Collagen Select: opinie, działanie i skład kolagenu na zmarszczki – czy warto?

C

Collagen Select

„Starość nie radość” – o dziwo, to powiedzenie bardzo często pada z ust relatywnie młodych osób. Nierzadko młode osoby narzekają na defekty urody świadczące o starzeniu się organizmu. Wszak, zmarszczki (jedna z pierwszych oznak starzenia się organizmu) pojawiają się już przed 30-tką. Co ważne – nie zawsze spowodowane są upośledzeniem tkanek i komórek.

Wyróżniamy pięć typów zmarszczek:

 • zmarszczki mimiczne – spowodowane ruchami mięśni twarzy 
 • zmarszczki statyczne – uwarunkowane prowadzonym trybem życia
 • zmarszczki grawitacyjne – efekt starzenia się organizmu
 • zmarszczki posłoneczne – skutek uboczny działania promieniowania UV
 • zmarszczki liniowe – efekt niedostatecznego nawilżenia skóry

Jak nietrudno zauważyć – przyczyn występowania zmarszczek jest wiele. Na szczęście, medycyna zna rozwiązania, które pozwalają całkowicie wyeliminować zmarszczki. Obok zabiegów takich jak wolumetria twarzy, mezoterapia igłowa czy wypełnienie kwasem hialuronowym – zmarszczki możemy wyeliminować stosując nieco mniej inwazyjne sposoby. Mowa tu między innymi o kremach i suplementach diety o działaniu przeciwzmarszczkowym.

Jednym z produktów, o którym mówi się, że stanowi prawdziwą alternatywę dla drogich zabiegów jest Collagen Select. To innowacyjna formuła, której popularność zdaje się rosnąć z dnia na dzień.

Co to jest Collagen Select?

Collagen Select – produkt, który przebojem wdarł się na rynek suplementów przeciwzmarszczkowych. Mimo że nie jest reklamowany w mediach takich jak telewizja czy radio, bardzo szybko zyskuje na popularności. Co ciekawe, ochoczo sięgają po niego nie tylko kobiety. Preparat ten znajduje uznanie także w oczach mężczyzn.

Collagen Select to napój kolagenowy, w którego składzie znajdziemy  aż 9 substancji aktywnych . Jak przekonuje producent jest to środek, który nie tylko pozwoli spłycić zmarszczki i uelastycznić skórę.

Prócz tych efektów, konsument stosujący ten produkt może liczyć także na:

 • poprawę kondycji włosów, paznokci i błon śluzowych
 • ochronę przed skutkami ubocznymi stresu oksydacyjnego

Imponująco wyglądają także „liczby” Collagen Select. Zgodnie z tym, co podaje producent na oficjalnej stronie, Collagen Select:

 • zwiększa produkcję kolagenu przez organizm o 65%
 • zwiększa naturalną elastyczność skóry o 10%
 • redukuje zmarszczki wokół oczu o 32%
 • zwiększa ilość elastyny w skórze o 18%

Oczywiście, powyższe dane są uśrednione – produkt nie działa w każdym przypadku tak samo. Wszystko zależy od kondycji skóry, wieku pacjenta i długości suplementacji Collagen Select.

Skład Collagen Select

skład produktu

Na rynku suplementów diety dostępnych jest mnóstwo środków o rzekomym działaniu przeciwzmarszczkowym. Niestety, lwia część produktów – nie daje pożądanych efektów. O niektórych można powiedzieć wręcz, że są nieskuteczne.

Jak jest w przypadku Collagen Select? Czy kolagen do picia może faktycznie zredukować zmarszczki? 

Odpowiedzią na powyższe pytania może być analiza składu tego suplementu. Wbrew pozorom – Collagen Select to nie tylko hydrolizat kolagenu. To także osiem innych substancji, które mogą mieć realny wpływ na zdrowie i kondycję skóry, włosów i paznokci.

Pełen skład Collagen Select: hydrolizat kolagenu – Verisol®; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; maltodekstryna; aromat; ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego (Dracocephalum moldavica) – DracoBelle™ Nu; substancja zagęszczająca – guma ksantanowa; substancja zagęszczająca – guma guar; kwas L-askorbinowy (witamina C); barwnik – beta-karoten; cytrynian cynku; substancja słodząca – sukraloza; amid kwasu nikotynowego (niacyna); substancja słodząca – glikozydy stewiolowe; octan retinylu (witamina A); glukonian miedzi; ryboflawina; D-biotyna (biotyna).

Podstawę (bazę) produktu stanowią dwie substancje:

 • Verisol® – hydrolizat kolagenu
 • DracoBelle™ Nu – ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego

Co to jest Verisol?

Verisol to opatentowana formuła bioaktywnych peptydów kolagenu o zmniejszonej masie cząsteczkowej. Dzięki temu, hydrolizowany kolagen jest znacznie lepiej przyswajalny. Jak możemy przeczytać w anglojęzycznej Wikipedii:

Hydrolizowany kolagen ma znacznie mniejszą masę cząsteczkową w porównaniu z natywnym kolagenem lub żelatyną. Badania sugerują, że ponad 90% hydrolizowanego kolagenu jest trawione i dostępne w postaci małych peptydów w krwiobiegu w ciągu jednej godziny. Z krwi peptydy (zawierające hydroksyprolinę) są transportowane do tkanek docelowych (np. skóry), gdzie peptydy działają jako budulec dla komórek lokalnych i pomagają zwiększyć produkcję nowych włókien kolagenowych

Ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego kontra zmarszczki

Z kolei DracoBelle Nu – to formuła oparta o ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego – składnika powszechnie wykorzystywanego w produktach przeciwzmarszczkowych. Ze względu na fakt, iż jest to substancja specjalnie przygotowana na potrzeby produktu Collagen Select – w bazach naukowych brakuje badań potwierdzających efektywność tej substancji. Warto jednak odnieść się do informacji podawanych przez producenta:

DracoBelle™ Nu naśladuje korzystne efekty restrykcji kalorii i regularnej aktywności fizycznej poprzez aktywację szlaku przeciwstarzeniowego i długowieczności AMPK / FOXO.

To jednak nie wszystko, prócz Verisolu i DracoBelle Nu, w Collagen Select znajdziemy także minerały i witaminy:

Składnik

(w 1 porcji Collagen Select)

RWS (%)

Witamina A

800,00 μg

100%

Witamina C

80,00 mg

100%

Ryboflawina

1,40 mg

100%

Niacyna

16,00 mg

100%

Biotyna

5000 μg

1000%

Cynk

10,00 mg

100%

Miedź

1,00 mg

100%

Musimy przyznać, że skład produktu Collagen Select wygląda naprawdę imponująco. Bogactwo witaminowo-mineralne, w połączeniu z hydrolizatem kolagenu i ekstraktem z pszczelnika mołdawskiego po prostu musi być efektywne.

Opinie o produkcie

Collagen Select opinie

O efektywności Collagen Select najwięcej powiedzą nam opinie. Wszakże, niejednokrotnie zdarzało się, że produkt, który „na papierze” wyglądał imponująco – nie był zbyt skuteczny.

W przypadku Collagen Select, opinie konsumentów znalezione m.in. na forach internetowych zdają się potwierdzać wysoką (notabene – gwarantowaną przez producenta) skuteczność preparatu.

Najczęściej produkt komplementowany jest za:

 • skuteczność
 • szybkość działania (użytkownicy wskazują, że efekty pojawiają się już po kilku tygodniach regularnej suplementacji)
 • brak skutków ubocznych (w tym – brak reakcji alergicznych na produkt)

Warto przy tym zauważyć, że wiele komentarzy wskazuje na to, że produkt nie tylko pozwala pozbyć się zmarszczek z twarzy. Produkt okazuje się także efektywnym rozwiązaniem na uelastycznienie skóry w okolicach ramion, dekoltu czy szyi.

Biorąc powyższe pod uwagę, można powiedzieć, że Collagen Select to skuteczne rozwiązanie ograniczające proces starzenia się skóry.

Co ciekawe, producent pewny efektywności swojego preparatu daje użytkownikom 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Na stronie zamówienia znaleźć możemy bowiem następujący zapis:

Skuteczność preparatu Collagen Select została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Kolagen do picia na zmarszczki – „skutki uboczne” stosowania 

wpływ suplementu na organizm

Decydując się na suplementację Collagen Select możemy spodziewać się także pozytywnych skutków ubocznych. Prócz uelastycznienia skóry i redukcji zmarszczek.

Przede wszystkim, za sprawą hydrolizatu kolagenu możemy wspomóc zdrowie stawów. Ponadto, kompleks witaminowo-mineralny zawarty w Collagen Select stanowi realne wsparcie dla zdrowia całego organizmu.

W związku z tym, Collagen Select może być postrzegany nie tylko jako preparat przeciwzmarszczkowy. To także środek, którego stosowanie może pozytywnie wpłynąć na inne aspekty funkcjonowania organizmu.

Stosowanie Collagen Select

Produkt Collagen Select dedykowany jest kobietom, aczkolwiek – analizując skład produktu, dochodzimy do wniosku, że nie ma żadnych przeszkód, by sięgali po niego również mężczyźni. Efektywność Collagen Select w obu przypadkach powinna kreować się na podobnym poziomie. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących.

Zgodnie z zaleceniami producenta, Collagen Select należy stosować raz dziennie. 5g (1 miarka) preparatu należy rozpuścić w 200 ml wody.

W chwili obecnej produkt dostępny jest tylko w jednym wariancie smakowym (tropikalnym), który jest bardzo dobrze opiniowany.

Jak zamówić Collagen Select i gdzie kupić?

Collagen Select to produkt dostępny tylko i wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. Zakupić go można bezpośrednio na stronie producenta. 

Według informacji umieszczonych na stronie zamówienia – wysyłka towaru następuje niemal natychmiastowo.

Uwaga! Collagen Select to produkt cieszący się sporą popularnością za granicą. Skutkuje to m.in. pojawieniem się tzw. „podróbek”, które ukazują się także na polskich serwisach ogłoszeniowych. Aby uniknąć pomyłki, rekomendujemy zakup w oficjalnym sklepie producenta.

Ile kosztuje Collagen Select?

Collagen Select to produkt, którego koszt jednostkowy (1 opakowanie – zapas na 1 miesiąc) kosztuje 189,00 zł. Producent oferuje rabaty przy wyborze opakowań zbiorczych:

 • 33% taniej przy zakupie 3 opakowań Collagen Select
 • 50% taniej przy zakupie 6 opakowań Collagen Select

Pełną ofertę cenową najlepiej obrazuje poniższa tabela:

 

Koszt całkowity

Koszt jednostkowy

Koszt dzienny

1 opakowanie Collagen Select

189,00 zł

189,00 zł

6,30 zł

3 opakowania Collagen Select

378,00 zł

126,00 zł

4,20 zł

6 opakowań Collagen Select

557,00 zł

94,50 zł

3,15 zł

Początkowo – cena Collagen Select może wydawać się wysoka. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż jest to środek, który działa kompleksowo – i według licznych opinii stanowi alternatywę dla kremów i innych środków przeciwzmarszczkowych. 

Czy warto postawić właśnie na Collagen Select?

W pierwszej kolejności pragniemy przestrzec przed nadmiernym optymizmem. Collagen Select to skuteczne rozwiązanie, aczkolwiek należy zdać sobie sprawę, że pewnych defektów nie będziemy w stanie wyeliminować stosując nawet najdroższe zabiegi medycyny estetycznej.

Niemniej jednak, w swojej kategorii cenowej – Collagen Select może być traktowany jako produkt topowy.

czy warto kupić Collagen Select?

 Bogaty skład  (9 substancji),  opinie  (zdecydowana większość ma charakter pozytywny) i  cena  (w porównaniu chociażby do kosztów kremów przeciwzmarszczkowych Premium) – to główne argumenty przemawiające za zakupem Collagen Select.

Istotne zdaje się być również to, że producent gwarantuje efekty i zobowiązuje się do zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z produktu. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: