Krople żołądkowe na włosy kontra efekty i opinie: czy to ma sens?

K
krople żołądkowe na włosy

Wypadające i osłabione włosy są sporym problemem. Nie ma nic dziwnego w tym, że wiele osób poszukuje naturalnych sposobów na ich wzmocnienie. Czasami warto jest wziąć pod uwagę niesztampowe metody – mogą one nieść za sobą satysfakcjonujące rezultaty. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być krople żołądkowe. Jak można się domyślić nie są one stosowane zgodnie z zaleceniami producenta.

 Krople żołądkowe na włosy stosuje się od zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać, że właściwy dobór produktu to podstawa. Należy uważać na specyfiki, które posiadają w swoim składzie etanol. Może on przesuszać włosy, przez co nie uzyskamy pożądanych efektów. 

Osoby, które planują kurację wzmacniającą włosy muszą podejść ostrożnie do tematu. W niektórych przypadkach stężenie składników aktywnych zawartych w kroplach żołądkowych jest zbyt duże. W takiej sytuacji niezbędne ich rozcieńczenie.

Krople żołądkowe wydają się być w pełni bezpieczne dla włosów. Posiadają one w swoim składzie przede wszystkim ekstrakty roślinne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że mogą one podrażnić skórę głowy, czy też wywołać reakcje alergiczne. Jest to kwestia bardzo indywidualna – oceny można dokonać dopiero po samodzielnym przetestowaniu produktu.
czy to bezpieczne

Skład i działanie kropli żołądkowych

Przed podjęciem decyzji o stosowaniu kropli żołądkowych na włosy warto jest zapoznać się z ich składem. Jak już wspomniano, podstawę stanowią wyciągi roślinne. Należy mieć jednak świadomość, że ich stężenie jest przystosowane do układu pokarmowego. Właśnie dlatego ich rozcieńczenie wodą jest niezbędne.

Krople żołądkowe dostępne są w każdej aptece. Niewątpliwym atutem jest także ich niewygórowana cena. Nie każdy wie, że tego rodzaju produkty posiadają różny skład. W sprzedaży znajdują się specyfiki, które są wzbogacone chemicznymi związkami. Oczywiście należy ich unikać.
efekty stosowania

Przed zakupem kropli żołądkowych należy wnikliwie przeanalizować ich skład. Im jest on naturalniejszy, tym lepiej. Pożądane składniki to m.in.:

  • Dziurawiec – wykazuje działanie antybakteryjne oraz odkażające. Pozytywnie wpływa na skórę głowy. Działa kojąco, a także regeneracyjnie. Może okazać się pomocny podczas walki z łupieżem. Wspomaga prawidłową pracę gospodarki łojotokowej, co docenią również osoby, które borykają się z szybkim przetłuszczaniem się włosów. Należy dodać, że omawiane zioło polecane jest także w przypadku łysienia plackowatego. Może ono zredukować ilość wypadających włosów.
  • Mięta pieprzowa – wzmacnia strukturę włosów, dzięki czemu stają się one mniej podane na uszkodzenia oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Trzeba wspomnieć, że dostarcza ona wielu drogocennych składników odżywczych. Znakomicie wpływa na stan cebulek, co zmniejsza ryzyko nadmiernego wypadania włosów. Wspiera również ich efektywny wzrost. Chroni końcówki przed wykruszaniem się.
  • Waleriana – wykazuje właściwości bakteriobójcze. Dobrze sprawdza się w przypadku rozmaitych problemów związanych ze skórą głowy. Wspomaga eliminację bakterii oraz stanów zapalnych. Ponadto reguluje pracę gruczołów łojowych. W wielu przypadkach okazuje się pomocna podczas leczenia łysienia plackowatego.
  • Gorzka nalewka – zawarte w niej związki odżywcze mogą zredukować intensywność wypadania włosów. Ponadto działają one regenerująco, co jest ważne dla osób posiadających zniszczone lub osłabione włosy. Plusem jest również działanie odkażające oraz przeciwbakteryjne.
  • Bobrek trójlistkowy – to zioło wykorzystywane już od wielu pokoleń. Skutecznie wspomaga ono walkę z łysieniem oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Dostarcza dobroczynnych związków odżywczych, co doskonale wpływa na cebulki. Omawiany składnik wzmacnia również strukturę włosów.
  • Gorzka pomarańcza – wzmaga odbudowę zniszczonych włosów. W sposób kompleksowy wzmacnia ich strukturę, dzięki czemu stają się mniej podatne na uszkodzenia. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy nadużywają urządzeń lub kosmetyków stylizacyjnych.

Wyciągi roślinne znajdujące się w kroplach żołądkowych mogą znakomicie zadziałać na włosy, o ile są stosowane systematycznie. Nie należy sięgać po produkt bez wcześniejszego zapoznania się z etykietą. Niektóre z nich dobrze działają na układ trawienny, jednak posiadają znikomą zawartość ziół, przez co stają się niemal bezużyteczne.

krople żołądkowe na łupież

O czym pamiętać?

Wiele osób nie ma pojęcia, jakie krople żołądkowe wybrać. Duże znaczenie ma również to, aby stosować je w odpowiedni sposób. Nie zawsze są one w pełni bezpieczne dla włosów, a więc warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami.

  • Składniki aktywne zawarte w kroplach żołądkowych są mocno skoncentrowane. Zbyt silne działanie wcale nie przyniesie oczekiwanych efektów. Wręcz przeciwnie – może ono osłabić cebulki. Z tego powodu zaleca się rozcieńczanie produktu.
  • Planując wcierać we włosy krople żołądkowe należy jest zakupić produkt o odpowiednim składzie. Przede wszystkim musi on zawierać starannie zbilansowaną kompozycję ziół. To ekstrakty roślinne mają zbawienny wpływ na włosy.
  • Należy uważać na krople żołądkowe posiadające w składzie etanol, czy też dużą ilość związków chemicznych.
  • Zapach omawianego produktu nie należy do najprzyjemniejszych. Niektórym osobom może to przeszkadzać.
  • Wyciągi roślinne mogą działać fotouczulająco lub wywoływać reakcje alergiczne. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna.

Przed użyciem kropli żołądkowych na włosy dobrze jest przeprowadzić próbę uczuleniową. Dzięki niej będziemy mieć sto procent pewności, że produkt nie wywoła niepożądanych reakcji. Zaleca się jej wykonanie minimum 24 godziny przed planowaną pielęgnacją włosów – jeśli nie pojawiły się żadne niepokojące objawy, to produkt bez obaw można zastosować na włosy.

Przeprowadzanie próby uczuleniowej nie jest trudne. Wystarczy jedynie wetrzeć niewielką ilość produktu np. w skórę za uchem. W przypadku osób uczulonych reakcje alergiczne powinny pojawić się w ciągu doby.
skład kropli żołądkowych

Jak stosować?

Krople żołądkowe na włosy stosuje się od zewnątrz. Zdecydowana większość osób stawia na wcierki, które zapewniają najwyższy poziom skuteczności. Sporym atutem jest fakt, że stosowanie produktu jest wygodne, a jednocześnie w pełni bezproblemowe.

 Miksturę możemy przygotować w kilka minut, gdyż jej receptura jest wyjątkowo prosta. Wystarczy jedynie trzymać się określonych proporcji – dwie łyżki kropli żołądkowych na pięć łyżek wody. Istotne jest to, aby dokładnie wymieszać składniki. Niektórzy polecają stosowanie wody mineralnej zamiast kranowej.  

Stosowanie wcierki z kropli żołądkowych jest równie niekłopotliwe, co jej przygotowanie. Należy jedynie:

  1. Dokładnie wsmarować mieszankę w skórę głowy (najlepiej robić to okrężnymi ruchami). Trzeba zaznaczyć, że wspomniana czynność może również stanowić masaż odprężający.
  2. Ważne jest to, aby wcierkę stosować głównie na skórę głowy, a nie na same włosy.
  3. Domowy preparat pozostawiamy na głowie na około godzinę.
  4. Dokładnie spłukujemy skórę głowy i włosy. W niektórych przypadkach konieczne jest dwukrotnie płukanie. Należy upewnić się, że specyfik został skutecznie wypłukany.
krople żołądkowe na włosy

Nie ma konieczności stosowania omawianej wcierki przy każdym myciu. Zabieg ten warto jest przeprowadzać raz na dwa-trzy mycia głowy. Dobrze jest jednak zachować pewną regularność. Wiadomym jest, że włosy nie zostaną wzmocnione lub zregenerowane już po pierwszym użyciu.

Opinie użytkowników

Spora ilość osób zdecydowała się na przetestowanie kropli żołądkowych na włosach. Analizując opinie znajdujące się na forach, czy też w mediach społecznościowych można dojść do wniosku, że produkt jest bezpieczny. U zdecydowanej większości użytkowników nie pojawiły się reakcje alergiczne, czy też inne nieprzyjemne objawy.

opinie użytkowników
Skuteczność kropli żołądkowych stosowanych do wzmocnienia włosów zależy od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się stan wyjściowy włosów. Jeśli są one skrajnie zniszczone, to nawet najlepsze środki regenerujące nie sprawdzą się. Nierzadko konieczne jest ich skrócenie, gdyż dopiero wtedy wcierki wzmacniające przynoszą pożądane rezultaty.
U wielu osób krople żołądkowe wcierane w skórę głowy pozwoliły zredukować łojotok, czy też łupież. Oczywiście pozytywne działanie wcierki odnotowano dopiero po pewnym czasie. Najczęściej jednorazowe zastosowanie produktu nie przynosi znaczących zmian. Nie jest to specyfik, który działa natychmiast.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: