Czy prezerwatywy chronią przed koronawirusem?

C

prezerwatywa

Czy w dobie COVID-19 jest możliwe bezpieczne uprawianie seksu?

Dużo się ostatnio mówi o zdrowiu i ochronie zdrowia. Groźny wirus sprawił, że o swoją kondycję fizyczną zaczynają dbać również ludzie, którym dotychczas było z tym nie po drodze. COVID-19 wpłynął na każdą sferę życia człowieka. Co zatem ze związkami i bliskością? Czy prezerwatywy chronią przed koronawirusem? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Miłość w czasach zarazy: rezygnacja z bliskości

Niestety, miłość w czasach zarazy nie ma łatwo. O ile nie jesteś we wspólnej izolacji ze swoim partnerem, musisz zrezygnować ze spotkań w 4 oczy. Przymusowa rezygnacja z bliskości jest bolesna, ale bardzo szlachetna.

Chronimy tym nie tylko osoby, które kochamy, ale również ich rodziny. Jedna zarażona osoba zaraża kilka kolejnych. W ten sposób koronawirus opanował cały świat.

Jak kochać na odległość?

  • Rezygnację z bliskości zastąp rozmowami telefonicznymi albo na czacie. Świat wciąż działa!
  • Dbaj o swoją odporność, dobrze się odżywiając i unikając stresu. Zestresowany organizm to słaby organizm. I nie ma siły na miłość.
  • Czytanie o najnowszych zachorowaniach zastąp treningami relaksacyjnymi i pielęgnuj w sobie marzenia o przyszłości.
  • Dbaj o siebie, chroń siebie, bo w ten sposób chronisz cały świat.

Prezerwatywa NIE chroni przed koronawirusem

Bardzo głośno było swego czasu o groźnym wirusie HIV. To wirus, przed którym chronią nas właśnie prezerwatywy

. Prezerwatywa to również zabezpieczenie przed chorobami wenerycznymi i oczywiście najskuteczniejsza forma antykoncepcji. Mimo że prezerwatywy są tak skuteczne, nie chronią nas przed koronawirusem. Dlatego nie ryzykuj!

Wirus HIV jest przenoszony drogą płciową i przenosi się również przez krew. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Możesz zarazić się, przebywając w otoczeniu osoby zakażonej. Potrzebna byłaby prezerwatywa na całe ciało, a i tak po jej zdjęciu musiałbyś dokładnie się wyszorować z użyciem wody i mydła.

Niezależnie, czy są to prezerwatywy grubsze, czy prezerwatywy nielateksowe: tak samo chronią nas przed chorobami wenerycznymi i tak samo NIE chronią nas przed koronawirusem.

Durex Love Sex prezerwatywy lateksowe

Co robić, żeby nie zachorować na COVID-19?

Wszelkie rady dotyczące leczenia COVID-19 zostawiamy specjalistom. Nie ma możliwości, by osoby niebędące specjalistami miały złoty środek na koronawirusa, dlatego nie wierz w żadne magiczne środki. Natomiast możesz robić wiele rzeczy, żeby nie zachorować i ochronić przed chorobą innych.

  • Zrezygnuj z czytania niesprawdzonych informacji w sieci. Nie siej paniki i nie dokładaj sobie stresu.
  • Stosuj się do restrykcyjnych obostrzeń, które mają na celu ochronę społeczeństwa przed epidemią.
  • Wstrzymaj się ze spotkaniami w większym gronie i przygodnym seksem do czasu, aż koronawirus przestanie być dla nas śmiertelnym zagrożeniem.

Równowaga między stresem i pracą a relaksem i dobrostanem psychicznym jest bardzo ważna. Warto szczególnie o siebie dbać w tym trudnym czasie. To z pewnością się opłaci!

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: