Fibre Select: opinie, cena i gdzie kupić błonnik premium? Czy warto?

F
suplement Fibre Select

Jak wynika z raportu Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research, aż 48% polskiego społeczeństwa regularnie stosuje suplementy diety. Polacy ochoczo sięgają po preparaty wspomagające zdrowie, neutralizujące defekty i uzupełniające dietę w minerały, witaminy i inne kluczowe substancje.

 W ostatnim czasie, na popularności zyskują suplementy diety z błonnikiem witalnym. To rozwiązanie, dzięki któremu możemy dostarczyć włókna pokarmowe pod postacią proszku i/lub tabletek/kapsułek. Wśród tego typu preparatów, prawdziwą furorę robi Fibre Select. 

Co to jest błonnik witalny?

Fibre Select to błonnik witalny, w którym znajduje się aż sześć składników, mających realny wpływ na proces detoksykacji i odchudzania organizmu.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta Fibre Select to preparat, który:

 • rozbija złogi tłuszczu
 • wspomaga aktywne odchudzanie
 • usuwa przyczyny wzdęć i zaparć
 • redukuje toksyny z organizmu
 • reguluje poziom cholesterolu
 • poprawia wygląd
 • pozytywnie wpływa na samopoczucie

Mając na uwadze powyższe, można dojść do wniosku, że Fibre Select to produkt stanowiący ogromne wsparcie dla zdrowia całego organizmu.

Do zalet tego preparatu niewątpliwie możemy zaliczyć również fakt, iż jest on oparty na składnikach pochodzenia naturalnego. Nie zawiera GMO oraz laktozy.

Skład Fibre Select

Zgodnie z tym, co przedstawiliśmy w publikacji „Jaki błonnik wybrać?” – jednym z kluczowych czynników warunkujących wybór konkretnego preparatu jest analiza składu.

A zatem, warto zaznajomić się z ulotką preparatu, na której to widnieje pełen skład suplementu: mikronizowany błonnik jabłkowy (Malus Mill.); łupina nasienna babki jajowatej (Plantago ovata); mikronizowany błonnik lniany (Linum usitatissimum); oligofruktoza z korzenia cykorii (Cichorium L.); inulina z korzenia cykorii (Cichorium L.); guma guar – galaktomannan z bielma nasion Guar (Cyamopsis tetragonolobus); maltodekstryna.
Zdając sobie sprawę, że wiele osób może nie być zorientowanych w działaniu i skuteczności poszczególnych składników, przygotowaliśmy analizę właściwości Fibre Select.

czy błonnik wspomaga odchudzanie

Aż 3 rodzaje błonnika!

Fibre Select to produkt, w którym znajdziemy aż 3 rodzaje błonnika:

 • mikronizowany błonnik jabłkowy
 • łupinę nasienną babki jajowatej
 • mikornizowany błonnik lniany

Znaczenie biologiczne włókien pokarmowych dla organizmu jest ogromne. Wiedza encyklopedyczna podaje, że błonnik odpowiada za:

 • ograniczenie wchłaniania cholesterolu
 • ograniczenie wchłaniania trójglicerydów
 • ograniczenie apetytu (pęczniejąc w żołądku powoduje uczucie sytości)
 • pobudzenie prawidłowej flory jelit
 • przyśpieszenie perystaltyki jelit
 • regulację rytmu wypróżnień
 • ograniczenie ryzyka wystąpienia wielu chorób, w tym nowotworów
 • profilaktykę przeciwko zaparciom
 Pragniemy przy tym zaznaczyć, że spożycie błonnika jest zalecane przez organizacje pro-zdrowotne. Dla przykładu Institute of Medicine USA National Academy of Sciences  zaleca przyjmować od 20g do 35g błonnika dziennie. >

Inulina i oligofruktoza z korzenia cykorii

W Fibre Select znajdziemy dwie substancje pozyskiwane z korzenia cykorii: oligofruktozę oraz inulinę.

Inulina:

Jak podaje wiedza encyklopedyczna, inulina może pełnić pro-zdrowotną rolę w organizmie. Uważa się, że jest to świetny prebiotyk, gdyż stymuluje wzrost korzystnej mikroflory w jelitach.

Co więcej, inulina:

 • obniża poziom „złego” cholesterolu
 • usprawnia pracę układu trawiennego
 • wspomaga procesy detoksykacji organizmu
 • zapobiega zaparciom

Uważa się nawet, że za sprawą inuliny można zwiększyć profilaktykę przeciwnowotworową.

Oligofruktoza:

Oligofruktoza to związek, dzięki któremu w organizmie dochodzi do rozpuszczania błonnika pokarmowego.

Podaje się, że oligofruktoza:

 • stymuluje wzrost korzystnej mikroflory w jelitach
 • działa pobudzająco na cały układ pokarmowy
 • wspomaga ogólne zdrowie całego organizmu

Guma guar

Guma guar to organiczny związek chemiczny pozyskiwana z bielma nasion roślin. W publikacji „Suplementy diety a zdrowie” Michał Jarosz podaje, że guma guar wykazuje działanie:

 • przeczyszczające
 • ograniczające apetyt

Udział powyższych substancji w dziennej porcji produktu (15g) najlepiej obrazuje tabela:

SubstancjaIlość w dziennej porcji
Mikronizowany błonnik jabłkowy (Malus Mill)4,50 g
Łupina nasienna babki jajowatej (Plantago Ovata)4,00 g
Mikronizowany błonnik lniany (Linum Usitatissimum)

Oligofruktoza z korzenia cykorii (Cichorium L.)
1,50 g
Inulina z korzenia cykorii (Cichorium L.)1,50 g
Guma guar – galaktomannan z bielma nasion Guar (Cyamopsis tetragonolobus)
1,50 g
BŁONNIK POKARMOWY OGÓŁEM10,10 g
błonnik rozpuszczalny 3,35 g
błonnik nierozpuszczalny 6,75 g

Zatem, stosowanie błonnika witalnego Fibre Select zapewnia dostarczenie  nawet 50% dziennego zapotrzebowania na włókna pokarmowe .

Opinie na temat Fibre Select

opinie o błonniku

W ostatnim czasie, stosowanie błonnika pokarmowego w sproszkowanej formie jest procesem niezwykle powszechnym. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż włókna pokarmowe to substancja gwarantująca określone rezultaty. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że na rynku suplementów diety dostępnych jest wiele różnych rozwiązań bazujących właśnie na błonniku.

Fibre Select na tle konkurencji wyróżnia nie tylko bogaty skład, ale także mnogość pozytywnych opinii i recenzji. Preparat, przez wielu konsumentów określany jest mianem rewolucyjnego rozwiązania na odchudzanie i oczyszczanie organizmu.
Analizując treści na forach, portalach tematycznych i w serwisach opiniotwórczych można dojść do wniosku, że jest to rozwiązanie cechujące się niezwykłą skutecznością. Wszakże, lwia część wszystkich recenzji ma charakter pozytywny. Głosy niezadowolenia pojawiają się relatywnie rzadko.

Być może jest to wynik gwarancji, która zostaje udzielona konsumentowi w trakcie zakupu. Producent Fibre Select jest tak pewny skuteczności preparatu, że oferuje 90-dniowy zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia z produktu. W sklepie producenta możemy przeczytać następujący zapis:

Skuteczność preparatu Fibre Select została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Jak stosować suplement diety z błonnikiem?

Fibre Select to sproszkowany błonnik, który możemy rozpuszczać w wodzie, jogurcie lub ulubionym niegazowanym napoju. Ma neutralny smak, dzięki czemu jego stosowanie jest bardzo wygodne.

suplementy diety z błonnikiem

Producent zaleca przyjmować 1/2 miarki (5g) Fibre Select 3 razy na dobę (najlepiej w równych odstępach czasu). Podczas suplementacji wskazana jest zwiększona podaż wody.

 Fibre Select jest rozwiązaniem niemal dla wszystkich. Stosować go może każdy, za wyjątkiem: dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących. Warto przy tym zaznaczyć, że produkt (jak każdy inny suplement diety!) nie może być traktowany jako substytut zbilansowanej diety! 

Czy Fibre Select jest bezpieczny?

Z racji tego, że Fibre Select to suplement diety oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach, ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji niepożądanych praktycznie nie występuje.

Rzecz jasna, spożywanie błonnika (w każdej postaci) może skutkować:

 • zaparciami,
 • biegunką,
 • skurczami
 • czy nawet refluksem żołądka.

Niemniej jednak, w przypadku stosowania się do zaleconego dawkowania – ryzyko takich reakcji jest naprawdę minimalne.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych, należy przerwać suplementację i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ile kosztuje preparat?

jak usprawnić trawienie

Fibre Select to preparat, który dostępny jest w 450 gramowych opakowaniach (90 porcji), co wystarcza na 30 dni suplementacji.

Produkt można kupić w trzech różnych wariantach:

 • podstawowym (1 opakowanie produktu) w cenie 169,00 zł
 • standardowym (3 opakowania produktu) w cenie 338,00 zł [rabat 33%]
 • optymalnym (6 opakowań produktu) w cenie 507,00 zł [rabat 50%]

Choć w pierwszej chwili może wydawać się, że produkt nie należy do najtańszych, to analizując koszt dzienny – można dojść do odwrotnych wniosków:

Koszt całkowityŚredni koszt 1 opakowaniaKoszt dzienny kuracjiKoszt 1 porcji
Pakiet podstawowy169,00 zł169,00 zł5,63 zł1,87 zł
Pakiet standardowy338,00 zł112,66 zł3,76 zł1,25 zł
Pakiet optymalny 507,00 zł84,50 zł2,82 zł0,94 zł

Trzeba przyznać, że  niecała złotówka za porcję suplementu bazującego na 6 różnych substancjach, to całkiem atrakcyjna oferta .

Gdzie kupić Fibre Select?

Fibre Select to suplement diety, który na polskim rynku dostępny jest tylko i wyłącznie przez Internet. Na szczęście, sprzedaż prowadzona jest bezpośrednio przez producenta, co stanowi gwarancję stałej i niskiej ceny. Zakupu bez trudu możemy dokonać na www.fibreselect.pl.

Fibre Select niekiedy kupić możemy w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych takich jak Allegro, eBay czy OLX. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że produkt cały czas zyskuje na popularności, co może skutkować pojawieniem się podróbek. Gwarancję oryginalności produktu otrzymamy tylko i wyłącznie w oficjalnym kanale sprzedaży, tj. na stronie producenta.

Czy warto sięgnąć po błonnik w proszku?

błonnik na odchudzanie

Liczne pozytywne opinie, bogaty skład (aż 6 składników mogących mieć realny wpływ na odchudzanie i oczyszczanie organizmu) oraz atrakcyjna cena – to trzy kluczowe argumenty przemawiające za Fibre Select.

Oczywiście, należy mieć na uwadze, że jest to tylko i wyłącznie suplement diety, dlatego też mówiąc kolokwialnie – trudno oczekiwać cudów. Nie mniej jednak, recenzenci bardzo często podkreślają, że w porównaniu do innych środków tego typu, Fibre Select wyróżnia się skutecznością i szybkością działania.
Istotnym argumentem zdaje się być również smak Fibre Select. W przeciwieństwie do wielu innych sproszkowanych błonników – Fibre Select ma neutralny smak – jest pozbawiony regulatorów smaku, dzięki czemu możemy go dodawać do jogurtów i napojów bez obawy o utratę/zmianę smaku.

 Ponadto, na uwagę zasługuje również cena Fibre Select. Koszt jednej porcji tego błonnika to mniej niż złotówka. 

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: