Jak szybko schudnąć 5 – 10kg lub więcej? Porady i ranking suplementów

J

Jak szybko schudnąć 5 – 10kg?


Odchudzanie to w ostatnim czasie bardzo często słyszany termin i niezwykle popularne zjawisko. Można nawet powiedzieć, że żyjemy w swoistych czasach kultu tzw. bycia fit. Siłownie przepełnione są zarówno paniami, jak i mężczyznami, ścieżki rowerowe cechuje nagminny ruch, a biegaczy widuje się niemal wszędzie. I dobrze, bo sport to zdrowie. Ważne jednak, by mieć świadomość tego, co się robi.

Wśród amatorów sportowego trybu życia, którzy zdecydowali się na aktywność celem zrzucenia nadwagi, zazwyczaj pojawiają się pytania „jak szybko schudnąć 5 kg, czy 10 kg?”. Odpowiadamy. Nie ma takiej możliwości, bez regularnej pracy nad sobą. Jak szybko schudnąć bez efektu jojo? Uzbroić się w cierpliwość i zmienić tryb życia.

Jak szybko schudnąć w tydzień – czy to w ogóle możliwe?

jak schudnąć w tydzień?

Każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego ciała, musi już na wstępie zrozumieć, że chcąc zrzucić 5, 10 czy nawet więcej kilogramów tłuszczu, musi uzbroić się w cierpliwość. Nie istnieje żadna dieta cud, która w tydzień pozwoli na uzyskanie wymarzonego efektu. Odchudzanie to proces, który wymaga cierpliwości i wieloetapowej pracy. Wszelkie radykalne formy odchudzania, które gwarantują tak szybkie efekty, nawet jeżeli okażą się skuteczne, mogą doprowadzić jedynie do niepożądanych efektów ubocznych, którymi mogą być zaburzenie gospodarki hormonalnej, niedożywienie, awitaminoza.

Skutki uboczne ekspresowego odchudzania i efekt jojo

Niemal zawsze w takiej sytuacji, wycieńczony organizm wymaga regeneracji i dostarczenia niezbędnych wartości odżywczych, by mógł wrócić do swojej prawidłowej funkcjonalności. To właśnie w takich sytuacjach pojawia się tak słynny efekt jojo, który powoduje zdwojone powtórne przybranie na masie.

Na rynku znajdziemy także pewne preparaty, które oferują stratę zbędnego tłuszczu w tydzień, w połączeniu z dietą-cud. Nie traćmy czasu, pieniędzy, ani zdrowia. Nie są korzystne dla naszego organizmu, a efekt ich zażywania nie będzie zadowalający. Chcąc schudnąć i podtrzymać nowo przybraną sylwetkę, musimy uzbroić się w cierpliwość i nastawić się na zrzucenie masy ciała w pewnym okresie czasowym.

Jednocześnie, warto zrozumieć, że żadne cudowne tabletki, nawet takie, które reklamuje słynna osoba z piękną sylwetką, same w sobie nie przyniosą żadnych efektów. Odchudzanie to proces, który wymaga wprowadzenia zracjonalizowanej i odpowiednio zbilansowanej diety, ćwiczeń fizycznych o charakterze aerobowym (dobrze wprowadzić także aktywność siłową), a także wspierania swojej pracy prawdziwymi suplementami diety, które POMAGAJĄ w odchudzaniu. Słowo to zostało wytłuszczone, bo w przypadku tzw. preparatów na spalanie tłuszczu ma ono znaczenie kluczowe.

Dobre, wartościowe suplementy bowiem wspierają jedynie proces odchudzania, regulują procesy metabolizmu, pomagają w trawieniu, aktywizują organizm do pobierania energii z rezerw, czym przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz dodają energii potrzebnej do treningu, jednak nie wykonają całej pracy za nas, a stosowane bez diety, czy aktywności fizycznej nie przyniosą dużego efektu.

Na szczęście, na rynku istnieją skuteczne i uczciwe suplementy, które pomogą nam w tej trudnej i wieloetapowej pracy nad własnym sobą, ale o nich nieco później.

Dieta to podstawa

dieta na odchudzanie

Każdy rzetelny specjalista od odchudzania i zdrowego trybu życia, przyzna, że odchudzanie zaczynamy nie w aptece, nie w sklepie z odżywkami, ani nawet nie na bieżni czy na siłowni. Główna praca odbywa się w kuchni. Od tego, co, ile i jak jemy, będzie w największej mierze zależał osiągany efekt. Dieta stanowi podstawę zdrowego, racjonalnego i skutecznego odchudzania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że słowo to oznacza świadome spożywanie kalorii i wartości odżywczych, nie zaś katorżnicze głodzenie się, które prowadzi jedynie do niedożywienia organizmu, które promują szkodliwe diety-cud oferujące złote góry w stylu odchudzania w tydzień.

Dieta nie musi oznaczać głodu. To przede wszystkim odrzucenie pewnych szkodliwych produktów, które stanowią puste kalorie, bombardują nas tłuszczem, nie przynosząc żadnych substancji, które mają pozytywne oddziaływanie na działanie organizmu. Fakt, w przypadku zrzucania dużej ilości kilogramów, musimy liczyć się z tym, że będziemy zobligowani do jedzenia mniejszych ilości. Jednak spokojnie, nie będziemy musieli się głodzić.

Zrównoważone żywienie na odchudzanie

zrównoważone żywienie

Zanim przejdziemy do kilku technicznych wskazówek dotyczących diety, musimy zaznaczyć kilka niezbędnych rad, które stanowią podstawę zrównoważonego żywienia.

  • Po pierwsze, posiłki powinny być spożywane w regularnych porach. O wiele lepiej jest większą ich ilość przy zachowaniu mniejszej porcji dania, niż jeść rzadziej, ale za to więcej.

  • Podjadanie przed samym snem nie jest wskazane. To największy grzech, jaki można popełnić przeciwko diecie odchudzającej. Na wieczór bowiem metabolizm zwalnia, a nasza aktywność spada, co powoduje, że spożyte przed snem kalorie nie zostaną spalone i szybko odłożą się w postaci niechcianej rezerwy.
  • Optymalna ilość posiłków dziennie to pięć. Śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.
  • Przy odchudzaniu należy tak ułożyć dietę, by 60% energii dostarczanej z pożywienia stanowiły węglowodany. Nie znaczy to jednak, że wszystkie produkty bogate w tę wartość będą odpowiednie do jedzenia. Należy wyeliminować te, które posiadają wiele cukrów prostych. Ich udział w owych 60-ciu procentach węglowodanów, nie może przekroczyć dziesięciu procent. Chodzi o to, że wszystkie węglowodany przerabiane są na glukozę, której stężenie zwiększa się we krwi. Jej podwyższanie wzmaga także produkcję insuliny, która z kolei powoduje magazynowanie tłuszczu, zamiast wykorzystywania go do czerpania energii przez organizm. Cukry proste o wiele bardziej przerabiane są na glukozę, dlatego ich spożywanie nie jest wskazane. Zwiększmy zatem spożywanie sałaty, kapusty, fasoli, marchewki, selera, rzodkiewki, brokułów, kalafiora, szpinaku, pomidorów, ogórków, bakłażanów, cukinii czy papryki. Z kolei wyeliminujmy spożywanie słodyczy.
  • Nie jest wskazane także nadmierne spożywanie soków, które zawierają dużo tzw. cukru dodanego oraz owoców. Nie znaczy to jednak, że należy je wyeliminować. Wykluczone jest jedynie nadmierne ich spożywanie. Najlepiej jest sięgać po te produkty na śniadanie.
  • Między wartościami 20-30% plasuje się energia dostarczana z tłuszczów. Tu z kolei należy wyeliminować tłuszcze nasycone (występujące głównie w tłustych mięsach: boczek, karkówka, kiełbasa), a sięgnąć po zdrowe, nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdują się w oliwie z oliwek czy orzechach.
  • Pozostała energia powinna pochodzić z białka. Najbardziej zdrowymi i nietuczącymi jego źródłami są: ryby, drób, jaja, tofu, produkty sojowe.

Ćwiczenia fizyczne – drugi filar odchudzania

ćwiczenia fizyczne

Każdy, kto chce zrzucić nadmiar tłuszczu, zastanawia się jak szybko schudnąć z łydek, jak szybko schudnąć z brzucha, czy też z ud. Proces odchudzania tak nie działa. Tłuszcz bowiem nie spala się miejscowo i potrzebny będzie ogólny trening, by nadmiar tkanki tłuszczowej redukował się z całego ciała. Jeżeli ktoś zapewniał, że robiąc brzuszki, zrzucimy tłuszcz z tej ćwiczonej części ciała, to był w błędzie.

Kiedy już rozplanujemy swoją dietę i będziemy jej przestrzegać, musimy wprowadzić do naszego życia ćwiczenia fizyczne. Chodzi głównie o aktywność o charakterze aerobowym, a więc taką, którą cechuje dostarczanie tlenu podczas wysiłku. Istotą takiego treningu jest praca w średnim tempie, nie zaś forsowanie swoich możliwości. W takich warunkach, kiedy organizm nie jest nadmiernie męczony, a do mięśni dostarczany jest tlen, sięgnie on po energię skumulowaną w tkance tłuszczowej i rozpocznie jej spalanie.

bieganie na odchudzanie

Wśród polecanych ćwiczeń najlepsze okażą się: bieganie, pływanie, jazda rowerem, marszobieg, jazda na nartach, rolkach czy wrotkach, skakanie na skakance itp. Pamiętajmy jednak, by zachowywać średni stopień intensyfikacji. Dla przykładu, jeżeli wybieramy bieganie, ustalmy takie tempo, by móc swobodnie rozmawiać podczas biegu. Spalający się tłuszcz będzie bowiem odsłaniał nasze mięśnie, jeżeli zależy nam zatem na atrakcyjnej sylwetce, warto popracować nad ich rzeźbą. Nie chodzi tu o przewalanie na siłowni rekordowych ilości kilogramów na sztandze, a o zwykłe ćwiczenia domowe: hantle, brzuszki, pompki itp. Jeżeli interesuje nas zatem jak szybko schudnąć domowymi sposobami, postawmy na regularny trening aerobowy, dietę oraz ćwiczenia fizyczne.

Wsparcie swojej pracy – trzeci filar

Przestrzegamy już dietę, ćwiczymy, zrobiliśmy zatem dwa najważniejsze kroki, by pozbyć się tłuszczu ze swojego ciała. Na tym etapie możemy sobie pomóc. Teraz, warto wprowadzić rozsądne suplementy diety, które w połączeniu z dwoma filarami odchudzania, przyspieszą proces spalania tkanki tłuszczowej, dodadzą nam energii do ćwiczeń i pomogą utrzymać dietę. To trzeci filar, który odpowiada na pytanie jak szybko schudnąć i bezpiecznie dbać o sylwetkę. Na rynku istnieje kilka takich preparatów, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i wykazują się skutecznością. Sprawdźmy trzy najlepsze z nich.
suplement Green Barley Plus

Green Barley Plus

Suplement ten stanowi preparat o całkowicie naturalnym składzie. Istota jego działania sprowadza się do dwóch głównych składników, które zawiera. To garcinia cambogia i zielony młody jęczmień. Green Barley Plus to preparat dla tych, którzy pytają jak szybko schudnąć i oczyścić organizm. Młody zielony jęczmień wykazuje bowiem bardzo silne właściwości antyoksydacyjne. Dodatkowo, zawiera dużą dawkę chlorofilu, która przyczynia się do alkalizacji krwi, czyli jej dotlenienia i wsparcia procesu produkcji czerwonych krwinek. Dzięki temu, organizm zyskuje duży napływ energii, która może być spożytkowana podczas treningu fizycznego.

Stosując ten suplement, znacznie zwiększamy swoje możliwości wysiłkowe, co będzie kluczowe w procesie spalania tkanki tłuszczowej. Dłuższy trening, to więcej spalonych kalorii. Z kolei garcinia cambogia to bogate źródło kwasu hydroksycytrynowego. Ma on potrójne znaczenie dla organizmu. Po pierwsze, zmniejsza apetyt, co okaże się ważne przy utrzymywaniu diety, po drugie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, po trzecie zaś pomaga redukować zawartość tzw. złego cholesterolu we krwi. Green Barley Plus to zatem pomoc w odchudzaniu i ogólne wsparcie zdrowia.
suplement African Mango

African Mango

African Mango to preparat, który przeznaczony jest dla osób, które pytają jak szybko schudnąć bez głodówki. Olbrzymia zawartość błonnika znacznie zmniejsza uczucie łaknienia, dzięki czemu osoba, która jest na diecie nie odczuwa głodu. Pomaga to zatem utrzymać zrównoważone nawyki żywieniowe oraz dbać o prawidłową masę ciała. Jest to możliwe dzięki nasionom afrykańskiego mango. Drugim ważnym składnikiem jest Irvingia Gabonensis, substancji, która oczyszcza organizm z toksyn oraz pomaga redukować tkankę tłuszczową, przez aktywizację organizmu do pobierania energii z rezerw, nie zaś z mięśni, co jest kluczowe przy treningu fizycznym. Dodatkowo, afrykańskie mango, podobnie jak garcinia cambogia, redukuje „zły” cholesterol.

suplement Green Coffee 5k

Green Coffee 5k

To preparat, który bazuje na zielonej kawie, o której mówi się, że jest rewolucją w dziedzinie odchudzania. Green Coffee 5k to tabletki, które przyspieszają proces metabolizmu, wspomagając trawienie i aktywizując spalanie tkanki tłuszczowej. Zielona kawa wpływa także na zmniejszenie poczucia głodu, ze względu na regulację poziomu cukru we krwi. Preparat dodaje także energii i pomaga w procesie rozbijania cząsteczek tłuszczu.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: