Naturalne suplementy diety na odchudzanie – ile mogą pomóc i gdzie ich szukać?

N

suplementy diety na odchudzanie

Na rynku można znaleźć wiele suplementów diety. Część z nich posiada jedynie fenomenalne opisy, a część jest skuteczna. Pod warunkiem, że stosujemy je zgodnie z przeznaczeniem, a nie staramy się na przykład wyeliminować jakiejś grupy produktów spożywczych z diety. Jednymi z chętniej kupowanych suplementów są te dla osób, które się odchudzają. Czy warto w nie zainwestować?

Jeśli walczymy z nadwagą lub chcemy zrzucić kilka kilogramów, najważniejsza jest zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna. Chcąc tego uniknąć, to znaczy nie uprawiać żadnego sportu, jadać same węglowodany i żywność przetworzoną, nie ma się co łudzić, że suplementy w czymś pomogą.

 To właśnie te osoby, które chciałyby osiągnąć spektakularne efekty bez żadnych zmian w stylu życia, są największymi sceptykami suplementów diety. 

Kiedy suplementy diety zadziałają?

Żeby czerpać korzyści z tego, że zaczniemy przyjmować naturalne suplementy diety na odchudzanie, trzeba zastanowić się, co chcemy z ich pomocą osiągnąć.

  • Czy chodzi o niwelację ryzyka efektu jo-jo,
  • zmniejszony apetyt,
  • czy szybsze spalanie?

Za wszystko to często odpowiadają inne związki, które nie zawsze znajdują się w tym samym preparacie. Wiedza na temat tego, co chcemy uzyskać, powinna stanowić absolutną podstawę. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że suplementy nas nie odchudzą, one mają jedynie ten proces wspierać. Zatem dla optymalnych efektów, warto stosować się do dietetycznych zaleceń i prowadzić zdrowy styl życia.

Co zawierają suplementy diety na odchudzanie?

Wśród najpopularniejszych składników suplementów diety na odchudzanie są:

  • błonnik,
  • chrom,
  • ananas,
  • zielona herbata,
  • ocet jabłkowy,
  • L-karnityna,
  • biała fasola.

Za co odpowiadają? Przykładowo błonnik usprawnia perystaltykę i zmniejsza apetyt. Za mniejsze łaknienie odpowiada też wyciąg z ananasa, który pęcznieje i daje uczucie sytości. Zielona herbata sprzyja lepszemu trawieniu, a biała fasola obniża wchłanianie cukru. Z kolei L-karnityna jest odpowiedzialna za zmianę tłuszczu na energię. Tego typu produkty można znaleźć w sklepie z naturalnymi suplementami diety iZielnik.pl a konkretnie na stronie www.izielnik.pl/naturalne-suplementy-diety-na-odchudzanieoza

Poza suplementami warto zwiększyć ilość produktów spożywczych, które także będą zawierały „odchudzające” związki. Przykładowo jabłka to źródło błonnika, a pieprz i papryczki chili zawierają odpowiednio piperynę i kapsaicynę, które przyspieszają trawienie i proces spalania tkanki tłuszczowej.

Gdzie kupić dobre suplementy?

Pomimo łatwiej dostępności suplementów diety, nie wszędzie powinniśmy je kupować.

Na rynku znajdują się anonimowi sprzedawcy, bądź licytacje, na których można znaleźć suplementy diety na odchudzanie, które mają dawać natychmiastowe efekty. Już samo to powinno wzbudzić naszą czujność, bo suplementy tak nie działają. Chcąc mieć pewność, że zaopatrzymy się w coś, co pomoże nam osiągnąć cel i wymarzoną sylwetkę, powinniśmy się skoncentrować na tym, co oferują apteki i dobre sklepy zielarskie.

Podejmując z nimi współpracę, mamy pewność, że produkt jest zgodny z wymogami prawnymi, ma odpowiedni skład, dobrą datę ważności i jest przechowywany w warunkach, które nie wpłyną na obniżenie jego skuteczności.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: