Ta potrawa Cię nie wyroluje – czyli dlaczego warto jeść sushi?

T
dlaczego warto jeść sushi?

Kuchnia japońska to samo zdrowie, a sushi to jej kwintesencja. Mała ilość kalorii, lekkostrawność, bogactwo substancji odżywczych i witamin oraz niepowtarzalny smak to tylko niektóre z zalet sushi. Skoro już o smaku, mowa to głównie za to uwielbiamy sushi.

Nietypowa kompozycja składników jak wodorosty, ryż, surowa ryba i warzywa sprawia, że smak sushi jest ciężki do podrobienia. Kubki smakowe europejczyków, w tym polaków, nie są przyzwyczajone do takiego zestawienia produktów, stąd też fascynacja tym innowacyjnym smakiem. Jakie są inne powody by sięgnąć po japońskie rolki oraz które wybrać by mieć jak najwięcej przyjemności i korzyści z jedzenia sushi?

Kalorie – sushi to zazwyczaj niskokaloryczny posiłek

Surowa ryba, ryż i warzywa nie są specjalnie tuczące. Jednak w zależności od konkretnych składników jedna rolka sushi może mieć nawet od 300 do 400 kalorii. A co za tym idzie będzie bardzo sycąca.
W głównej mierze odpowiedzialny za to jest gatunek ryby oraz jak dużo ryżu trafi do rolki. Oczywiście dodatki też mają wpływ, bo w bogatej wersji w sushi można znaleźć również serek śmietankowy, kremowy sos, majonez, awokado. Wraz ze wzrostem ilości dodatków kaloryczność również rośnie. Wszystko zależy od naszego preferencji i wielkości głodu.

  • Wartości odżywcze, – jeżeli w naszym sushi znajdą się dodatki warzywne i owocowe, jak np. awokado i ogórek, to możemy wtedy liczyć na sporą dawkę błonnika. Wodorosty nori są bogate w witaminy A, B, C i E oraz jod. Ryż i ryba z kolei tworzą idealnie dobraną parę białek i węglowodanów.
  • Jakie sushi wybrać? – na sushi nie warto oszczędzać i lepiej jest je zamówić z restauracji lub ewentualnie przygotować w domu niż kupować gotowe w sklepie. Jeżeli chodzi o rybę, jako dodatek do sushi to najlepiej wybierać te słonowodne. Do sushi warto używać obficie chrzanu, wasabi, co pozytywnie wpłynie na nasze trawienie. Należy jednak pamiętać, że jest to dość pikantny dodatek, więc nie przesadzajmy z jego ilością.

Zdrowe i pyszne sushi zamówisz do domu z 77 sushi

poprzez stronę PizzaPortal.pl.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: