Fakty i mity na temat powiększania piersi

F
fakty i mity - powiększanie piersi

Zabieg powiększania piersi może nieść ze sobą wiele pytań dla osoby nim zainteresowanej.

  • Czy będzie całkowicie bezpieczny?
  • Który z implantów powinno się wybrać?
  • Jaka z metod przyniesie najlepsze efekty?

Kwestia kobiecego biustu jest ważna nie tylko z powodów estetycznych, ale i psychologicznych. Właścicielka kształtnych piersi jest zdecydowanie bardziej odważna i pewna swoich atutów. Dlatego też operacja powiększania piersi należy do grona najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.

Stąd też pojawiają się liczne wątpliwości z nią związane, które zostaną omówione w poniższym artykule.

 Fakt 1:  Implant może zostać uszkodzony

W Internecie można przeczytać o sytuacjach, w których wszczepiony w trakcie operacji implant pęka. Jest to oczywiście spowodowane tym, że są to produkty stworzone ludzką ręką, stąd zawsze będzie z nimi związany margines błędu. Jednakże zdarza się to dość rzadko, a przy tym producenci implantów obejmują je gwarancją.

Zatem jak najbardziej istnieje niebezpieczeństwo związane z implantami. Na szczęście jest ono niewielkie, a, żeby jeszcze bardziej się przed nim zabezpieczyć, warto korzystać z usług rzetelnych i doświadczonych chirurgów branży medycznej.

 Fakt 2:  Implant może zostać odrzucony przez organizm

Inne zjawisko związane z implantami dotyczy kwestii odrzucenia ich przez osobę operowaną. Organizm każdego człowieka indywidualnie odnosi się do obcych ciał. W najgorszym razie niezbędne będzie powtórzenie operacji powiększania piersi.

Co więcej, zazwyczaj przy drugim podejściu problem zostaje całkowicie wyeliminowany.

 Mit 1:  Konieczne jest wymienianie implantów co kilka lat

wymiana implantów piersiowych

Jak zostało już wspomniane wcześniej w artykule, zawsze będzie istnieć ryzyko, że implant pęknie. Aby temu zapobiec, powinny być one stworzone na podstawie zaawansowanej technologii, wytrzymałych materiałów, a przy tym objęte gwarancją. Dzięki temu nie będzie potrzeby ich wymieniania.

Rozsądnym rozwiązaniem będzie systematyczne ich sprawdzanie, które można wykonać samodzielnie lub w trakcie badania USG.

Optymalna jest zmiana implantów, gdy dojdzie do zmian w wyglądzie piersi, spowodowanych wiekiem pacjentki.

 Mit 2:  Przez implanty kobieta nie może spać na brzuchu

Jeśli kobieta zechce powiększyć sobie piersi, to w żadnym razie nie zamyka za sobą furtek do spania na brzuchu. Inną sprawą jest naturalnie czas na regenerację organizmu po zabiegu, jednak nie trwa on dłużej, niż kilka tygodni.

Podsumowanie

Dzięki znajomości powyższych faktów oraz mitów kobiety mogą w spokoju i bez uprzedzeń decydować, czy operacja powiększania piersi jest dla nich odpowiednia.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: