Gdy wątroba niedomaga… – najczęstsze choroby, objawy i ich leczenie

choroby wątroby Funkcje wątroby w naszym organizmie są bardzo ważne, ponieważ jest to tzw. oczyszczalnia organizmu. Często zastanawiamy się, po której stronie jest wątroba oraz czy wątroba boli. Odpowiedzi może udzielić specjalista – lekarz od wątroby, czyli hepatolog – który nie tylko zbada wątrobę, ale również zleci badania i w razie konieczności przepisze odpowiednie leki.

Objawy chorej wątroby mogą być różnorodne, tak samo jak przyczyny jej bólu. Chora wątroba daje różne symptomy, jednak ważne jest, aby zwrócić na nie uwagę i nie myśleć, że stan jest wynikiem przemęczenia albo z przepracowania. Problemy z wątrobą mogą dotyczyć każdego i w każdym wieku.

Wątroba i jej najczęstsze choroby

Wątroba pełni w naszym organizmie wiele ważnych funkcji, np. jest odpowiedzialna za metabolizm substancji odżywczych oraz magazynowanie niektórych witamin. Kiedy chora wątroba daje o sobie znać, może świadczyć, że ma się już poważne problemy z wątrobą. Najczęstsze choroby i schorzenia tego organu to: marskość wątroby, żółtaczka, alkoholowe stłuszczenie wątroby, kolka wątrobowa, wirusowe zapalenie wątroby, powiększona wątroba oraz niewydolność wątroby. Jeśli pojawiają się choroby wątroby, to warto udać się do lekarza, który przepisze nam odpowiednie leczenie – może pomóc np. Essentiale Forte.

Objawy chorej wątroby

Najczęstsze objawy chorej wątroby to: zmęczenie, nadmierna senność, apatia, niestrawność, zaburzenia koncentracji, wzdęcia, nudności, wymioty, bóle w okolicy prawego podżebrza oraz jadłowstręt.

Chora wątroba i jej leczenie

Leczenie chorej wątroby zależy od tego, jaką chorobę lekarz zdiagnozował, dlatego koniecznie należy udać się do hepatologa. Aby złagodzić objawy chorej wątroby, można zażyć tabletki na wątrobę, które trzeba brać zgodnie z zaleceniami lekarza albo informacją na ulotce (jeśli jest to suplement diety lub preparat dostępny bez recepty). Można również zażywać zioła na wątrobę, które na pewno troszkę złagodzą objawy. Warto również zapytać lekarza, ile czasu regeneruje się wątroba i czy można coś zrobić, aby przyspieszyć ten proces. Dzięki temu możliwe będzie pozbycie się problemu chorej wątroby, która w znaczny sposób utrudnia codzienne funkcjonowanie.Dodaj swoją opinię

Twój email nie będzie opublikowany.