Folisin: opinie, skład, działanie i gdzie kupić tabletki na włosy?

F

Folisin


Łysienie jest powszechnym problemem wśród mężczyzn. Wielu panów poszukuje skutecznych sposobów na to, aby włosy przestały wypadać. Wiadomym jest, że nie każdy może zdecydować się na inwazyjne metody walki z łysieniem (m.in. kuracje hormonalne, przeszczepy włosów w renomowanych klinikach).

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji naturalne suplementy diety, które wzmacniają cebulki włosów, a jednocześnie stymulują ich wzrost. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się produkt o nazwie Folisin. Jego formuła została opracowana przez doświadczonych specjalistów. Wszystko po to, aby osiągnąć maksimum bezpieczeństwa.

Należy podkreślić, że Folisin bazuje przede wszystkim na wyciągach roślinnych. Sprawia to, że nawet długotrwała suplementacja nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Poniżej umieszczono szczegółowe informacje na temat omawianego produktu – to idealna opcja dla tych, którzy chcą poznać jego skład, właściwości, czy też działanie.

Pamiętajmy, że Folisin jest suplementem diety, a więc nie należy spodziewać się błyskawicznych efektów. Owszem, wyraźna poprawa może pojawić się już po kilku tygodniach, jednak na pełne efekty kuracji trzeba poczekać minimum kilka miesięcy.

Czym jest Folisin? Dla kogo został stworzony produkt?

Folisin to suplement diety o starannie zbilansowanym składzie, który powstał z myślą o osobach borykających się z łysieniem. Nie jest to produkt dla kobiet – jego formuła została w stu procentach przystosowana do potrzeb mężczyzn. Panie znajdą szereg innych preparatów, które są uniwersalne lub dedykowane kobietom.

efekty suplementacji

 Producent zapewnia nas, że pierwsze efekty kuracji powinny pojawić się już po 30 dniach. Należy jednak wziąć pod uwagę, że każdy organizm jest zupełnie inny.  Liczy się również skala problemu. Jeśli problem z łysieniem jest zaawansowany, to jego skuteczne rozwiązanie nie będzie tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Suplement diety Folisin został stworzony, aby:

 • zredukować ilość wypadających włosów,
 • wzmocnić cebulki i stymulować wzrost,
 • wspomagać utrzymanie naturalnego koloru,
 • ułatwiać zachowanie optymalnego poziomu testosteronu.

Kiedy suplementacja jest skuteczna?

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, kiedy suplementacja przynosi pożądane efekty. Przede wszystkim należy określić, co w naszym przypadku jest przyczyną łysienia. Tylko w ten sposób możemy przeciwdziałać wypadaniu włosów. Ciekawym jest, że głównym winowajcą może być niezdrowy tryb życia, czy też dieta uboga w witaminy oraz minerały.

Bywa tak, że łysienie jest procesem, którego nie można przerwać. Można jednak zmniejszyć intensywność wypadania włosów, a nawet odzyskać ich znaczącą część. Trzeba wiedzieć, że łysienia androgenowego nie można wyleczyć, a więc pozostaje nam jedynie spróbować złagodzić jego przebieg.

suplement na porost włosów

Stosowanie suplementów diety może okazać się skuteczne, jeśli nie mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym stadium łysienia.  Jeśli włosy wypadają garściami, to warto rozważyć wizytę u specjalisty. Trychologia to dziedzina medycyny, która prężnie się rozwija. Lekarz z pewnością pomoże nam określić prawdziwą przyczynę problemu, a także wykona serię badań. 

Do najczęściej występujących przyczyn łysienia u mężczyzn można zaliczyć m.in.:

 • Uwarunkowanie genetyczne – bardzo często łysienie jest przekazywane w genach. Niestety w zdecydowanej większości przypadków nie można go całkowicie wyleczyć, a jedynie zredukować skalę problemu. Trwała utrata włosów ma wiele wspólnego z androgenami. Warto wiedzieć, że z wiekiem ich ilość w organizmie wzrasta, przez co łysienie androgenowe częściej pojawia się u dojrzałych panów. Oczywiście nie oznacza to tego, że u młodych mężczyzn wzmożona utrata włosów nie występuje.

wpływ diety na włosy

 • Niezdrowy tryb życia – to, jak żyjemy ma bezpośredni wpływ na cały nasz organizm. Włosom w szczególności nie sprzyja przewlekły stres. Zagrożenie stanowi również pracoholizm i brak czasu na odpoczynek. Nawet zbyt mała ilość snu może sprawić, że będziemy tracić coraz więcej włosów. Efektywna regeneracja organizmu to podstawa.
 • Niewłaściwa dieta – piękne i mocne włosy wymagają systematycznego dostarczania składników odżywczych. Witaminy, minerały i aminokwasy znajdują się przede wszystkim w produktach spożywczych, czy też ziołach. Ich niedobór może nasilić łysienie. Podobnie jest w przypadku, gdy nasze menu przepełnione jest niezdrowymi produktami np. fast foodami, żywnością typu instant, czy też mocno przetworzoną.
 • Używki – chcąc zmniejszyć ilość wypadania włosów należy odstawić używki. Papierosy oraz alkohol mogą powodować przedwczesne starzenie się organizmu (zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz).

używki a łysienie

 • Zaburzenia hormonalne – mogłoby się wydawać, że dotyczą one przede wszystkim kobiet, jednak nie jest to prawdą. Problemy z gospodarką hormonalną dotykają również mężczyzn. W takim przypadku niezbędna jest wizyta u specjalisty. Domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli poziom hormonów nie zostanie wyregulowany i ustabilizowany.
 • Niewłaściwa pielęgnacja – wielu mężczyzn stylizuje swoje włosy. Warto więc pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zdrowej pielęgnacji. Należy ostrożnie podchodzić do urządzeń opierających swoje działanie na gorących temperaturach. Wypadanie włosów mogą nasilić również rozmaite kosmetyki stylizacyjne np. żele, lakiery, pianki.

łysienie u mężczyzn

Co znajdziemy w składzie suplementu?

Folisin to suplement o bezpiecznym składzie, dzięki czemu w większości przypadków nie pojawiają się żadne objawy niepożądane. Osoby ze skłonnościami do alergii muszą jednak zachować zdrowy rozsądek – nie obędzie się bez analizy składu. O wystąpieniu reakcji alergicznej może świadczyć wiele niepokojących objawów m.in. bóle brzucha, biegunka, nudności, wymioty, zawroty głowy.

U mężczyzn,  którzy nie posiadają uczulenia na żaden ze składników suplementu  nie powinny pojawić się skutki uboczne suplementacji. Jeśli jednak pojawiły się niepokojące symptomy, to należy odstawić produkt i skonsultować jego stosowanie z lekarzem. Dotyczy to również osób przewlekle chorych, które nie mogą stosować suplementów diety na własną rękę.

W składzie Folisin znajduje się m.in.:

 • Palma sabałowa – zawiera ona sporą ilość kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do utrzymania włosów w dobrej kondycji. Warto wiedzieć, że wspomaga ona również zdrowie prostaty, czyli gruczołu męskiego, który odpowiada za m.in. układ hormonalny.
 • EVNolMax™ – to innowacyjna formuła, która stanowi źródło drogocennych tokoferoli. Omawiana mieszanka dostarcza potężnej dawki witaminy E. Dzięki temu włosy nie tylko przestają wypadać, ale również stają się mocniejsze i mniej podatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.
 • PhosphaMax – to kwas fosfatydowy, który ma wpływ na przebieg wzrostu włosów. Trzeba wiedzieć, że fosfolipidy znacząco przyspieszają odbudowę włosa, a jednocześnie wzmacniają jego strukturę.

skład suplementu folisin

 • Dynia – ekstrakt z tego warzywa może okazać się pomocny podczas łagodzenia objawów łysienia androgennego. Badania kliniczne dowodzą, że najwyższą skuteczność wykazuje on po połączeniu z palmą sabałową.
 • BioPerine® – wyciąg z czarnego pieprzu ułatwia przyswajanie związków odżywczych, a w szczególności beta-karotenu, czy też selenu. Jest to podstawą do tego, aby wzmocnić cebulki włosów od wewnątrz, a tym samym zredukować poziom ich wypadania.
 • Kompleks witamin oraz minerałów – nie tylko sprzyjają utrzymaniu włosów w zdrowiu, ale również wpływają na męskie narządy płciowe. Mogą one pozytywnie wpłynąć na funkcje seksualne. Poprawiają jakość nasienia, co usatysfakcjonuje mężczyzn starających się o potomstwo.

Po omawiany suplement sięgają zarówno mężczyźni dojrzali, jak i w młodym wieku. Należy podkreślić, że jest to produkt dedykowany osobom dorosłym, które osiągnęły pełnoletniość. Intensywne łysienie w bardzo młodym wieku (poniżej 30 roku życia) jest wskazaniem do tego, aby skontaktować się ze specjalistą.

Jak działa produkt?

Suplement diety Folisin działa stopniowo, a więc należy uzbroić się w cierpliwość. Producent zapewnia nas jednak o tym, że na pierwsze rezultaty suplementacji nie trzeba kilku miesięcy. Powinniśmy je zaobserwować już po około 4-6 tygodniach.

preparat na łysienie
Kapsułki Folisin mają za zadanie:

 • Utrzymać poziom hormonów w normie – jest to podstawą w przypadku, gdy za łysienie odpowiada rozregulowany układ hormonalny. Ogromne znaczenie ma poziom testosteronu. Zagrożenie stanowi zarówno jego niedobór, jak i nadmiar.
 • Poprawić jakość włosów – im mocniejsza ich struktura, tym mniejsze ryzyko wypadania. Ekstrakty roślinne pozytywnie wpływają zarówno na cebulki, jak i łodygi. Włosy powinny stać się lśniące, gładkie, a także odżywione. Kolejnym plusem jest intensywna pigmentacja.
 • Ograniczyć wypadanie – suplement ma za zadanie zmniejszyć ilość wypadających włosów poprzez dostarczenie odpowiednich, starannie dobranych składników.
 • Zintensyfikować wzrost – ekstrakty roślinne znajdujące się w składzie mają na celu przyspieszenie fazy wzrostu w sposób całkowicie bezinwazyjny.

Jak stosować Folisin?

Stosowanie suplementu Folisin nie jest uciążliwe. W dużej mierze wynika to z faktu, że produkt ma formę kapsułek – w jednym opakowaniu znajdziemy ich 60, co wystarczy na miesiąc kuracji.

 Rekomendowana dawka to dwie kapsułki dziennie (jedna rano, druga wieczorem). Istotne jest to, aby nie przekraczaj tej ilości. Większa dawka wcale nie oznacza lepszych efektów. Skutki mogą być całkowicie odwrotne do zamierzonych. 

Gdzie kupić? Ile wynosi aktualna cena?

zdjęcie Folisinu
Zalecamy zakup suplementu Folisin na oficjalnej stronie producenta. Nie znajdziemy go w aptekach. Być może jest on dostępny na różnorodnych portalach sprzedażowych, jednak taki zakup wiąże się z ryzykiem. Nigdy nie mamy pewności, czy produkt jest w pełni oryginalny.

Cennik wygląda następująco:

 • Pakiet podstawowy (1 opakowanie): 219 zł
 • Pakiet standardowy (3 opakowania): 438 zł
 • Pakiet optymalny (6 opakowań): 657 zł

Opinie na temat suplementu Folisin

Na forach internetowych można znaleźć sporo opinii na temat suplementu Folisin. Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Należy jednak wspomnieć, że są to subiektywne oceny, a więc nie powinny stanowić one wyznacznika.

Wielu użytkowników chwali sobie skład suplementu na włosy Folisin. Jest on naturalny, dzięki czemu nie obciąża układu pokarmowego. Zdecydowana większość użytkowników nie odnotowała negatywnych skutków długotrwałej suplementacji.

opinie użytkowników

Produkt wspomaga ustabilizowanie poziomu hormonów. Jest to szczególnie ważne dla mężczyzn, którzy borykają się z częstymi zmianami ilości testosteronu w organizmie. Oczywiście suplement nie zastąpi kuracji leczniczej. Może jednak stanowić jej uzupełnienie lub wspomagać utrzymanie pożądanych efektów po zakończonym leczeniu.
U wielu mężczyzn stopień łysienia został zredukowany, jednak pierwsze wyraźne efekty pojawiły się dopiero po około dwóch miesiącach. Z tego względu nie należy przerywać suplementacji zbyt wcześniej. Jest to powszechnie spotykany błąd. Oceny warto dokonać po upływie 6-8 tygodni.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: