Kwas alfa liponowy – jak skorzystasz na kompleksowej suplementacji?

K

suplementy dietyRynek farmaceutyków i suplementów diety zaczyna rozwijać się w tempie, za którym ciężko nadążyć nawet najbardziej zapalonym entuzjastom zdrowego żywienia. Kwas alfa liponowy znany również pod skrótową nazwą ALA, to bardzo skuteczny antyoksydant. Osoby, które uprawiają aktywny tryb życia bardzo docenią witalne działanie kwasu alfa liponowego – organizm odżywiony w ten sposób wolniej się męczy i starzeje. Działanie tego mikroskładnika widoczne jest więc zarówno w samopoczuciu jak i zdrowszym wyglądzie zewnętrznym.

Co to jest kwas alfa liponowy?

Substancja ta jest wytwarzana w niewielkich ilościach w naszym organizmie. Jest to jednak wciąż zbyt mała ilość by czuć się zdrowym, niedobór kwasu alfa liponowego uzupełnia się naturalnie, czyli w pokarmach takich jak potrawy mięsne, warzywa (szczególnie szpinak) itd. Co ciekawe, sporo źródłem kwasu alfa liponowego może być… piwo! A to za sprawą komórek drożdżowych, biorących udział w procesie fermentacji. ALA jest kwasem tłuszczowym, w swej budowie podobny do witamin, w pewnym sensie pełni też bardzo zbliżone funkcje.

Kwas alfa liponowy – właściwości

Suplement kwas alfa liponowy, który szeroko dostępny jest w aptekach oraz w sieci, posiada kilka znaczących zalet dla naszego zdrowia. Przede wszystkim wspomaga procesy metaboliczne. Jego obecność wspomaga przemianę materii, dzięki czemu efektywniej korzystamy potencjału energetycznego cukrów czy tłuszczy. Rozkład tkanki tłuszczowej przebiega sprawniej – kwas alfa liponowy jest więc doskonałym dodatkiem w diecie, gdy próbujemy zrzucić kilka kilogramów. Dzieje się tak dlatego, że suplement ALA działa odżywczo na mitochondria, odpowiedzialne za proces oddychania komórkowego. Nasz organizm jest wydajniejszy i wolniej się starzeje. Ma na to wpływ aktywne zwalczanie wolnych rodników – głównych przyczyn stanów zapalnych czy zmian nowotworowych.

kwas ala alfa liponowy kenayAG

Fot. Kwas Alfa Liponowy – Sklep.kenayag.com.pl/113-kwas-alfa-liponowy-ala-60-kapsulek.html

Co ciekawe, na rynku dostępne są nie tylko suplementy kwasu alfa liponowego, ale także cała gama kosmetyków, w tym odżywczych kremów, które działają niezwykle skutecznie na skórę. Wiele aktualnie prowadzonych badań potwierdza wielokierunkowe działanie kwasu alfa liponowego wewnątrz naszego organizmu. ALA pomaga zwalczać wirusy, jest użyteczny podczas oczyszczania wątroby. Bardzo często przed szereg wysuwa się inne kwasy tłuszczowe, zapominając właśnie o kwasie ALA, będącym według ekspertów jednym z najbardziej istotnych w procesach biochemicznych.

Dawkowanie kwasu alfa liponowego

Dzienna dawka, jaka powinna zaspokoić zapotrzebowanie naszego organizmu to około 150 mg. Dostępne na rynku suplementy diety kwasu alfa liponowego nie wykazują zwykle efektów ubocznych. Przedawkowanie skutkuje zwykle nudnościami czy niegroźną wysypką, wciąż jednak zaleca się stosować do dziennej dawki sugerowanej przez producenta.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: