 70 kg, która pracuje za biurkiem i mało się rusza, powinna dostarczać ok. 60 g białka dziennie, a osoba o wadze powyżej 90 kg i bardzo aktywnym trybie życia musi przyjmować ok. 200 g białka dziennie. Jedząc chipsy mięsne Tarczyński zapewniasz swojemu ciału aż 68 g białka na 100 g produktu.

Połącz przyjemne z pożytecznym i zajadaj się tą zdrową przekąską z czystym sumieniem.

Lekki i zdrowy poczęstunek na różne okazje

lekki i zdrowy poczęstunek

Chrupiące chipsy mięsne marki Tarczyński to zdrowe przekąski, które powinieneś wybrać zamiast popularnych produktów tworzonych ze smażonych ziemniaków. Lekkie chipsy mięsne mają bardzo dobry skład, w związku z czym możesz nimi częstować także dzieci. Chipsy mięsne są suszone, dzięki czemu nie nasiąkają szkodliwym tłuszczem podczas smażenia. Brak tłuszczu i konserwantów sprawia, że nie wpłyną one negatywnie na zdrowie najmłodszych. Te wysuszone i przyprawione cienkie plasterki mięsa zapewnią im przekąskę m.in. w czasie zabawy na świeżym powietrzu czy przy odrabianiu zadań domowych.

Odżywczy poczęstunek, jakim są chipsy mięsne, możesz serwować także swoim znajomym na domówkach. Taka alternatywa słonych przekąsek z pewnością przypadnie im do gustu w czasie wspólnego oglądania filmów, gry w planszówki czy podczas grilla. Zaskocz przyjaciół smacznym, niesmażonym poczęstunkiem, a Twoja impreza zapisze się w ich pamięci na długo.
W ofercie marki Tarczyński odnajdziesz chipsy mięsne w trzech smakach: klasyczny wieprzowy, paprykowy wieprzowy oraz pieczony kurczak. Spróbuj wszystkich i wybierz te, które Ci najbardziej odpowiadają.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: