Sprawdź, jak zachować sprawność mięśni i stawów prowadząc aktywny styl życia

jak zachować sprawność mięśni i stawówOd wczesnych lat szkolnych rodzice i nauczyciele zachęcają swoich podopiecznych do aktywnego spędzania wolnego czasu. Gra w piłkę, jazda na rowerze, bieganie czy choćby spacery to sposoby nie tylko na utrzymanie smukłej sylwetki, ale też na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Nie ma w tym nic złego i warto skorzystać z tych rad, o ile nasze ciało jest gotowe na taki wysiłek. Problem może pojawić się wtedy, gdy zmagamy się z bólem stawów, urazami chrząstki stawowej czy złamaniami. 

Przyczyny urazów stawów

Nasze stawy przyzwyczajone są do ciągłej pracy i bycia w ruchu. Jednak zbyt intensywne naciski czy brak odpowiedniej regeneracji po wysiłku doprowadzają do tego, że nawet osoby wysportowane mogą zacząć mieć problemy z zachowaniem pełnej sprawności. Co zatem najczęściej powoduje nieprawidłowości w obrębie stawów? Są to między innymi:

  • otyłość,
  • siedzący tryb pracy i życia,
  • intensywna aktywność fizyczna podejmowana bez wcześniejszego przygotowania,
  • niedoleczone urazy stawów,
  • wcześniejsze uszkodzenia więzadeł i ścięgien.

Każda z tych okoliczności może powodować dolegliwości bólowe, a w dalszej perspektywie także niechęć do uprawiania sportów i jakiekolwiek aktywności fizycznej, nawet tej nie tak bardzo wymagającej. 

Zadbaj o zdrowie nie tylko uprawiając sport!

Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o zdrowym stylu życia to aktywność fizyczna. Jest w tym całkiem sporo racji, jednak to nie wszystko. O swoje zdrowie dbamy też stosując zróżnicowaną i dopasowaną do indywidualnych potrzeb dietę. Nie bez znaczenia są też działania, które podejmujemy w celu poprawy kondycji oraz minimalizowania dolegliwości bólowych. Warto zatem pamiętać, że w chwili pojawienia się niepokojących objawów związanych ze stawami, niezależnie od wieku, należy poczynić konkretne kroki. Przykładem świadomego działania może być aplikowanie preparatów składających się w dużej mierze z kwasu hialuronowego, niezbędnego do zapewnienia optymalnego nawilżenia chrząstki stawowej i pobudzenie jej do produkcji mazi stawowej, jak np. Synocrom. Z pomocą tego typu  nowoczesnych produktów, opracowanych przez sztab specjalistów, nawet po ciężkim urazie możemy wrócić do sprawności. A wszystko to bez konieczności wielomiesięcznej rezygnacji z ulubionej formy aktywności w  postaci treningów biegowych, pływania czy choćby długich spacerów w okolicznych parkach i podmiejskich lasach.Dodaj swoją opinię

Twój email nie będzie opublikowany.