Ćwiczenia na powiększenie, ujędrnienie biustu i ich efekty – czy warto?

Ć

ćwiczenia na powiększenie biustu

Biust jest aspektem, na punkcie którego przeczulonych jest bardzo wiele kobiet. Paniom często nie odpowiada rozmiar lub kształt piersi, a z czasem powodów do obiekcji jeszcze przybywa. W takiej sytuacji nierzadko jednym wyjściem wydaje się być ingerencja chirurgiczna. Zamiast stosować tak inwazyjne metody, dobrze jest wziąć pod uwagę regularne oraz systematyczne ćwiczenia – ujędrniające, podnoszące i powiększające biust.

tabletki i preparaty na powiększenie biustu

Co zrobić żeby mieć większe piersi?

Struktura wewnętrzna piersi zmienia się z wiekiem. W młodości, nad tkanką tłuszczową przeważa tkanka gruczołowa. Dzięki temu biust jest kształtny i jędrny. Z czasem jednak przybywa tkanki tłuszczowej, przez co piersi tracą swoją sprężystość.

Osłabia się również elastyczność skóry. Wygląd biustu ulega pogorszeniu z przyczyn naturalnych, jednak odpowiednie ćwiczenia pozwalają zaradzić temu problemowi. Większość z nich nie wymaga nawet bez korzystania z kosztownych usług klubu fitness czy siłowni.

Wiele ćwiczeń wykonywać można w domu, co pozwala na uniknięcie ciekawskich spojrzeń i wścibskich komentarzy. Aby zadbać o zdrowy i jędrny biust, należy przede wszystkim pamiętać o systematyczności treningu oraz przestrzeganiu kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Ćwiczenia na piersi to dobry sposób na utrzymanie ich w odpowiedniej formie oraz pozbycie się kompleksów.

Jak podnieść biust?

jak podnieść biustĆwiczenia są w stanie do pewnego stopnia powstrzymać proces opadania biustu, który z biegiem lat postępuje coraz szybciej. Za sprawą odpowiednio dobranego treningu, piersi można nie tylko delikatnie podnieść, ale również ujędrnić oraz wzmocnić.

Większość tych ćwiczeń opiera się na stymulacji mięśni klatki piersiowej. Należy wykonywać je dwa razy w tygodniu, przeznaczając trzy dni na odpoczynek między treningami. Każda sesja powinna uwzględniać 2-3 wybrane zestawy ćwiczeń, które podzielone zostaną na 8-10 powtórzeń.

Paniom mniej aktywnym fizycznie zalecane jest stopniowe zwiększanie intensywności treningu. Przetrenowanie grozi nadwyrężeniem mięśni lub kontuzją, co w ostateczności może uniemożliwić kontynuowanie wysiłku. Warto też pamiętać, że same ćwiczenia na biust to nie wszystko. Równie ważny okazuje się trening pozostałych części ciała, który zapewnić można np. dzięki ćwiczeniom kardio.

Jak ujędrnić biust?

Ćwiczenia na ujędrnienie biustu pozwalają na zniwelowanie efektów różnych złych nawyków, do których przyznaje się wiele kobiet.

Dotyczy to np.

  • garbienia się,
  • spania na brzuchu,
  • nieregularnego, gwałtownego tycia i chudnięcia.

Dobrej kondycji piersi nie służy także noszenie nieprawidłowo dobranego biustonosza lub całkowite rezygnowanie ze stanika.

Ćwiczenia na ujędrnienie biustu warto więc uzupełnić zdrowymi nawykami, które korzystnie wpływają na wygląd piersi. Dotyczy to przede wszystkim ich codziennej pielęgnacji. Warto regularnie przeprowadzać hydromasaże pod strumieniem wody, a także pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków ujędrniających. Niektóre z niedostatków i defektów można też skorygować, nosząc starannie dobraną bieliznę.

Jakie ćwiczenia na powiększenie biustu?

Ćwiczenia na powiększenie biustu wymagają zaangażowania wielu partii mięśni. Same piersi ich nie posiadają, ale utrzymują się dzięki mięśniom klatki piersiowej oraz ramion. Podczas treningu należy poświęcać im szczególną uwagę, pamiętając także o mięśniach grzbietu. Są one w stanie utrzymać ciało w pionie, dzięki czemu jego środek ciężkości nie przesuwa się do przodu. Ćwiczenia na większe piersi pozwalają na poprawę wyglądu całej sylwetki.

Wzmacniając mięśnie pleców oraz karku, uzyskać można optyczne wrażenie powiększenia biustu. Warto więc postarać się o utrzymanie prawidłowej, wyprostowanej postawy i dodatkowo wyeksponować piersi. Należy natomiast unikać garbienia się. Nieprawidłowa postawa obciąża kręgosłup w odcinku piersiowym, który jest głównym rusztowaniem podtrzymującym biust.

Ćwiczenia na podniesienie biustu z taśmami

Aby zaangażować wiele grup mięśni jednocześnie, warto zdecydować się na ćwiczenia z taśmami treningowymi. Tego rodzaju trening zwiększa wytrzymałość i siłę, a jednocześnie wysmukla całą sylwetkę i uwydatnia biust. Przebieg tego ćwiczenia powinien być dopasowany do poziomu zaawansowania, jednak nie należy on do najbardziej skomplikowanych. Cały trening opiera się na odchylaniu ciała do tyłu, a następnie przyciąganiu sylwetki do przodu za pomocą taśm. Podczas wykonywania tej czynności należy pamiętać, aby stopy cały czas przylegały do podłoża. Taśmy treningowe są w stanie odciążyć stawy oraz kręgosłup, co podczas ćwiczeń na profesjonalnych maszynach w siłowni często nie jest możliwe.

Ćwiczenia z hantlami na powiększenie biustu

ćwiczenia z hantlami na biustHantle pozwalają na wykonywanie bardzo efektywnego ćwiczenia, którego efekty zapewniają optyczne powiększenie biustu. Najlepiej wykonywać je na miękkim podłożu, np. macie lub dywanie. Należy położyć się na plecach, zapewniając łokciom możliwość swobodnego opadania poniżej linii ciała. Hantle powinno się trzymać na wysokości piersi, po bokach klatki piersiowej. Należy podnosić je do góry równocześnie, pamiętając o maksymalnym prostowaniu rąk w łokciach. Po wykonaniu jednego powtórzenia następuje powrót do pozycji wyjściowej.

Na leżąco wykonywać można także inne ćwiczenia z hantlami. Należy umieścić wyprostowane ręce przed klatką piersiową, zwracając do siebie dłonie stronami wewnętrznymi. Trening rozpoczyna się od rozchylenia rąk na boki oraz opuszczania hantli, przy delikatnym zginaniu łokci. Następnie następuje powrót do pozycji wyjściowej oraz kolejne powtórzenie. W obu ćwiczeniach należy pamiętać o wykonywaniu wydechu podczas podnoszenia hantli, a także wdechu przy ich opuszczaniu

Damskie pompki i napinanie mięśni na ujędrnienie biustu

Treningi ujędrniające wykonywać można także bez żadnych akcesoriów i sprzętów. Doskonałym przykładem takiego ćwiczenia są pompki. Ich wykonywanie pozwala na utrzymywanie mięśni klatki piersiowej w nieustannym napięciu. Jeżeli tradycyjne pompki okazują się zbyt wymagającym ćwiczeniem, dobrą alternatywą jest ich damska odmiana.

Należy uklęknąć na ziemi, podpierając przednią część ciała rękami. Następnie powinno się zgiąć ręce w łokciach w taki sposób, aby biust niemal dotykał podłoża. Po wykonaniu powtórzenia, należy wrócić do pozycji wyjściowej.

Biust ujędrnić można także poprzez napinanie mięśni w odpowiedni sposób. Ćwiczenie to wykonywane jest na stojąco. Należy ugiąć ręce w łokciach, po czym przyciągnąć je do siebie i zetknąć ze sobą na całej długości. Mięśnie rąk powinny być mocno napięte. Po przetrzymaniu trzech sekund, ręce można rozluźnić poprzez płynne odsunięcie je na boki ciała. Ćwiczenie to można wykonywać także w inny sposób. Należy złożyć dłonie jak do modlitwy, a następnie z całych sił przyciskać je do siebie. Następnie wystarczy policzyć do trzech i ponownie rozluźnić mięśnie.

Proste ćwiczenia na piękny biust przedstawione przez eksperta:

Efekty ćwiczeń na ujędrnienie, powiększenie i podniesienie biustu

W przypadku każdego ćwiczenia na powiększenie biustu efekty zależą głównie od systematyczności treningów. Regularna aktywność w obrębie klatki piersiowej korzystnie wpływa na metabolizm. Wzmocnienie mięśni tułowia zapewnia lepszą postawę i zwiększa ogólną wytrzymałość. Trening działa ponadto w sposób relaksujący, dzięki czemu pozwala na łatwiejsze radzenie sobie ze stresem. Przede wszystkim jednak, ćwiczenia na większy biust zapewniają kobiecie zadowolenie z wyglądu własnych piersi bez ingerencji chirurga.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: