Kriolipoliza – zabieg zamrażania tłuszczu

zabieg zamrażania tłuszczu

Inwazyjna liposukcja, choć całkiem skuteczna, coraz częściej zastępowana jest przez inne, bardziej bezpieczne i bardziej innowacyjne metody z zakresu medycyny estetycznej. Kriolipoliza to zupełna nowość, której celem jest wymodelowanie sylwetki, a w szczególności tych partii ciała, z których uciążliwy tłuszcz nie chce zniknąć mimo odpowiednich ćwiczeń i diety.

Zabieg skuteczny, ale czy na zawsze?

Metoda zamrażania tłuszczu zmniejsza jego objętość o nawet 40 proc., jednak efekt nie jest długotrwały, ponieważ utrzymuje się zaledwie pół roku od uzyskania pożądanego efektu. Zabieg wykonywany jest specjalnym urządzeniem, którego zadaniem jest ochłodzenie komórek tłuszczu.

Proces możliwy dzięki nasyconym kwasom tłuszczowym, które znajdują się w komórkach tłuszczowych. Nie są one odporne na niskie temperatury, dzięki czemu metoda kriolipolizy jest skuteczna. Urządzenie zamraża komórki, które następnie wydalane są z organizmu w procesach metabolicznych. Niektóre osoby na efekty będą czekać dłużej, ponieważ ich widoczność uzależniona jest od pracy wątroby.

Co ważne! Metoda jest bezpieczna dla organizmu, ponieważ niskie temperatury nie zagrażają organom, które znajdują się w pobliżu schładzanego miejsca, zaznacza ekspert z DrParadowska.pl.

Zabieg jest bezbolesny, a najczęściej występujące skutki uboczne to siniaki, opuchlizna i zaczerwienienie.

Kriolipoliza to nie metoda odchudzająca

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z niewielkich partii ciała:

  • a więc z brzucha,
  • dolnej i górnej partii ud,
  • czy z twarzy,

które nie znikają mimo odpowiedniej aktywności fizycznej i właściwej diety. Natomiast metoda ta nie da spektakularnych efektów osobom, które zmagają się z nadwagą lub otyłością. Nawet jeśli zdecydują się na zabieg, problem będzie powracał.

Urządzenie do przeprowadzania kriolipolizy posiada próżniowy aplikator, do którego zasysana jest fałda skóry razem z tkanką tłuszczową – fragment ten jest schładzany, wskutek czego następuje obumarcie komórek tłuszczowych, rozpuszczenie ich, a następnie wydalenie.

Kto nie powinien korzystać z zabiegu?

Kriolipolizy nie powinny mieć wykonane kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią.

Lekarz medycyny estetycznej powinien odmówić przeprowadzenia zabiegu u osób, które cierpią na choroby wątroby, chorobę Raynauda, krioglobulinemię oraz hipoproteinemię. Przeciwwskazaniem do wykonania kriolipolizy jest także niskie ciśnienie, rozrusznik serca i inne urządzenia wszczepione medycznie. Zabieg nie powinien być przeprowadzany także u seniorów chorujących na cukrzycę.Dodaj swoją opinię

Twój email nie będzie opublikowany.