Szukasz domowych rozwiązań, które pozwolą ci cieszyć się czystą wodą?

S

czysta woda - domowe rozwiązania

Istnieje cały szereg powodów, dla których warto zainwestować w urządzenia filtrujące wodę. Być może jednak nie wiesz, na co możesz się zdecydować, gdyż nie miałeś jeszcze okazji zapoznać się z bogactwem artykułów, stworzonych właśnie w tym celu. Jednak nic straconego, gdyż ten artykuł przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie. Dowiesz się z niego o dwóch rodzajach urządzeń, które możesz wybrać dla siebie.

Dlaczego w ogóle warto filtrować w domu wodę?

Filtrowanie to sposób na to, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie najlepszą, najzdrowszą wodę każdego dnia. Niestety, nawet woda z najlepszego źródła, po przejściu przez całe kilometry rurociągów, może nie mieć idealnego zapachu, wyglądu i smaku. Zniechęca tym samym do spożywania, a jednocześnie zmusza do zakupu wód mineralnych, które na dłuższą metę mogą stanowić bardzo poważny wydatek.

Rozwiązaniem alternatywnym jest właśnie filtrowanie wody w domu. Dzięki temu zostaje ona przygotowana i oczyszczona tuż przed samym spożyciem, co gwarantuje jej najwyższą czystość. Z urządzenia filtrującego trafia bowiem już bezpośrednio do szklanki, czajnika czy garnka, nie ma więc możliwości, by ponownie uległa zabrudzeniu.

W efekcie woda ta jest po prostu zdrowa i smaczna. Co więcej, decydując się na urządzenie filtrujące, można całkowicie zapomnieć o kupowaniu wód mineralnych. Taka inwestycja więc szybko się zwraca, a dla zdrowia jest wręcz bezcenna.

Dzbanki filtrujące

Jednym ze sposobów filtrowania jest wykorzystanie dzbanka, wyposażonego w dwie komory oraz łączący je filtr. Do górnej komory wlewana jest woda, która następnie pod wpływem siły grawitacji spływa do dolnej, po drodze przechodząc przez filtr. To on sprawia, że zyskuje nowy, lepszy smak i właściwości zdrowotne.

Zaletami tego urządzenia są prostota i szybkość działania, a także niewielka ilość przestrzeni, jaką zajmuje. Co więcej, dzięki nowoczesnym, eleganckim kształtom, stanie się świetnym uzupełnieniem każdej kuchni.

Filtry nakranowe

Aquamelior.pl – ekspert w dziedzinie filtracji wody – proponuje także alternatywne rozwiązanie. Jest nim wykorzystanie filtrów nakranowych, czyli urządzeń montowanych na stałe tuż przed kranem. Dzięki temu woda zawsze przepływa przez filtr automatycznie, w chwili odkręcenia kurka. Jest filtrowana na bieżąco, co zapewnia szybkość i wygodę.

Co więcej, filtr nakranowy to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie chciałby umieszczać w kuchni kolejnych urządzeń i akcesoriów, na przykład ze względu na jej wielkość. Stałe podłączenie to też gwarancja, że nigdy nie zapomnisz o napełnieniu dzbanka wodą i nie będziesz musiał obawiać się o zbyt małą ilość dostępnej aktualnie wody.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: