Hiszpańska mucha: co to jest, jak działa i czy jest bezpieczna?

H

ranking na popęd seksualny

hiszpańska mucha - afrodyzjakAfrodyzjaki zawdzięczają swoją nazwę imieniu bogini miłości – Afrodyty. Zawierają substancje pobudzające, które zwiększają pożądanie i apetyt seksualny. Do najbardziej znanych należy tzw. hiszpańska mucha. Czym ona jednak tak naprawdę jest, jak działa i czy można ją bezpiecznie stosować? Co mówią opinie użytkowników i jaka jest nasza opinia o tym środku?

Co to jest hiszpańska mucha?

Hiszpańska mucha to popularny afrodyzjak, który dawniej pozyskiwany był z chrząszcza zwanego pryszczelem lekarskim. W sytuacji zagrożenia owad ten wytwarza kantarydynę, niezwykle silną substancję pobudzającą. Spożyta przez człowieka podrażnia narządy płciowe, zwiększając tym samym popęd seksualny. Niestety, kantarydyna jest również silną trucizną. Lecznicza dawka tej substancji jest niewiele mniejsza od trującej, w związku z czym stosowanie jej w formie afrodyzjaku jest dość ryzykowne.

Obecnie tzw. hiszpańska mucha bardzo rzadko wytwarzana jest bezpośrednio ze sproszkowanych owadów. Częściej wykorzystuje się w tym celu syntetyczne odpowiedniki kantarydyny oraz pobudzające zioła, które zawierają substancje o równie intensywnym i skutecznym działaniu.

Jak działa hiszpańska mucha?

Działanie hiszpańskiej muchy jest ściśle uzależnione od zawartych w niej składników. Zazwyczaj preparaty tego typu są komponowane bardzo starannie. W ten sposób poszczególne związki i substancje są w stanie wywołać pożądane reakcje, a jednocześnie nie wywołują skutków ubocznych. Potwierdzeniem tego faktu jest bardzo duża popularność hiszpańskiej muchy, a także mnogie recenzje i rekomendacje od jej użytkowników.

opinie Dzięki zastosowaniu odpowiednich surowców, hiszpańska mucha może się przyczynić do maksymalnego wzrostu pożądania oraz wywołania niepohamowanego apetytu na seks. Stosowanie tak przygotowanego afrodyzjaku zwiększa wrażliwość na wszystkie zmysły i bodźce, dzięki czemu uintensywnia orgazmy. Hiszpańska mucha może również wywołać uczucie rozluźnienia i zwiększyć ogólną wydajność seksualną. Dzięki odpowiedniemu ukrwieniu narządów płciowych, u kobiet odnotowuje się znaczny wzrost libido (często wybierana jest jako zamiennik tabletki na popęd seksualny dla Pań), a w przypadku mężczyzn silniejsze i dłuższe erekcje.

Kto może korzystać z afrodyzjaków?

hiszpańska mucha dla kobiet i mężczyznStosowanie afrodyzjaków polecane jest nie tylko parom poszukującym urozmaicenia w życiu seksualnym. Hiszpańska mucha może okazać się bardzo pomocna także dla osób, u których współżycie wywołuje z jakiegoś powodu ogromny stres. Dzięki odpowiednim substancjom, afrodyzjaki są w stanie rozluźnić napięcie towarzyszące inicjacji i ułatwić spełnienie oczekiwań partnera. Do pewnego stopnia zapewniają możliwość uzyskania kontroli nad sytuacją, a tym samym pozbawiają użytkownika oporów wynikających ze wstydu przed drugą osobą. Wiele afrodyzjaków działa praktycznie od razu po zażyciu, dzięki czemu wywołują odpowiednie reakcje zarówno przy okazji flirtu, jak i bezpośredniego zbliżenia. Dobrze przygotowana hiszpańska mucha może działać wyjątkowo skutecznie niezależnie od płci. Nie jest jednak stosowana jako środek na potencję w przypadku zaburzeń organicznych.

Fakty i mity na temat afrodyzjaków

Poza odpowiednim składem, na skuteczność hiszpańskiej muchy wpływ ma kilka czynników. Jednym z podstawowych warunków korzystania z afrodyzjaków jest otwartość obojga partnerów na nowe doznania. Afrodyzjak stanowi idealny pomysł na prezent od dziewczyny dla faceta, a także od męża dla żony. Podawanie ich całkowicie obcej osobie i oczekiwanie spektakularnych efektów może nie odnieść zamierzonego skutku. Hiszpańska mucha w żadnym stopniu nie działa na zasadach podobnych do pigułki gwałtu. Wpływa jedynie na poziom pożądania u obojga partnerów, dzięki czemu zwiększa ich seksualne doznania.

Według statystyk, na afrodyzjaki nieco lepiej reagują kobiety, u których po zażyciu hiszpańskiej muchy występuje dodatkowo odpowiedni efekt psychologiczny.
Nie bez znaczenia pozostaje także dawkowanie. Decydując się na stosowanie substancji pobudzającej warto dokładnie sprawdzić, jak zażywać taki produkt.

Hiszpańska mucha – jak stosować, gdzie kupić i ile kosztuje?

hiszpańska mucha - jak stosować?W zależności od informacji zamieszczonych na opakowaniu lub ulotce, hiszpańska mucha zazwyczaj powinna być jednorazowo podawana w formie zaledwie kilku kropel. Popularnym rozwiązaniem jest dodawanie substancji pobudzającej do drinków, przy czym wskazane jest mieszanie jej z napojami bezalkoholowymi. Należy uważać także na wysokie temperatury. Większości tego typu preparatów nie powinno się mieszać z gorącymi napojami, ponieważ może to spowolnić pożądane działanie pobudzające.

Rodzaj napoju Czy można łączyć z hiszpańską muchą?
Kawa Niezalecane
Herbata Niezalecane
Alkohol Niezalecane
Sok na bazie cytrusów Niezalecane
Pozostałe soki Dozwolone
Kompot Dozwolone
Woda niegazowana Dozwolone
Piwo bezalkoholowe Dozwolone
Napój energetyzujący Niezalecane

Afrodyzjaki sprzedawane są w wielu specjalistycznych sklepach internetowych i naziemnych, nie tylko tych bezpośrednio związanych z erotyką. Cena tego typu produktów w dużym stopniu uzależniona jest od jakości. Warto jednak pamiętać, że zwykle im bogatszy skład i lepsza jakość surowców, tym korzystniejsze opinie użytkowników posiada hiszpańska mucha.

Co wpływa na cenę afrodyzjaku?

Cena kropel na bazie hiszpańskiej muchy jest zróżnicowana. Na rynku znajdziemy wiele produktów, jednak nie każdy z nich jest godny zainteresowania. Najważniejsze jest to, aby postawić na bezpieczny, a zarazem wartościowy skład. Za buteleczkę o pojemności 100 ml należy zapłacić mniej więcej 100 zł. Niższa cena powinna zapalić w naszej głowie lampkę ostrzegawczą. Na cenę kropel z hiszpańską muchą wpływa m.in.:

 • Skład – priorytetem jest to, aby dominowały w nim naturalne substancje. Produkty, które posiadają sporą ilość konserwantów są tańsze, jednak mogą one wywołać wiele negatywnych skutków ubocznych.
 • Receptura – tylko zweryfikowana receptura zapewnia pożądane działanie. Krople są połączeniem wielu różnych ekstraktów, które razem tworzą unikatową kompozycję.
 • Wydajność – krople o silnym działaniu są o wiele wydajniejsze. Jednorazowa dawka jest niewielka, dzięki czemu produkt posłuży nam dłużej.
 • Stężenie – im wyższe stężenie ekstraktów odpowiadających za pobudzenie seksualne, tym wyższa cena zakupu. Produkty z grupy Premium działają o wiele mocniej, przez co są droższe w zakupie.
 • Renoma marki – afrodyzjaki znanych i cenionych marek kosztują zwykle nieco więcej. Mamy jednak pewność, że zakupiony produkt jest certyfikowany i nieszkodliwy dla zdrowia.

Hiszpańska mucha – jaka najlepsza?

Aby uzyskać odpowiednie stężenie substancji pobudzających, warto zdecydować się na zakup produktu odpowiedniej jakości. Jednym z nich jest rekomendowany przez specjalistów Sex Elixir, uznawany za wyjątkowo silny i efektywny afrodyzjak. Skuteczność swojego działania zawdzięcza odpowiednim składnikom. Należy do nich:

 • stosowana przez sportowców l-arginina, która zwiększa ukrwienie narządów płciowych oraz ich wrażliwość.
 • Zioła w rodzaju buzdyganka naziemnego zwiększają poziom testosteronu i podnoszą poziom libido, dzięki czemu skutecznie wspomagają osiągnięcie podniecenia seksualnego.
 • Dodatkowe ekstrakty z szałwii lekarskiej oraz pieprzycy peruwiańskiej przyspieszają osiąganie orgazmów, potęgują apetyt na seks oraz działają relaksująco i antyseptycznie.
 • Sex Elixir uzupełniony jest także witaminą C.

Po jakim czasie działa hiszpańska mucha?

po jakim czasie działa?Hiszpańską muchę najlepiej stosować bezpośrednio przed planowanym stosunkiem.

Krople działają relatywnie szybko. Zwykle po około 30 minutach od zażycia odnotowuje się najwyższy wzrost libido. Wraz z upływem czasu podniecenie seksualne spada. Właśnie dlatego producenci rekomendują spożywanie afrodyzjaku przed seksem.

Hiszpańska mucha w płynie jest niezwykle wygodna w stosowaniu. Nie zmienia ona smaku, czy też aromatu napoju. Możemy więc o niej zapomnieć – odczujemy wyłącznie jej działanie. To, jak długo będzie utrzymywać się pobudzenie seksualne zależy od wielu różnych czynników. Duże znaczenie ma również moc preparatu. Silniejsze środki działają dłużej.

Czy jest szkodliwa?

Zażywanie hiszpańskiej muchy zgodnie z ustalonym dawkowaniem nie powinno przynosić żadnych skutków ubocznych. Kantarydyna nie jest już powszechnie stosowana w produkcji afrodyzjaków, a staje się niebezpieczna jedynie w zbyt dużych dawkach. Przyjmowanie hiszpańskiej muchy nie wiąże się obecnie z ryzykiem podrażnienia układu moczowego czy zapalenia jąder. Badania jednak sugerują, by uważać na zbyt duże dawki tego składnika, gdyż w przypadku niewłaściwego sposobu stosowania może dojść do zaburzeń pracy nerek czy układu pokarmowego. Większość produktów tego typu ma postać bezbarwnego i bezwonnego płynu, dzięki czemu nie posiadają zbyt wyrazistego smaku lub zniechęcającego aromatu.

Wystarczy więc stosować produkty z kantarydyną w sposób zgodny z zaleceniami, nie w nadmiarze. Jeśli jednak po spożyciu afrodyzjaku pojawią się zaburzenia np. w postaci krwi w moczu lub wymiotów o ciemnym zabarwieniu (co świadczyłoby o krwi w układzie pokarmowym) – należy niezwłocznie przerwać stosowanie środka i udać się do lekarza.

Hiszpańska mucha w ciąży

hiszpańska mucha w ciążyNie zaleca się stosowania hiszpańskiej muchy w ciąży. Lekarze nie polecają stosowania żadnych pobudzaczy, pomimo tego, że nie został udowodniony negatywny wpływ hiszpańskiej muchy na przebieg ciąży. Nie ma jednak pewności, jak składniki zawarte w składzie preparatu wpłyną na płód oraz czy nie spowodują nieoczekiwanych zaburzeń pracy nerek, wątroby u ciężarnej. Zdrowie nienarodzonego dziecka jest najważniejsze, a więc warto jest wstrzymać się z stosowaniem tego rodzaju produktów. Warto również zapytać o zdanie specjalistę – z pewnością udzieli on szczegółowych informacji.

Afrodyzjak a karmienie piersią

Spadek libido po porodzie jest zupełnie normalny. Wiele kobiet po zakończeniu połogu pragnie sięgnąć po skuteczny afrodyzjak. Należy jednak mieć świadomość, że podczas karmienia piersią musimy zachować szczególną ostrożność w doborze produktów.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy składniki zawarte w opisywanym afrodyzjaku mogą negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka karmionego piersią. Zdecydowana większość specjalistów nie zaleca jednak zażywania hiszpańskiej muchy w okresie laktacji, jak i zresztą większości suplementów i substancji bioaktywnych.

Hiszpańska mucha a tabletki antykoncepcyjne

Wiele osób zastanawia się, czy hiszpańska mucha może osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych. Żadne badania naukowe na ten temat nie zostały powszechnie udostępnione.

Ponadto wielu producentów omawianego afrodyzjaku zaleca jego stosowanie w przypadku oziębłości seksualnej będącej następstwem antykoncepcji hormonalnej.

Oczywiście nie należy przekraczać rekomendowanej dawki suplementu. Panie, które mają wątpliwości powinny skonsultować się z lekarzem.

bezpieczeństwo działania Odpowiednio przygotowane preparaty pobudzające są ponadto w stanie pozytywnie wpływać na układ krążenia, a nawet łagodzić stany apatii. Nie wywołują również efektu uzależnienia. W eksperymentowaniu z każdym afrodyzjakiem należy jednak zachować umiar, traktując je przede wszystkim jako atrakcyjną formę uzupełnienia erotycznej zabawy. Dzięki wszystkim tym właściwościom i możliwości stosowania przez oboje partnerów, hiszpańska mucha jest wysoko w naszym rankingu środków potęgujących popęd seksualny. Warto nadmienić, że do dyspozycji są także metody bardziej długofalowe – chodzi tutaj o suplementy zapewniające połączenie ziół, afrodyzjaków i substancji odżywczych, które korzystnie wpływają na kobiece libido (naszym liderem jest tutaj Femin Plus.), tudzież poziom testosteronu u mężczyzn.

Ranking środków potęgujących popęd seksualny:

Nazwa produktuDla kogo?Gdzie kupić?
1. Femin Plusdla kobiet ZOBACZ
2. Testolan dla mężczyzn ZOBACZ
3. Libido Therapydla kobiet ZOBACZ
4. Sex Elixirdla obojga ZOBACZ
 
Oceń artykuł:
[Głosów: 1176 Średnia ocena: 3.9]

Źródła:

1. Karras D. J. i wsp.: Poisoning from „Spanish fly” (cantharidin). Am J Emerg Med. 1996 Sep;14(5):478-83.

2. Sandroni P.: Aphrodisiacs past and present: a historical review. Clin Auton Res. 2001 Oct;11(5):303-7.

Weryfikacja merytoryczna

lic. dietetyk Żaneta Michalak

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ziołolecznictwa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, trener personalny, diet coach z zamiłowaniem do dietetyki sportowej i klinicznej. Zainspirowana zbilansowanym żywieniem z uwzględnieniem naturalnych, wartościowych produktów. Na codzień praktykuje w poznańskiej poradni dietetycznej.

Dba o merytorykę treści na Naturalnych Metodach i podpowiada swoją rozległą wiedzą, którą bezustannie poszerza na branżowych szkoleniach, konferencjach i kursach z zakresu dietetyki oraz sportu. Poza Naturalnymi Metodami, można ją spotkać także w innych renomowanych polskich portalach o zdrowiu oraz w czasopiśmie Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii. Ponadto, Żaneta to aktywna członkini Stowarzyszenia "Spożywo" propagującego zdrowe nawyki żywieniowe.


2 komentarze

  • Hiszpańska mucha to afrodyzjak, który pobudza krążenie krwi. To właśnie dzięki temu narządy płciowe są lepiej ukrwione – u mężczyzn wpływa to na jakość erekcji. W przypadku kobiet wyższe ukrwienie wiąże się z większą wrażliwością na bodźce. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego rodzaju produktów nie zaleca się w przypadku schorzeń układu krążenia.

   Oczywiście warto skonsultować się z lekarzem – być może wyrazi on zgodę na stosowanie produktu, a także określi jak często można zażywać krople.

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: