Czy spalacze tłuszczu działają? Jak to się odbywa i czy warto stosować? Opinie

C
skuteczność spalaczy tłuszczu

Wiele osób marzy o tym, aby schudnąć bez diety, czy też wysiłku fizycznego. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się spalacze tłuszczu. Należy jednak podkreślić, że nie mogą one stanowić zamiennika dla zdrowego trybu życia. W taki sposób nie osiągniemy spektakularnych efektów.

Spalacze tłuszczu wspierają redukcję wagi – zostało to udowodnione. Nie można jednak liczyć na to, że nadwaga w magiczny sposób zniknie poprzez stosowanie suplementów. Tego typu preparaty zwiększają efektywność podjętych przez nas działań.

Z pewnością spotkamy osoby, które bez zmiany trybu życia schudły dzięki stosowaniu spalaczy tłuszczu. Nie powinniśmy jednak oczekiwać, że bez wyrzeczeń i pracy zrzucimy kilkanaście kilogramów.

 Istnieją osoby, które zagryzają suplementy wspomagające odchudzanie chipsami, czy też słodyczami. Jest to kompletnie bez sensu. Najprawdopodobniej nie uda nam się osiągnąć żadnych efektów lub będą one słabe. 

Czym są spalacze tłuszczu?

W pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, czym są spalacze tłuszczu. To nic innego, jak suplementy diety, które posiadają składniki aktywne intensyfikujące spalanie tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj pozytywnie oddziałują one na układ pokarmowy. Przyspieszają procesy trawienne, a więc przyczyniają się do usprawnienia metabolizmu.

 Ważnym zadaniem spalaczy tłuszczu jest zamiana zgromadzonej tkanki tłuszczowej w energię. Istotne jest również to, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo tego, że nasz organizm będzie ponownie odkładał nadmierną ilość tłuszczu.  

jak zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej

Warto wiedzieć, że spalacze tłuszczu mają bezpośredni wpływ na podwyższenie temperatury ciała. To również sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. To właśnie dlatego spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi nie tylko podczas treningu, ale również codziennego życia.

Zdecydowana większość opisywanych suplementów stosowana jest na czczo. Wszystko po to, aby nasilić termogenezę. Jest to również ważne w przypadku, gdy zależy nam na przyspieszeniu metabolizmu.

W niektórych przypadkach producent rekomenduje spożywanie suplementu przed głównym posiłkiem dnia. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Istotne jest to, aby wybrać produkt, który cieszy się pozytywną opinią użytkowników. Uważajmy na suplementy o chemicznym składzie, które mogą dodatkowo obciążyć układ pokarmowy.

Czy spalacze tłuszczu działają?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy spalacze tłuszczu naprawdę działają. Oczywiście, że tak, jednak ważne jest to, aby były one stosowane właściwie. Dobre spalacze tłuszczu oddziałują na nasz organizm na wielu płaszczyznach. Nie tylko zwiększają prawdopodobieństwo zrzucenia zbędnych kilogramów, ale również poprawiają samopoczucie.

Składniki odżywcze odpowiadające za nasilenie procesu termogenezy pobudzają organizm do pracy. Produkcja ciepła sprawia również, że tkanka tłuszczowa spalana jest o wiele szybciej. Jest to szczególnie ważne dla osób trenujących.

Za proces termogenezy odpowiadają zwykle takie składniki, jak np. kofeina, czy też ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. Działają one również pobudzająco, dzięki czemu mamy więcej siły oraz energii do działania. W wielu przypadkach przekłada się to na wyższą wytrzymałość organizmu.

Udowodniono, że spalacze tłuszczu podnoszą wydolność organizmu. Oznacza to, że podczas treningu możemy o wiele więcej. Znacznie później odczuwamy zmęczenie. Ponadto zmniejsza się ryzyko tego, że po ćwiczeniach będziemy wykończeni.
suplementy na redukcję

Suplementacja sprawia, że redukcja tkanki tłuszczowej następuje o wiele szybciej. Dodatkowym plusem jest fakt, że łatwiej nam zbudować wysokojakościową masę mięśniową. Jest to szczególnie ważne dla osób trenujących profesjonalnie lub amatorsko.

Niektóre produkty ograniczają ilość wchłanianych przez organizm tłuszczów, czy też węglowodanów. To również jest niezbędne do tego, aby osiągnąć, a następnie utrzymać pożądaną wagę.

Efekty stosowania spalaczy tłuszczów

spalacze tłuszczu a treningi

Niejedna osoba zastanawia się, czy warto stosować spalacze tłuszczu. Wiele zależy od trybu naszego życia. Jeśli do odchudzania podchodzimy poważnie, to warto jest wypróbować również produkty intensyfikujące redukcję tkanki tłuszczowej. W przypadku, gdy oczekujemy cudownego działania środków na odchudzanie powinniśmy sobie odpuścić już na starcie.

Spalacze tłuszczu nie wymagają od nas ciężkich treningów na siłowni. Ważne jest jednak to, aby znaleźć aktywność fizyczną, która będzie dobrze do nas dopasowana. W ten sposób możemy pozbyć się zbędnych kilogramów, które gromadziliśmy miesiącami lub latami.

Do efektów stosowania spalaczy tłuszczów można zaliczyć:

 • Redukcję tkanki tłuszczowej – jest to ważne dla osób odchudzających się, czy też trenujących. Obniżenie ilości tkanki tłuszczowej jest niezbędne podczas kształtowania sylwetki. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które dążą do wysokojakościowej masy mięśniowej.
 • Łatwiejsze osiągnięcie optymalnej masy ciała – często bywa tak, że dieta lub ćwiczenia nie przynoszą niemal żadnych efektów. Powodów takiego zjawiska może być wiele. Stosowanie spalaczy tłuszczów może zniwelować ten problem. Zwiększona ilość produkowanego przez organizm ciepła sprawia, że osiągnięcie wymarzonych rezultatów staje się prostsze. To doskonała opcja dla tych, którym wydaje się, że „waga stoi w miejscu”.
 • Wsparcie podczas budowy masy mięśniowej – z pewnością usatysfakcjonuje to osoby profesjonalnie trenujące. Bywa tak, że wypracowane mięśnie skrywają się pod zbyt dużą ilością tłuszczu. To właśnie wtedy niezbędna jest redukcja.
 • Prostsze utrzymanie wagi – zdrowe i rozsądne odchudzanie zmniejsza ryzyko pojawienia się efektu jojo. Nie musimy więc obawiać się, że waga wróci ze zdwojoną siłą.
 • Usprawnienie metabolizmu – zbyt wolna przemiana materii może być głównym powodem nadwagi. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby usprawnić procesy trawienne. Tylko wtedy nasz organizm może pozbyć się produktów przemiany materii oraz toksyn.
 • Szybsze wchłanianie składników odżywczych – dla naszego organizmu składniki odżywcze są niezbędne. To właśnie one sprawiają, że narządy wewnętrzne pracują prawidłowo. Dostarczamy je za pośrednictwem pożywienia, czy też suplementów diety. Dobrej jakości spalacze tłuszczu poprawiają przyswajanie składników odżywczych, witamin, a także minerałów.
 • Regulację poziomu glukozy we krwi – składniki zawarte w spalaczach tłuszczu ułatwiają utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy. Ma to duży wpływ na proces odchudzania. Rozregulowana gospodarka insulinowa może być przyczyną tego, że pomimo starań nie możemy zrzucić zbędnych kilogramów.
 • Hamowanie syntezy tłuszczu – zmniejsza to ryzyko ponownego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach organizm wykazuje tendencję do magazynowania tłuszczu. Może być to spowodowane np. głodówkami, czy też skrajnym wyczerpaniem organizmu.
 • Mniejszy apetyt – niektóre suplementy posiadają w swoim składzie składniki, które hamują nadmierny apetyt. Jest to podstawą każdej diety. Pamiętajmy, że podjadanie między posiłkami uniemożliwia utrzymanie pożądanej wagi.
 • Wyższa wytrzymałość organizmu – większa wydolność jest zauważalna szczególnie podczas ćwiczeń. Możemy pozwolić sobie na intensywniejszy trening. Dodatkowym plusem jest fakt, że zmęczenie pojawi się o wiele później. Nasz organizm szybciej się zregeneruje. Nie musimy więc obawiać się, że aktywność fizyczna odbierze nam siły do działania.
 • Pobudzenie – niektóre spalacze tłuszczu powinny być spożywane bezpośrednio przed treningiem. Dotyczy to w szczególności tych produktów, które posiadają w swoim składzie substancje pobudzające. Są one doskonałym źródłem energii.

Opinie na temat spalaczy tłuszczu

Z pewnością wiele osób podchodzi nieufnie do spalaczy tłuszczu. Ciężko uwierzyć nam, że istnieją produkty, które  naprawdę mogą stanowić wsparcie podczas odchudzania. Szczególnie uprzedzone są osoby, które w przeszłości stosowały tego typu produkty.

Spalacze tłuszczu pozwalają osiągnąć szczupłą sylwetkę, jednak nie należy spodziewać się doskonałych efektów bez diety, czy też zdrowego trybu życia. Opisywana grupa suplementów działa najlepiej w przypadku osób aktywnych fizycznie. Ważne jest również to, aby wyeliminować z jadłospisu niezdrowe produkty.
dieta podczas redukcji

Producenci spalaczy tłuszczu zapewniają nas, że działają one również w stanie spoczynku. Owszem jest to prawda, jednak uzyskane efekty będą o wiele słabsze. Jeśli więc mamy do zrzucenia sporą ilość kilogramów, to powinniśmy podejść do tematu rozsądnie.

Stosowanie spalaczy tłuszczów ułatwia kształtowanie sylwetki. To właśnie z tego powodu są one często wybierane przez osoby profesjonalnie trenujące, które znajdują się na tzw. redukcji. Mniejsza ilość tkanki tłuszczowej pozwala odsłonić wypracowane mięśnie.

Duże znaczenie ma jakość stosowanych spalaczy tłuszczu. Z pewnością nie należy sięgać po najtańsze suplementy, gdyż zwykle bazują one na chemicznych związkach. Trzeba mieć świadomość, że taki skład stanowi spore obciążenie dla układu pokarmowego.

 Najwyższą skuteczność wykazują suplementy, które bazują na naturalnych składnikach. Ich zaletą jest fakt, że nie wpływają one negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu. To doskonała opcja dla tych, którzy obawiają się negatywnych skutków ubocznych. W takim przypadku objawy niepożądane nie powinny się pojawić. 

Jaki spalacz tłuszczu wybrać?

Ogromną popularnością cieszy się Nutrigo Lab Burner, czyli spalacz tłuszczu, który bazuje na naturalnych składnikach. Użytkownicy cenią go za wysoką przyswajalność, a także brak nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Opisywany produkt:

 • nasila termogenezę,
 • wspomaga redukcję wagi,
 • zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej,
 • ułatwia wypracowanie masy mięśniowej,
 • działa energetyzująco,
 • podnosi wydolność organizmu,
 • przyspiesza metabolizm,
 • redukuje stopień wchłaniania tłuszczów i węglowodanów,
 • zmniejsza ryzyko efektu jojo,
 • hamuje chęć podjadania.
Wielką zaletą Nutrigo Lab Burner jest łagodna formuła, która bazuje na ekstraktach z naturalnych składników. Dzięki temu niemal każdy może sięgnąć po ten suplement.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: