Jakie naturalne szampony do włosów warto stosować?

J
naturalne szampony do włosów

Na nasze zdrowie ma wpływ wszystko, co nas otacza, także kosmetyki. Wybierając je, powinno się stawiać na to, co ma w składzie  jak najmniej sztucznych składników . Dotyczy to każdego typu kosmetyków, szamponów również.

Swego czasu bardzo głośno było w mediach na temat szamponów popularnej marki, które miały w sobie substancje rakotwórcze. W tym samym czasie ludzie zaczęli bardziej analizować składy kosmetyków pielęgnacyjnych, a coraz więcej osób zaczęła się skłaniać ku produktom, które są w jak największym stopniu naturalne.

Szampon naturalny – dlaczego warto?

Przede wszystkim sięgając po szampon o naturalnym składzie, mamy pewność, że nie będzie w nim parabenów i innych związków, które na dłuższą metę mogłyby zaszkodzić naszemu organizmowi.

Wśród zalet szamponów naturalnych trzeba też podkreślić, że nie mają składników, które wywołują alergię i podrażnienia, ani silnych detergentów. Pozyskuje się je tylko z minerałów i roślin. Są przy tym ekologiczne, więc można się przyczynić do troski o naszą planetę.

Jeśli naturalne szampony do włosów wybierze się w sposób przemyślany, to znaczy pod kątem kondycji włosów, ich grubości, tego czy są farbowane, nawet po paru myciach można zauważyć, że włosy są w lepszej kondycji. Będą miękkie i pełne blasku, a przy tym doskonale odżywione.

Jak wybrać dobrze?

Chcąc mieć pewność, że produkty, które przeglądamy to na pewno naturalne szampony do włosów, trzeba bliżej się przyjrzeć etykiecie. Poza tym bardzo dobrze, kiedy na opakowaniu pojawiają się certyfikaty i atesty. Daje to gwarancję, że kosmetyk jest szczegółowo  przebadany, bezpieczny i naturalny .

Znacznie bardziej reklamowane są zwykłe drogeryjne szampony. Dlatego też mogłoby się wydawać, że nie ma zbyt dużego wyboru. Tymczasem szybko się okaże, że wśród naturalnych szamponów znajdą się odpowiedniki wszystkich syntetycznych!

Nie ma żadnego kłopotu w tym, żeby znaleźć szampony wzmacniające, do wszystkich rodzajów włosów, przeciwłupieżowe, zapobiegające wypadanie włosów i wiele innych. Dobrej jakości naturalne szampony do włosów można znaleźć w aptekach i sklepach zielarskich, które do swojej oferty włączają jedynie dobre i bezpieczne dla zdrowia produkty.

Jak dobrać szampon prawidłowo?

Żeby mówić o wysokiej skuteczności szamponu i o tym, że włosy są doskonale pielęgnowane, trzeba sięgnąć po szampon, który będzie miał dopasowany do potrzeb włosów skład.

  • Przy włosach suchych szampon powinien być kremowy z olejkami, gliceryną i keratyną.

  • Za to przy włosach przetłuszczających się składników natłuszczających być nie może, za to wskazane są działające ściągająco zioła.

  • Przy farbowanych włosach dobre będą składniki nawilżające i proteiny, a przy łupieżu szampony oczyszczające, z olejami i ze składnikami działającymi przeciwgrzybiczo.

  • Do włosów kręconych w zależności od tego, czy chce się je prostować, czy kręcić, w składzie będzie wygładzający silikon lub związki podkreślające skręty.

Trzeba też pamiętać, że z biegiem czasu potrzeby włosów mogą się zmieniać. Wtedy też zaleca się zmianę szamponu.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: