Czy warto zdecydować się na studia pielęgniarskie?

C

pielęgniarka

Zawód pielęgniarki jest nie tylko coraz lepiej płatny, ale zapewnia sporą satysfakcję. To możliwość niesienia pomocy ludziom, którzy jej potrzebują. Studia pielęgniarskie nie są proste, ale umożliwiają wykonywanie zawodu, który niemal zawsze zapewni możliwość szybkiego znalezienia pracy. Czy naprawdę warto studiować pielęgniarstwo? Dowiedz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo?

Studia pielęgniarskie dają możliwość pracy w bardzo perspektywicznym zawodzie. Coraz większa długość życia sprawia, że społeczeństwo bardzo szybko się starzeje. Rośnie więc presja na służbę zdrowia, by zapewnić dobrą ochronę dla wszystkich pacjentów. Jak pokazują najnowsze statystyki, aktywnych zawodowo pielęgniarek jest w naszym kraju coraz mniej. Ten fakt powoduje, że osoba, kończąc studia magisterskie, ma możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy niemal od ręki.

Dla pielęgniarek, które chcą zarabiać na starcie naprawdę duże pieniądze, istnieje możliwość wyjazdu za granicę. Nie jest to jednak konieczne, bo w kraju pracy jest pod dostatkiem. Wystarczy nabyć odpowiednie kwalifikacje i można pracować zarówno w państwowych szpitalach, jak i w prywatnej służbie zdrowia, która z każdym rokiem rozwija się coraz szybciej. Taka możliwość to praca w lepszych warunkach i jeszcze większe zarobki. Wybór jest więc spory i możliwość wyjazdu za granicę to tylko jedna opcja, umożliwiająca bardzo dobre zarobki.

Warto wiedzieć, że ukończenie studiów pielęgniarskich umożliwia pracę w placówkach takich jak:

  • domy spokojnej starości,
  • szpitale,
  • domy dziecka,
  • przychodnie.

Co zrobić, by zostać pielęgniarką?

Podstawą jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia. Pielęgniarką można zostać, kończąc studia licencjackie lub magisterskie. Warto jednak wybrać renomowaną uczelnię, która zapewni dostęp do nowoczesnych metod nauczania. Wykwalifikowana kadra i specjalistyczny sprzęt sprawiają, że Mazowiecka Uczelnia Medyczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych osób chcących kształcić się w zawodach medycznych. Placówka ta daje spore możliwości kształcenia fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych. 

Do wyboru mamy studia II stopnia (magisterskie) orz licencjat. Pierwsza opcja kładzie szczególny nacisk na odpowiednie kształcenie oraz rozwój indywidualnych zdolności przyszłych pielęgniarek. Umożliwiają dostęp do szerszej wiedzy i wprowadza nowe metody umożliwiające poprawę jakości opieki dla pacjentów zmagających się z różnymi dolegliwościami.

Oczywiście zamiast 5-letnch studiów magisterskich, można też zdecydować się na 3-letni licencjat, który również umożliwia znalezienie dobrze płatnej pracy w zawodzie pielęgniarki. Takie studia przeprowadzane są w trybie dziennym i zaocznym. To od nas zależy, na którą z tych opcji zdecydujemy się, by uzyskać prawo do wykonywania zawodu licencjonowanej pielęgniarki w państwowej lub prywatnej służbie zdrowia.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: