Olej kokosowy na wypadanie włosów

olej kokosowy na wypadanie włosów
Olej kokosowy jest często wykorzystywany jako element kuracja na wypadające włosy. Jest on niezwykle skuteczny, dzięki bogactwu witamin i składników mineralnych, które znajdują się w oleju kokosowym.

Jak pozyskiwany jest olej kokosowy?

Olej kokosowy pozyskiwany jest poprzez tłoczenie kopry czyli twardego miąższu orzechów palmy kokosowej. Palma kokosowa rośnie w klimacie tropikalnym, a z jej owoców uzyskuje się mleczko kokosowe, wodę i miąższ. Olej kokosowy znany jest od tysięcy lat i tradycyjnie wykorzystywany jako składnik produktów do pielęgnacji skóry, włosów, a także do gotowania.

Zagęszczanie włosów – Działanie oleju kokosowego

Olej kokosowy ma przede wszystkim działanie nawilżające i odżywcze – bardzo szybko się wchłania, dlatego chętnie stosowany jest w produkcji kosmetyków do ciała. Cechą charakterystyczną oleju kokosowego jest to, że w temperaturze poniżej 25 stopni ma konsystencję stałą, a powyżej 25 stopni ma konsystencję płynną.

Skład oleju kokosowego

Głównym kwasem tłuszczowym, który występuje w oleju kokosowym, jest kwas laurynowy – jego zawartość w oleju kokosowym to około 50%. Ten kwas kwas tłuszczowy wykazuje powinowactwo do białka włosów, ma prosty łańcuch liniowy i niewielką masę cząsteczki, dzięki temu może wnikać w głąb włosa i dogłębnie odżywiać naszą fryzurę.

Kwas laurynowy wykazuje działanie nawilżające, ale także przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Olej kokosowy może być więc z powodzeniem stosowany przez osoby które cierpią na różne problemy skóry głowy powodujące nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn.

Oprócz kwasu laurynowego w oleju kokosowym znajdziemy: kwas kapronowy, kwas kaprylowy, kwas mirystynowy, kwas palmitynowy, kwas linolowy, kwas oleinowy, kwas fenolowy, witaminę E, żelazo, witaminę K.

Stosowanie oleju kokosowego na przerzedzone i zniszczone włosy

Olej kokosowy stosowany może być do pielęgnacji większości rodzajów włosów, jednak nie koniecznie sprawdza się na włosach mocno kręconych, które wykazują się inną porowatością niż włosy proste lub falowane. Dlatego też osoby mające kręcone włosy powinny wykonać próbę, aby stwierdzić czy olej kokosowy nadaje się do pielęgnacji ich fryzury. Olej kokosowy nawilża włosy, dzięki czemu minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych, zmniejsza ich wrażliwość na warunki atmosferyczne, chroni przed wysuszeniem oraz łamaniem.

Jest także doskonałym nośnikiem dla ekstraktów ziołowych, pozwala on bowiem przeniknąć im do głębi włosów

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Olej kokosowy może być stosowany do pielęgnacji włosów delikatnych, osłabionych i wypadających. Pielęgnuje on także skórę głowy. Najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym przy użyciu oleju kokosowego jest olejowanie włosów. Do olejowania wystarczą około dwie łyżeczki produktu, który po podgrzaniu i rozpuszczeniu nakłada się na skórę głowy, a także rozprowadza na włosach. Efekty widać już po pierwszej godzinie olejowania włosów, a kurację można powtarzać nawet kilka razy w tygodniu.

 

Dowiedz się więcej o oleju kokosowym na Naturalnych Metodach:Dodaj swoją opinię

Twój email nie będzie opublikowany.