Jak znaleźć motywację do diety? Jedz zdrowo i smacznie!

J

catering dietetyczny z wyborem

Gdy postanawiasz schudnąć, początkowo jesteś pełen energii, trzymasz się diety, jesz zdrowo i regularnie. Ale po jakimś czasie masz wrażenie, że mimo wysiłków efekty się nie pojawiają. To sprawia, że nie chcesz już się starać. Masz ochotę zjeść coś niezdrowego, a Twoja motywacja do diety pryska niczym bańka mydlana. Czy taki scenariusz brzmi znajomo? Jeśli tak, przyjrzyj się temu, co skłoniło Cię do zmiany diety. Dobra motywacja przynosi bowiem dużo lepsze rezultaty! Eksperci z firmy cateringowej Nice To Fit You radzą, jak ją znaleźć i utrzymać.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak znaleźć własną, silną motywację do diety,
  • co zrobić, jeśli brak pomysłów i czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków zmniejsza Twoją motywację,
  • jaką dietę pudełkową wybrać, aby zdrowe posiłki zawsze Ci smakowały.

Trudno powiedzieć, co w odchudzaniu jest trudniejsze: motywacja, by je zacząć czy wytrwałe trzymanie się diety. Jedno jest jednak pewne – jeśli dobrze przygotujesz się do zmiany nawyków żywieniowych i jasno określisz swoje cele, masz znacznie większą szansę na sukces!

Motywacja do diety – znajdź swój sposób

Klamka zapadła – od poniedziałku przechodzisz na dietę. Będziesz zdrowo się odżywiać, jadać regularnie, wykluczysz słodycze i fast-foody. Ale jak wytrwać w postanowieniu, kiedy wokół tyle pokus? Poszukaj motywacji do diety, która pomoże Ci się im oprzeć!

  • Ustal swoje cele

ustalenie celów

Motywacja do odchudzania będzie skuteczniejsza, jeśli postawisz sobie ambitne, ale realne do osiągnięcia cele. Najlepiej, jeśli rozłożysz je dodatkowo w czasie. Nie zakładaj, że musisz szybko zrzucić wiele kilogramów, bo w przypadku niepowodzenia osiągniesz odwrotny efekt – poczujesz się zrezygnowany i Twoja motywacja spadnie do zera. Stosuj metodę małych kroków, a żeby uprzyjemnić sobie każdy z nich… o tym w kolejnym punkcie!

  • Nagradzaj siebie!

nagradzanie siebie

Każdy krok przybliża Cię do upragnionego celu. A w szybszym stawianiu tych kroków pomogą nagrody, które… wręczysz sobie. Pamiętaj, aby nie były to słodycze czy inne niezdrowe przekąski. Od jednego pączka wprawdzie nie stanie się nic złego, ale taka nagroda grozi niepotrzebnymi wyrzutami sumienia. Wybierz raczej długą, relaksującą kąpiel, wizytę u kosmetyczki czy cokolwiek, co sprawia Ci przyjemność, a na co brakuje Ci czasu w codziennym zabieganiu.

  • Zrób listę powodów, dla których chcesz schudnąć

stworzenie listy

Zdrowie na długie lata, piękna sylwetka na plaży, brak zadyszki przy wchodzeniu na 6. piętro, pozbycie się kompleksów – powodów do zmiany diety może być wiele. A każdy z nich jest równie dobry! Stwórz swoją własną listę 5 najważniejszych powodów, dla których zaczynasz jeść zdrowo. Gdy dopadną Cię chwile zwątpienia, wróć do niej i przypomnij sobie, dlaczego to robisz. Wzrost motywacji gwarantowany!

  • Wezwij posiłki

grupa wsparcia

Poczucie, że w swoim postanowieniu nie jesteś osamotniony, może zdziałać cuda. Dlatego znajdź osobę lub grupkę, która ma cel zbliżony do Twojego. Możecie wspólnie chodzić na siłownię, wymieniać się przepisami na zdrowe posiłki i przede wszystkim dopingować się nawzajem. Jeśli żadna z osób z Twojego otoczenia nie planuje akurat diety, może poznasz kogoś na siłowni lub forum?

Dieta pudełkowa, czyli jak utrzymać motywację, gdy brakuje pomysłów?

Załóżmy, że dzięki naszym radom znajdujesz motywację do diety. Wszystko idzie dobrze, z coraz większą przyjemnością stajesz na wagę i nagle… Coś nie działa – kilogramy nie spadają. Spada za to Twoja motywacja – to naturalne, gdy nie widzisz efektów diety. Nie masz już pomysłów na nowe posiłki ani ochoty, aby je przygotowywać. Zdrowe jedzenie staje się niesmaczne i nudne. Co możesz wtedy zrobić?

Poszukaj pomocy specjalistów, którzy pomogą Ci przeprowadzić zmianę nawyków żywieniowych na stałe i w zdrowy sposób. Nie katuj się głodówkami – klucz do sukcesu to zdrowe podejście. Dlatego jedz częściej, ale mniejsze porcje. To przyniesie znacznie lepszy efekt niż głodzenie się, które tylko pozbawi Cię sił, ale w rezultacie także motywacji!

Dieta pudełkowa to jeden z najlepszych sposobów dla osób, które chcą jeść zdrowo, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać lub zwyczajnie brakuje im czasu. Na stronie internetowej Nice To Fit You możesz skorzystać z kalkulatora diet, który pomoże Ci ustalić, jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Potem pozostanie Ci tylko zamówienie jedzenia z dostawą pod drzwi, by cieszyć się zbilansowaną dietą każdego dnia.

Dieta pudełkowa dopasowana do Ciebie

Dieta pudełkowa powinna składać się ze zdrowych posiłków przygotowanych ze świeżych składników. Ale jeśli dodatkowo chcesz mieć wpływ na to, jakie konkretnie posiłki zostaną Ci dostarczone, zwróć uwagę na ofertę Nice To Fit You.

W tym cateringu dietetycznym możesz elastycznie zarządzać planem posiłków, terminami dostawy i dowolnie modyfikować menu. Wybierz jedną z propozycji diet jako domyślną i trzymaj się jej lub stwórz swoje własne menu skomponowane z dostępnych pakietów – tak, aby Twój jadłospis składał się z Twoich ulubionych posiłków!
Codziennie masz nawet 25 dań do wyboru. A nic tak nie pomaga wytrwać w motywacji do diety jak świadomość, że pyszny posiłek, który właśnie jesz, jest jednocześnie zdrowy!

Motywacja do diety to klucz do sukcesu w odchudzaniu. Wyznacz przy tym swoje cele i zaplanuj poszczególne kroki dążenia do nich. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zasad prawidłowego żywienia lub brak Ci czasu na gotowanie, skorzystaj z diety pudełkowej od NTFY. Zyskasz wtedy pewność, że Twoje posiłki codziennie będą zbilansowane, zdrowe i pyszne – takie, jak lubisz!

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: