Depilacja laserowa bikini – wszystko co należy o niej wiedzieć

D

depilacja laserowa bikini

Gwarancja trwałego usunięcia włosów w okolicach intymnych przy pomocy zabiegów depilacji laserowej sprawia, że decyduje się z niej skorzystać coraz większa liczba kobiet. Salony kosmetyczne prześcigają się w ofertach, wykorzystują najnowsze lasery diodowe, które pozwalają na niezwykle dokładną depilację każdej części ciała.

Kompleksowy opis tego na czym polega depilacja laserowa, jak wygląda zabieg, ile razy należy go powtórzyć oraz jak się do niego przygotować został przedstawiony poniżej.

Czym jest laserowa depilacja bikini i jakie są jej rodzaje?

Depilacja laserowa to nic innego jak jedna z metod pozbycia się niechcianego owłosienia. Od innych odróżnia ją to, że  efekty są trwałe . Dzieje się tak za sprawą impulsu laserowego, który zmieniony w energię termiczną prowadzi do zniszczenia struktur odpowiadających za wzrost włosów. Decydując się na depilację laserową bikini, należy przede wszystkim zdecydować się na obszar, jakim ma być ona objęta.

Część osób zainteresowana jest wyłącznie pozbyciem się włosów do linii bikini, podczas gdy pozostali pragną w pełni wyeliminować owłosienie z miejsc intymnych, czyli decydują się na tzw. depilację głęboką. Dzieli się ona dalej na głęboką depilację brazylijską i hollywoodzką.

W przypadku pierwszej z nich eliminuje się włosy z bikini, z zachowaniem ich cienkiego paseczka, który sięga do wzgórka łonowego. Głęboka depilacja hollywoodzka to nic innego jak całkowite pozbycie się owłosienia z okolic intymnych, które prowadzi do osiągnięcia w pełni gładkiej strefy seksualnej.

Jak często należy powtórzyć zabieg?

Sam zabieg depilacji laserowej bikini trwa około  15-20 minut . Jest to bardzo skuteczna metoda, jednak całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia, wymaga odbycia kilku zabiegów. Ich końcowa liczba uzależniona jest przede wszystkim od grubości i koloru włosów oraz skóry.

Zależność jest taka, że im ciemniejszy i grubszy jest włos, a skóra jaśniejsza, tym mniej zabiegów należy przeprowadzić. W większości przypadków wykonuje się ich w liczbie od 4 do 5, w odstępach kilku tygodni pomiędzy każdym z nich. Dzieje się tak, ponieważ światło lasera usuwa jedynie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Z racji tego, że wyróżnia się ich trzy, absolutnym minimum są więc trzy zabiegi.

Zabieg depilacji laserowej od podstaw

Jak przed każdym zabiegiem, tak również w tym przypadku, nie można przejść do jakichkolwiek działań bez odpowiednich konsultacji, w tym przypadku ze strony kosmetologa:

  • Jest to moment na przekonanie się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, które uniemożliwiałyby wykonanie depilacji.
  • Specjalista określa również stan i rodzaj skóry oraz właściwości włosów, aby dzięki tym informacjom dostosować właściwe parametry wiązki lasera.
  • Co więcej, każdorazowy zabieg poprzedza „próba laserowa”. Wykonuje się ją, aby upewnić się, że włos klienta reaguje na jego działanie.

Każdy proces eliminacji owłosienia powinien być zwieńczony odpowiednią pielęgnacją skóry. Na proces ten składa się oczyszczenie powierzchni wydepilowanego ciała żelem bez zawartości mydła, użycie odpowiedniej zasypki, maści oraz kremów i ostrożne osuszenie wrażliwych partii.

Przygotowanie się do zabiegu

przygotowanie do depilacjiJedną z podstawowych rzeczy, które należy sprawdzić przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu depilacji laserowej, są przeciwwskazania do takowych zabiegów.

  • Wyklucza się możliwość ich dokonania u kobiet w ciąży, pań z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi miejsc intymnych.
  • Warto nadmienić, że depilacja nie może być przeprowadzona na świeżo opalonej skórze. Determinuje to u klientów brak możliwości korzystania z solarium oraz innych metod opalania się na miesiąc przed zabiegiem.
  • Nie zabrania się natomiast przeprowadzenia depilacji laserowej u pań w trakcie miesiączki. Jeżeli natomiast dana kobieta wyjątkowo boleśnie przechodzi dni menstruacyjne, zabieg należy ustalić w innym terminie.

Odpowiedni wybór salonu oraz przestrzeganie zaleceń kosmetologa jest kluczem do sukcesu i gwarancją pożądanych rezultatów.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: