Esperal Łódź – wszywka alkoholowa jako farmakologiczna usługa medyczna

E

wszywka alkoholowa

Disulfiram WZF ma formę tabletek, które implantowane są przez chirurga domięśniowo. Lek uzupełnia proces terapii i pomógł wielu pacjentom efektywniej walczyć z nałogiem. Nie wyklucza z życia codziennego ani prywatnego. Przy zachowaniu trzeźwości nie powoduje skutków ubocznych.

Jak dostać esperal, czemu warto się zaszyć i dlaczego alkoholicy wybierają ten sposób?

Odpowiedzi na temat działania i zastosowania wszywki w artykule.

Kiedy wszycie esperalu ma sens?

Zastosowanie farmakologii w leczeniu alkoholizmu może być dobrą decyzją, jeśli pacjent faktycznie chce przerwać nałóg. Implantacja esperalu to nie jest magiczny sposób na zakończenie uzależnienia od alkoholu. Wszywka alkoholowa Łódź wymusza trzeźwość, która skutkuje długą abstynencją, ale trwałość zmiany zależy tylko od pacjenta.

Jak wyglądają tabletki esperalu? Są bardzo małe i okrągłe. Nie zażywa się ich doustnie, a wszywa podpowięziowo w okolicy mięśnia. Osoby uzależnione nie muszą obawiać się skutków ubocznych w trakcie wchłaniania się leku. Inaczej dzieje się wyłącznie w chwili picia alkoholu.

Przerwanie abstynencji skutkuje natychmiastowym osłabieniem metabolizmu alkoholu etylowego i zatruciem organizmu. Zawroty głowy, krwawe wykwity na buzi, wymioty, dreszcze i majaki to najbardziej powszechne objawy. Doświadczyć można jednak silniejszych zagrożeń związanych ze spożyciem alkoholu po rozpoczęciu walki z nałogiem z pomocą esperalu. Powszechne są zawał serca, udar, problemy z wątrobą, trzustką i wzrokiem.

Próba przepicia wszywki może również zakończyć się śmiercią. Wszystko zależy od ilości trunku, ale nadal reakcję trudno przewidzieć. Dlatego też pacjent musi być świadomy działania tej metody leczenia choroby alkoholowej. Zaszycie alkoholowe zawsze wymaga podpisania zgody na zabieg.

Zaszyć się, czyli jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Łodzi?

zabieg implantacji esperalu disulfiramu

Lek esperal wpływa na metabolizowanie alkoholu etylowego w organizmie przez zazwyczaj rok. Producent zapewnia, że czas wchłaniania się wszywki nie jest krótszy niż 8 miesięcy. Nigdy się go nie połyka – zawsze zaszywa go specjalista, gdy zacznie działać znieczulenie miejscowe. Implantacja nie jest bolesna. Po wizycie w przychodni nie musi pojawiać się na konsultacjach w szpitalu ani korzystać ze zwolnienia. Zawsze na początku konsultacji lekarz pyta pacjenta o stan zdrowia, choroby oraz przyjmowane lekarstwa.

Niestety, nadwrażliwość na Disulfiram i część schorzeń serca i krążenia uniemożliwiają zaszycie się w Łodzi. Ważny jest również test alkomatem – jeśli alkoholik nie wytrwał 24 godzin bez alkoholu, zabieg trzeba przełożyć oraz zapisać się na detoks alkoholowy.

Implantacja to szybkie działanie. Pacjenci wychodzą z gabinetu po 30 minutach. Esperal wszywa się podpwowięziowo jak najbliższej mięśnia. Lekarze zwykle wybierają miejsce nad pośladkiem, ponieważ jest niewidoczne i nie utrudnia chodzenia w trakcie gojenia. Szwy usuwane są po 10-14 dniach albo rozpuszczają się same – zależy od rodzaju nici. Zaraz po zabiegu każdy może zacząć terapię leczenia uzależnień.

Gdzie implantowana jest wszywka w Łodzi

Esperal w Łodzi, jak i na obszarze całej Polski nie jest refundowany ani zaszywany bezpłatnie. Zabiegi przeprowadzają chirurdzy w prywatnych placówkach medycznych. Często oprócz oryginalnej wszywki alkoholowej kliniki oferuje równoległe detoks alkoholowy oraz terapię z psychologiem.

Każde centrum medyczne, które wykonuje profesjonalne zabiegi zaszycia alkoholowego, w cenie leczenia farmakologicznego zapewnia znieczulenie miejscowe, lek oraz antybiotyki na receptę lub w formie zastrzyku podawanego w gabinecie. Wizyty domowe i wszywanie esperalu 24H raczej nie jest praktykowane ze względów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Cena zabiegu implantacji wszywki alkoholowej w Łodzi należy do najniższych w Polsce i zaczyna się zazwyczaj od 600 zł. Cennik może być różny w każdej przychodni, ponieważ o kwocie zabiegu decyduje dawka leku Disulfiram, typ szwów i podawanych antybiotyków.

Publikacja napisana w konsultacji ze specjalistą od wszywania esperalu w Łodzi.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: