Mirakulina: właściwości, cena, skutki uboczne i gdzie kupić tabletki?

M

mirakulina

Jeszcze kilka lat temu mirakulina nie cieszyła się w Polsce zbyt dużym zainteresowaniem. Wiele osób nie ma pojęcia, czym jest wspomniana substancja. Mirakulina jest pozyskiwana z afrykańskiej rośliny o nazwie Synsepal Słodki – warto wiedzieć, że w tamtejszych rejonach nazywana jest ona cudownym owocem. Jej właściwości mogą pozytywnie wpłynąć na ludzki organizm.

W naszym kraju dostępność mirakuliny jest mocno ograniczona. W sprzedaży znajdziemy głównie tabletki, które bazują na ekstrakcie z wyżej wspomnianej rośliny. Dla niektórych osób utrudnieniem może być również relatywnie wysoka cena zakupu.

Mirakulina wykazuje zdolność zmiany smaku kwaśnego na słodki. Efekt utrzymuje się od kilkunastu minut do kilku godzin. Wszystko zależy od jakości spożytego produktu.

Co to jest mirakulina?

Z pewnością wiele osób nigdy nie słyszała o mirakulinie. Wspomniana substancja to po prostu połączenie białka z węglowodanami – w efekcie otrzymujemy glikoproteinę. W jej składzie można znaleźć m.in.: kilkaset aminokwasów i łańcuchów węglowodanowych. Mowa tutaj o np. galaktozie, ksylozie, fukozie.

Mogłoby się wydawać, że główną zaletą mirakuliny jest fakt, że zmienia ona smak kwaśny na słodki. Tylko nieliczni mają świadomość, że pozytywnie wpływa ona na wiele obszarów naszego organizmu.

Ciekawe jest to, że ekstrakt z owocu Synsepalu Słodkiego wcale nie jest słodki. Dopiero po połączeniu z receptorami smaku słodkiego zmieniają się nasze odczucia. Mirakulina może być alternatywą dla tradycyjnych słodzików. Należy jednak wspomnieć, że stosuje się ją nieco inaczej. Nie dodajemy jej do potraw, a spożywamy przez rozpoczęciem jedzenia.

Właściwości mirakuliny

Zastanawiasz się, jak działa mirakulina? Wywołuje ona słodkawy posmak, który utrzymuje się przez określony czas. Oczywiście duże znaczenie ma nie tylko jakość produktu (m.in. jego składu), ale również to, jakie posiłki oraz napoje spożywamy. Ciepłe płyny, takie jak np. zupy, herbata, kawa osłabiają działanie mirakuliny. Szybciej więc zaczniemy odczuwać rzeczywisty smak.

zamiennik cukru

Do najważniejszych właściwości mirakuliny można zaliczyć:

 • zdolność zmiany smaku kwaśnego na słodki,
 • słodki posmak porównywalny z posmakiem po spożyciu cukru,
 • bardzo niską kaloryczność,
 • poprawę smaku potraw,
 • eliminację metalicznego posmaku,
 • poprawę doznań podczas intymnych zbliżeń,
 • wyższą wrażliwość na bodźce w łóżku.

Opisywana substancja staje się coraz bardziej popularna. Może ona skutecznie zastąpić tradycyjny cukier, czy też słodzik. Świadczy o tym szeroki zakres zastosowań. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby sięgnąć po produkt ze sprawdzonego źródła.

Przed zakupem tabletek z mirakuliną należy przede wszystkim sprawdzić ich skład. Istotne jest, aby białko nie było wzbogacone związkami chemicznymi. Najprawdopodobniej preparat przyniesie oczekiwane rezultaty, jednak pamiętajmy, że sztucznie wykreowane związki mogą negatywnie wpłynąć na organizm.

Skutki uboczne mirakuliny

Mirakulina blokuje gorzkie oraz kwaśne receptory. Dodatkowym jej atutem jest wzmocnienie smaku słodkiego. Oczywiście efekt utrzymuje się jedynie przez pewien czas. Najsilniejsze produkty działają zwykle do dwóch godzin.

Dobrej jakości mirakulina nie powinna nieść za sobą negatywnych skutków ubocznych. Nie trzeba więc obawiać się obciążenia układu pokarmowego, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Musimy pamiętać, że każdy organizm jest zupełnie inny – plusem jest jednak to, że przyswajalność opisywanej substancji znajduje się na wysokim poziomie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować mirakulinę przez dłuższy czas.

Mirakulina na odchudzanie

Jak już wspomniano, zastosowań mirakuliny jest wiele. Niektórzy decydują się na nią podczas odchudzania. Opisywana substancja cechuje się bardzo niską kalorycznością, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby na diecie. To znakomity zamiennik cukru, czy też słodziku.

 Wiadomym jest, że nie każdemu będzie pasować forma podania mirakuliny. Nie można dodać jej do dania, tak jak standardowej przyprawy. Musimy zażyć ją przed jedzeniem, co może być uciążliwe. 

Mirakulina wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy. Dzięki niej przygotowane posiłki będą smakować zupełnie inaczej. Ich spożywanie stanie się o wiele przyjemniejsze.

Za pomocą mirakuliny możemy nieco oszukać nasz mózg. Zaspokajamy ochotę na spożycie słodkich produktów, jednak nie musimy przy tym martwić się o linię. Niska kaloryczność produktu jest w tym przypadku wielkim wsparciem na diecie.
mirakulina a odchudzanie

Oczywiście należy pamiętać, że mirakulina zmienia postrzeganie smaku, jednak nie przyspiesza spalania tkanki tłuszczowej. Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, to pamiętajmy o tym, aby skład posiłków był starannie zbilansowany. Tylko wtedy uzyskamy satysfakcjonujące rezultaty.

Mirakulina w sypialni

Po mirakulinę często sięgają osoby, które chcą rozszerzyć swoje granice przy współżyciu. To doskonały wybór dla tych, którzy pragną zupełnie nowych doznań, jednak ciężko jest im się przełamać. Produkt powinien być stosowany bezpośrednio po zbliżeniem, gdyż jego działanie jest ograniczone czasowo.

Mirakulina wykazuje zdolność do zmiany postrzegania smaków – jest to wykorzystywane przez tych, którzy pragną ekscytujących doznań. Opisywana substancja może być wsparciem dla tych, którzy mają zbyt mało odwagi, aby spełniać skryte fantazje.

Oczywiście to od nas zależy, w jakim celu spożyjemy mirakulinę. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Wprowadzenie nowych form aktywności seksualnej z pewnością świetnie wpłynie na poziom libido. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy narzekają na nudę i monotonię w sypialni.

Zalety i wady mirakuliny

słodycze bez kalorii

Mirakulina posiada nie tylko plusy, ale również minusy. Nie należy zapominać, że nie istnieją rozwiązania idealne. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto zapoznać się z poniższym zestawieniem.

Do zalet mirakuliny można zaliczyć:

 • Wyjątkowe właściwości – zdolność blokowania receptorów gorzkich oraz kwaśnych może okazać się przydatna podczas wielu różnych sytuacji.
 • Wsparcie podczas odchudzania – osoby na diecie nie mogą pozwolić sobie na spożywanie słodkości, czy też dużej ilości cukru. Mirakulina wydaje się być znakomitym zamiennikiem.
 • Bezpieczny skład – wysokiej jakości tabletki z mirakuliną nie posiadają w składzie szkodliwych związków chemicznych.
 • Prostą forma stosowania – mirakulinę stosujemy wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Zażywamy ją bezpośrednio przed jedzeniem.
 • Szybkie działanie – tabletki na bazie opisywanej substancji działają błyskawicznie. Nie trzeba obawiać się zbyt długiego oczekiwania na działanie.

Do wad mirakuliny można zaliczyć:

 • Niską dostępność – zakupienie dobrej jakości tabletek z mirakuliną to prawdziwe wyzwanie. Są one dostępne głównie w sieci.
 • Relatywnie wysoką cenę – mirakulina jest dość droga. Jest to szczególnym utrudnieniem dla tych, którzy chcą zażywać ją systematycznie np. jako słodzik.
 • Brak możliwości dodania do jedzenia – omawianej substancji nie dodajemy do jedzenia. Nie wchodzi ona w reakcję z składnikami posiłku, a naszymi receptorami smakowymi. Zupełnie inaczej jest w przypadku klasycznych słodzików.

Gdzie kupić mirakulinę? Ile kosztuje?

Tabletek z mirakuliną wcale nie musimy kupować zagranicą. Nie znajdziemy ich jednak w aptekach. Najszybciej i najwygodniej kupimy produkt w sieci. Wybierzmy jednak zweryfikowany sklep. Uważajmy na osoby prywatne, które sprzedają mirakulinę na Allegro, czy też innych portalach aukcyjnych.

Cena mirakuliny to około 100 zł za 20 tabletek. Oczywiście możemy znaleźć również produkty droższe np. opakowanie 10 tabletek za 300 zł. Należy racjonalnie podejść do zakupu.

Opinie użytkowników

opinie użytkowników o mirakulinie

Osoby stosujące mirakulinę nie zauważyły negatywnych skutków ubocznych. Wiele osób jest zadowolonych z działania tej substancji. Głównym minusem jest jednak wysoka cena tabletek .

Mirakulina jest przez większość osób stosowana sporadycznie. Może być ona wsparciem podczas odchudzania, ale większość osób odstawia tabletki po kilku tygodniach. Wynika to z faktu, że ich zakup jest problematyczny, a cena wysoka.
Tabletek z mirakuliną nie kupimy stacjonarnie. Wiele osób obawia się zakupów przez internet. Z całą pewnością należy uważać na „podejrzane” produkty niskiej jakości.
Mirakulina często jest bohaterką różnego rodzaju filmów na YouTube, gdzie można zobaczyć autentyczne reakcje osób na ten nietypowy produkt. Trzeba przyznać, że bazując na opiniach testujących, jest ona bardzo skuteczna w kontekście zmiany smaku tego, co jest spożywane.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: