Dieta kopenhaska – schudnij w 13 dni

D

dieta kopenhaska

Czy można schudnąć zaledwie w 13 dni? Przecież pozbywanie się nadmiernej ilości kilogramów wcale nie jest zadaniem łatwym. Jednakże okazuje się, że aby zlikwidować nadwagę wystarczy nam 13 dni i trochę silnej woli oraz motywacji. Oczywiście sukces nie będzie spektakularny, jednak zmienimy styl swego życia, poczujemy się lepiej i pokochamy ćwiczenia fizyczne. Jeśli masz przed sobą cel utraty około 10 kilogramów, lecz chcesz uczynić to w krótkim czasie, warto skorzystać z możliwości jakie daje nam dieta kopenhaska. To dobry wybór dla osób wytrwałych, którym zależy po prostu na czasie. Pomimo, że dieta ta trwa jedynie 13 dni to jednak jest bardzo restrykcyjna i wymagająca. Nie każdy jest wstanie jej sprostać, chociaż warto.

Ile można schudnąć w 13 dni?

Bez względu na to, ile właściwie chcemy stracić kilogramów, dieta kopenhaska będzie najszybsza i jednocześnie skuteczna. Okazuje się bowiem, że wszystko zależy od naszego organizmu. Jedne osoby schudną tylko 3 – 5 kilogramów, ale inne mają szansę na zrzucenie nawet 15 kilogramów. Efekt ten co prawda budzi nieco kontrowersji, jednakże ma ogromne grono zwolenników.

Kto powinien skorzystać z tego rodzaju diety, a kto powinien starać się jej unikać?

Oczywiście na ten rodzaj diety powinny pozwolić sobie jedynie osoby w pełni zdrowe, które nie borykają się z żadnymi dolegliwościami. Co więcej nie mogą także cierpieć na niedobór witamin i składników mineralnych, ponieważ w czasie tych 13 dni do naszego organizmu wpłynie ich naprawdę mało i niedobory mogą się pogłębić. Osoby które mają wątpliwości, czy ten rodzaj diety im nie zaszkodzi powinny przed jej podjęciem skontaktować się z lekarzem oraz wykonać odpowiednie badania.

Skuteczny sposób na odchudzanie?

Czy dietę kopenhaską można uznać za w pełni skuteczny sposób na odchudzanie? Owszem, jednakże dieta jest bardzo rygorystyczna i każde, najdrobniejsze złamanie zasad, jest równoznaczne z przerwaniem diety. Na szczęście jednak znajdziemy szereg porad, dzięki którym będziemy mogli wytrzymać na diecie przez cały wyznaczony czas i nie zmarnować efektów, a nawet zminimalizować skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po tej diecie.
Dieta kopenhaska, mimo że skuteczna jest trudna, a rzec można nawet że wyniszcza nasz organizm. Nie można stosować diety dłużej aniżeli dwa tygodnie, ponieważ może nieść dla naszego organizmu bardzo przykre konsekwencje, a przede wszystkim prowadzić do niedoborów witamin oraz minerałów. W czasie diety, nie dostarczamy do organizmu odpowiedniej ilości witamin, co sprawia, że możemy czuć się osłabieni, cierpieć na zawroty głowy, a nawet borykać się z omdleniami. Warto więc wziąć urlop, lub też zastosować dietę w czasie wakacji, kiedy to towarzyszy nam odpoczynek i nie musimy wypełniać swoich obowiązków. Dieta zaburza również koncentracje, co sprawia, że trudno skupić nam się na ważnych czynnościach. Skutki uboczne diety są tymczasowe i po jej zakończeniu ustępują, dlatego nie są niebezpieczne dla organizmu.

Zalety diety kopenhaskiej

Oczywiście pomimo skutków ubocznych dieta ma szereg zalet i walorów. Najważniejsze jest to, że w bardzo krótkim czasie możemy stracić kilka zbędnych kilogramów. Co więcej zmienimy również swoje dotychczasowy nawyki żywieniowe. Dieta sprawi, że będziemy unikać podjadania między posiłkami, a także w mniejszych ilościach będziemy sięgać po słodycze i tłuszcze. Warto w tym szczególnym okresie pić dużo wody, ponieważ nie tylko sprawia ona, że czujemy się syci, ale także pomaga w oczyszczeniu całego organizmu zalegających w nim toksyn oraz złogów. Po diecie poczujemy się szczuplejsi i zdrowsi.
Więcej o diecie kopenhaskiej dowiesz się tutaj: http://dietoteczka.pl/dieta-kopenhaska

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: