Jak radzić sobie z rozstępami? Przygotuj swoje ciało na lato

J

jak radzić sobie z rozstępami

Pojawiają się niepostrzeżenie. Zimą mało widoczne, zaczynają rzucać się w oczy dopiero latem. Rozstępy, inaczej zwane tygrysimi paskami, to problem natury estetycznej, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Są one normalnym następstwem zmian zachodzących w naszym ciele i nie są niczym strasznym. Jeśli jednak nie potrafimy przejść nad ich obecnością do porządku dziennego, warto poznać domowe sposoby na ich zniwelowanie jeszcze przed sezonem plażowym.

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy są skutkiem rozciągnięcia naszej skóry z powodu zmiany kształtu naszej sylwetki. Mogą zatem pojawiać się u młodzieży w trakcie szybkiego wzrostu, u kobiet w trackie ciąży, w mężczyzn przy znacznym wzroście masy ciała. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, pośladkach, piersiach, ramionach oraz udach.

Ich pojawienie się to znak, że nasz organizm nie poradził sobie z produkcją włókien kolagenowych wobec szybkiego rozwoju ciała. Jak rozpoznać rozstępy? Powstają one dwustopniowo. Pierwsza faza to pojawiające się czerwone pręgi tzw. czerwone rozstępy. Druga to faza tzw. zanikowa. Wtedy powstałe pręgi stają się białe oraz lekko zagłębione.

Czy z rozstępami należy walczyć? Tylko jeśli nam one przeszkadzają pod względami estetycznymi. Istnieje bowiem wiele domowych sposób codziennej pielęgnacji, które pomogą nam przede wszystkim zadbać o skórę, a w efekcie zniwelować oraz zapobiec powstawaniu kolejnych rozstępów.

Odpowiedni kosmetyk to podstawa

Po pierwsze wybierzemy odpowiedni kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry. Powinien on bazować na naturalnych olejach oraz witaminach. Idealnie do walki z rozstępami sprawdzi się pielęgnacyjny olejek Bio-Oil. Jego aktywne działanie dla skóry zostało potwierdzone w badaniach. Po 8 tygodniach stosowania aż 100% uczestniczek testów zauważyło istotną poprawę oraz zmniejszenie rozstępów.

Jest to bardzo ważne, aby sięgać po sprawdzone produkty. Bowiem dopiero połączenie odpowiedniego preparatu z zabiegami pielęgnacyjnymi przyniesie wymierne korzyści i widoczną poprawę stanu naszej skóry. Ponadto wybierając preparat Bio-Oil, zniwelujemy blizny, przebarwienia oraz zapewnimy dogłębne odżywienie odwodnionej i wrażliwej skóry.

Jeśli nie chcemy sięgać po produkty gotowe, możemy stworzyć własną mieszankę do pielęgnacji skóry. Z szeroko dostępnych produktów możemy wybrać: masło shea, olej kokosowy, arganowy lub po prostu oliwę z oliwek. Jednak odrzucając profesjonalne produkty, musimy uzbroić się w większą cierpliwość.

Codzienna pielęgnacja skóry z rozstępami

Kiedy już wybierzemy kosmetyk, który będzie pełnił kluczową funkcję w naszej pielęgnacji, warto wprowadzić kilka dodatkowych elementów do swojej codzienności. Po pierwsze, jak zawsze, zwróćmy uwagę na dietę. Wybierajmy produkty bogate w witaminę A, E oraz C. Warto też zastanowić się nad suplementacją cynku.

Po drugie – aktywność fizyczna. Tutaj należy podejść do tematu ostrożnie. Ciężki trening siłowy może bowiem prowadzić do szybkiego przyrostu masy mięśniowej, co w efekcie może powodować pojawianie się rozstępów.

Jakie zatem ćwiczenia wybrać? Najlepsze będą takie ćwiczenia jak:

  • przysiady,
  • skakanie na skakance,
  • marsz na stepperze,
  • wzmacniające ćwiczenia z piłką.

Taki trening fitness nie tylko ujędrni naszą skórę i zniweluje rozstępy, ale również pomoże w walce z cellulitem. Dobre efekty można również osiągnąć pływając lub decydując się na aqua fitness.

Skuteczne zabiegi, które możemy wykonać samodzielnie w domu:

  • peeling, który wykonamy mieszając zaparzone ziarna kawy z oliwą z oliwek;
  • masaż olejkiem, np. Bio-Oil lub naturalnym, za pomocą rękawicy do masażu albo drewnianego masażera z wypustkami;
  • po nawilżeniu skóry wybranym preparatem warto przeprowadzić masaż bańką chińską;
  • dla wzmocnienia działania kosmetyku, po nałożeniu go na skórę, możemy owinąć problematyczne miejsca folią, aby zapewnić ciepło w danym obszarze;
  • poza masażem manualnym możemy również sięgnąć po maty masujące lub elektroniczne urządzenia dostępne w sklepach.

Kluczem do sukcesu w przypadku rozstępów, podobnie jak przy innych zabiegach pielęgnacyjnych, jest oczywiście systematyczność. Odpowiedni kosmetyk połączony z masażem gwarantuje doskonałe efekty, bez konieczności wykonywania drogich oraz skomplikowanych zabiegów.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: