Okulary ajurwedyjskie: opinie i działanie – domowy sposób na poprawę wzroku?

O

okulary ajurwedyjskie opinie

Okulary ajurwedyjskie to produkt, z którego korzysta coraz więcej osób zmagających się z zaburzeniami widzenia. Dzięki prostocie oraz skuteczności działania, są one doskonałym, domowym sposobem na poprawę i leczenie wzroku.

Okulary ajurwedyjskie – co to jest?

Okulary ajurwedyjskie pozbawione są tradycyjnych soczewek, zamiast których wyposażone są w odpowiednie przesłony. Celem ich noszenia jest walka z wadą wzroku, poprzez wywieranie odpowiedniego wpływu treningowego na oczy. Stosowane są zarówno przy krótkowzroczności oraz dalekowzroczności, jak i wielu poważnych zaburzeniach widzenia. Noszenie okularów ajurwedyjskich pomaga przywrócić oczom naturalną ruchliwość mięśni, a także poprawiać ich ukrwienie.

Może również przynieść ukojenie, niwelując efekty zmęczenia spowodowane intensywnym korzystaniem ze zmysłu wzroku. W przeciwieństwie do tradycyjnych okularów, po ich zdjęciu oczy są w stanie szybciej odczytywać informacje oraz dostrzegać więcej szczegółów. Wynika to z faktu, że okulary ajurwedyjskie paradoksalnie utrudniają poprawne widzenie i zaburzają jego zasięg. Odpowiednie ośrodki w mózgu ulegają pobudzeniu, dzięki czemu z czasem gałki oczne zaczynają przyzwyczajać się do wysiłku i ciągłego natężenia. Badania wykazały, że dzięki temu oczy zaczynają dostrzegać więcej szczegółów w otoczeniu i funkcjonują efektywniej.

Jak używać okularów ajurwedyjskich?

Okulary ajurwedyjskie różnią się od tradycyjnych oprawek nie tylko nietypowym wyglądem, na który składają się czarne szkiełka zawierające kilkadziesiąt niewielkich otworów. Przede wszystkim, nie są one przeznaczone do noszenia na co dzień. Nie nadają się do użytkowania przy wypełnianiu ważnych obowiązków, a także nie powinno się nosić ich podczas prowadzenia samochodu. Przeznaczone są wyłącznie do domowych treningów, które dla uzyskania pożądanych efektów warto przeprowadzać jak najczęściej.

Ich skutki nie są odczuwalne od razu, a na osiągnięcie zamierzonych rezultatów trzeba nieco poczekać. Cierpliwość jest bardzo istotna przy stosowaniu wszystkich akcesoriów korekcyjnych, ponieważ trening oczu wymaga wytrwałości. Odpowiednie dawkowanie intensywności ćwiczeń oraz regularne wykonywanie ustalonych czynności może przynieść znakomite efekty.

Działanie okularów ajurwedyjskich

Względy praktyczne przemawiające ze za stosowaniem okularów ajurwedyjskich wynikają bezpośrednio ze specyfiki ludzkiego wzroku oraz sposobu, w jaki powstają wszystkie jego wady. Człowiek posiada zdolność widzenia dzięki temu, że odbity od obserwowanego obiektu promień światłą przechodzi przez rogówkę, a następnie soczewkę. W ten sposób ulega on ogniskowaniu na będącej receptorem plamce żółtej. Następnie światło przesyłane jest do mózgu, gdzie przekształcone zostaje w obraz. Jeżeli soczewka lub rogówka są uszkodzone lub zniekształcone, światło załamuje się w nieprawidłowy sposób, a uzyskiwany obraz jest niewyraźny. Prowadzi to do powstania wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. W naturalnym działaniu oka mogą wystąpić mogą także inne zaburzenia, spowodowane długotrwałym wpatrywaniem się w ekran czy stosowaniem soczewek korekcyjnych. Działanie okularów ajurwedyjskich opiera się na stymulowaniu ruchliwości gałek ocznych poprzez ograniczenie widzenia peryferyjnego. Trening ten sprawia, że pracują one o wiele wydajniej.

Jak stosować okulary ajurwedyjskie?

Przez pierwsze dni użytkowania okularów ajurwedyjskich, należy nosić je przez 5 – 15 minut. Dzienny czas ich stosowania przedłużać można stopniowo, najlepiej każdego dnia o kolejne 5 minut. Gałki oczne muszą się przyzwyczaić do ćwiczeń, z którymi wcześniej nie miały do czynienia. Okulary ajurwedyjskie można nosić maksymalnie przez dwie godziny w ciągu doby. Aby wykonać dodatkowy trening, warto korzystać z nich w terenie, wytężając wzrok podczas patrzenia w dal. Przez dziurki znajdujące się w okularach przedostaje się znacznie mniej światła, dlatego w przypadku czytania warto zwiększyć jego intensywność. Nie należy natomiast nosić szkieł kontaktowych podczas takiego treningu, ponieważ wówczas mięśnie gałek ocznych nie są przymuszane do dodatkowej pracy.

Okulary korekcyjne mogą być zakładane na zmianę z ajurwedyjskimi. W przypadku odnotowania pożądanej poprawy wzroku, warto powtarzać stosowanie ćwiczeń 1-2 razy w tygodniu, przez minimum 15 minut dziennie. Dzięki temu można profilaktycznie uniknąć ponownego pogorszenia wzroku.

Dla kogo przeznaczone są okulary ajurwedyjskie?

dla kogo okulary ajurwedyjskie

Z okularów ajurwedyjskich korzystać mogą wszystkie osoby, które cierpią na różnego rodzaju wady wzroku. Mogą być stosowane do poprawy jakości widzenia u dalekowidzów czy krótkowidzów, a także leczenia zeza u dzieci. Znajdują zastosowanie również w korekcie poważniejszych zaburzeń, takich jak astygmatyzm. Mogą być stosowane profilaktycznie, aby wzmocnić oczy przed efektami spowodowanymi nadwyrężaniem wzroku. Bardzo często osoby noszące soczewki lub okulary nie odnotowują spodziewanej poprawy, a na dodatek odczuwają duży dyskomfort. Stosowanie okularów ajurwedyjskich pomaga przy tym uniknąć konsekwencji powodowanych przez inne aparaty korekcyjne, takich jak rozleniwienie oczu czy nawet pogłębienie wady wzroku.

Gdzie kupić okulary i jaka jest ich cena? Jakie posiadają opinie?

Cena okularów ajurwedyjskich nie jest wygórowana. Za dobrej jakości model zapłacić trzeba zazwyczaj od kilkudziesięciu do niewiele ponad stu złotych. Posiadają je w swojej ofercie zarówno stacjonarne salony optyczne, jak i każdy dobry sklep internetowy oferujący akcesoria optyczne. Warto jednak pamiętać, aby nabyć produkt z atestem. Kupując okulary ajurwedyjskie z certyfikatem można mieć pewność, że spełniają one wszystkie wymagane normy i są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. W każdym wypadku można bez problemu znaleźć model doskonale dopasowany pod względem osobistych preferencji oraz możliwości finansowych. W większości przypadków okulary ajurwedyjskie opinie zbierają bardzo dobre. Polecane są zarówno przez profesjonalnych optyków, jak i użytkowników zmagających się z wadami wzroku różnego typu.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: