Melatolin Plus: opinie o tabletkach na sen – ile kosztują i gdzie kupić najlepiej?

M

suplement Melatolin Plus


Współczesne społeczeństwo, nastawione na gonitwę za pieniądzem, częściej niż kiedykolwiek zmaga się z problemem bezsenności lub zaburzeniami snu. Szczególne niebezpieczeństwo występuje już w momencie, kiedy organizm daje niepokojące sygnały, które świadczą o niedostatecznym czasie odpoczynku.

Zaburzenia snu oddziałują na człowieka, przede wszystkim, w zależności od wieku. Starsze osoby wykazują większą odporność na skutki niewyspania, natomiast osoby w sile wieku oraz dzieci są w tym temacie niemal bezbronne. Brutalna prawda, powtarzana z ust do ust, brzmi: „Organizmu nie oszukasz”. Dobowy rytm życia człowieka wymaga średnio od 6 do 8 godzin snu, a jego niedostateczność, wkrótce staje się odczuwalna niezależnie od ilości sił i środków zapobiegawczych.

kobieta, ksieżyc i bezsenność

Zagrożenia, które wiążą się z niedostateczną ilością snu

Chociaż czasowy brak snu bywa momentami znośną uciążliwością, w skrajnych przypadkach prowadzić może do zwiększenia uczucia senności podczas dnia, trudności emocjonalnych, nieefektywnej pracy, nadwagi i otyłości, a także obniżenia ogólnej jakości życia włącznie z depresją. 

Regenerujący sen ma kolosalne znaczenie dla organizmu, a jego niedostatek negatywnie wpływa na normalne funkcjonowanie procesów myślowych mózgu oraz zakłóca zdolność skupiania się na odbiorze wizualnych i akustycznych danych napływających z zewnątrz. Suplement diety Melatolin Plus, z uwagi na unikalny, zróżnicowany skład, zapewnia skuteczne przeciwdziałanie problemów ze snem. Istnieją dowody na to, iż brak snu bywał przyczyną tragicznych wypadków z udziałem samolotów, statków, pociągów, a nawet odniósł kluczowe znaczenie w przypadku awarii elektrowni jądrowej. Wypadki samochodowe, których skutkiem jest zasypianie za kierownicą już dawno przeszły do porządku dziennego interwencji pogotowia oraz straży pożarnej.

Melatolin Plus – recepta na sen bez recepty

Melatolin PlusZmęczenie spowodowane różnicą czasu podczas podróży samolotem potrafi być zmorą turystów oraz obsługi linii lotniczych. Wielokrotne przekraczanie stref czasowych potrafi być źródłem poważnych problemów zdrowotnych. Efekty Melatolin Plus zaobserwować można poprzez płynne i „bezbolesne” dostosowanie do warunków czasowych w nowym miejscu przebywania. W tym celu należy stosować suplement na kilka godzin przed planowaną podróżą oraz przez kilka dni po przybyciu na miejsce.


Brak snu jest bardzo częstą dolegliwością pracowników trybu zmianowego. Nocna zmiana, nierzadko najcięższa dla pracownika, zakończona porannym zażyciem suplementu Melatolin Plus przed samym zaśnięciem zagwarantuje spokojny i zrównoważony odpoczynek.


W niektórych przypadkach występują zaburzenia fazy snu, które polegają na nieoczekiwanych pobudkach w środku nocy oraz zbyt wczesnym przebudzeniu nad ranem. Przyjmowanie powyższego suplementu przed zaśnięciem również poskutkuje uspokojeniem organizmu oraz trwałym snem.

Oprócz melatoliny odpowiedzialnej za regulację snu, suplement Melatolin Plus zawiera Ekstrakt z liści melisy lekarskiej, który zapewni odprężenie i korzystny nastrój. Pozostałe składniki, jak L-tryptofan, oraz Ekstrakt z korzenia ashwagandhy wspomagają prawidłowe funkcje organizmu oraz utrzymanie emocjonalnej równowagi. Kwas gamma-aminomasłowy natomiast, wykazuje korzystne działanie na układ nerwowy. Ekstrakt z szyszek chmielu oraz ekstrakt z słupków kwiatu szafranu pomagają w zasypianiu oraz utrzymują prawidłowy sen.  Poprawia równowagi emocjonalnej jest domeną ekstraktu z ziela rumianku pospolitego, natomiast witamina B6 poprawia funkcje układu nerwowego.

kobieta, kwiaty i naturalne sposoby na sen

Tabletki Melatolin Plus – gwarant odpoczynku?

Melatonina to hormon wytwarzany w mózgu o wielokierunkowym działaniu. Funkcja, która jest z nim ściśle kojarzona to kontrola dobowego rytmu życia. Organizm, dzięki melatoninie dostosowuje się do pory dnia i nocy. Okołodobowy zegar człowieka znajduje się w podwzgórzu, a wykorzystując dzienny cykl światła i ciemności, tworzy i utrzymuje osobisty harmonogram odpoczynku.

Tabletki na sen Melatolin Plus, z powodzeniem wspomagają funkcje regulacyjne organizmu, włącznie ze wspomaganiem snu. Niektóre hormony są uwalniane o określonych porach dnia. Późnym popołudniem i wczesnym wieczorem uwalniane są hormony, które przygotowują ciało do snu. Wczesnym rankiem ciało zaczyna się przygotowywać do przebudzenia i aktywności. Informacje dotyczące poziomów światła docierają do podwzgórza, a następnie przekazywane są do szyszynki głęboko w centrum mózgu. Szyszynka uwalnia melatoninę w nocy i tłumi jej uwalnianie w ciągu dnia. Nawet gdy człowiek jest trzymany z dala od wszystkich zewnętrznych źródeł światła i odniesień czasowych, ciało zachowuje naturalny rytm około 24 godzin. 

Ponadto, w medycynie zastosowanie melatoniny znajduje się m.in. podczas ekspozycji na promieniowanie, czy choroby Alzheimera. Naturalnie dostępna jest również w niektórych produktach spożywczych oraz w postaci suplementów diety. Co ciekawe, początkowo melatoninę pozyskiwano z gruczołów sutkowych krowy. Ogromnym pozytywem jej stosowania jest stosunkowo mała liczba efektów ubocznych, jednak nie należy zapominać o możliwości wejścia w interakcję z innymi lekami.

kobieta śpi - tabletki na sen

Opinie o Melatolin Plus oraz dostępność w sieci

Pozbawienie snu może być powiązane z poważnymi wypadkami oraz problemami w pracy, czy szkole. Może znacznie obniżyć ogólną jakość życia danej osoby. Brak snu zakłóca zdolność mózgu do równoważenia emocji i zdolności myślenia, obniża naturalną obronę organizmu i zwiększa szanse na rozwój przewlekłych problemów medycznych. Opinie zadowolonych użytkowników, wsparte gwarancją oficjalnego dystrybutora, zapewniają pokaźną dozę zaufania. Forum internetu kryje na swoich „łamach” sporą liczbę pozytywnych komentarzy, które utwierdzają w słuszności wyboru.

Chociaż coraz więcej suplementów pojawia się na aptekarskich półkach, ich kupno wciąż nie ogranicza się jedynie do formy stacjonarnej. Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje Melatolin Plus, informacja na oficjalnej stronie produktu powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Pakiet podstawowy produktu, który zapewnia stosowanie przez miesiąc czasu kosztuje obecnie 169 zł. Trzymiesięczny pakiet o nazwie standard to wydatek rzędu 338 zł, natomiast najbardziej ekonomiczna opcja to półroczny pakiet optymalny w cenie 507 zł. Strona producenta, www.melatolinplus.pl to miejsce, gdzie kupić Melatolin Plus będzie najkorzystniej.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: