Pij wodę, będziesz zdrowszy! Pomoże Ci w tym dystrybutor wody do domu

P

dystrybutor do wody

Pij wodę, będziesz zdrowszy!”. W końcu to od poziomu nawodnienia organizmu w dużej mierze zależy jego poprawne funkcjonowanie. Osoba dorosła powinna wypijać średnio ok. 2 litrów wody dziennie. Jeżeli nie ma się wyrobionego nawyku picia wody, taka ilość wydaje się trudna do wypicia w ciągu jednego dnia. Do osiągnięcia takiego celu bardzo pomocny jest dystrybutor wody do domu, dzięki któremu woda zawsze znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Regularne picie wody

Nawodnienie organizmu jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Bez wody nie jesteśmy w stanie żyć. Jednak poza tak skrajnymi przypadkami, jak śmierć z odwodnienia, należy zwrócić uwagę na to, że organizm może również źle reagować w wyniku zbyt małej ilości spożywanej wody. Często nie łączy się bólu głowy czy braku koncentracji z faktem zbyt małej ilości wypitej wody. Bez regularnego i odpowiednio dużego nawadniania, organizm człowieka nie jest w stanie funkcjonować.

Wśród skutków odwodnienia wyróżnia się:

 • senność,
 • bóle głowy,
 • brak apetytu,
 • wzdęty brzuch,
 • suchość śluzówek jamy ustnej i języka,
 • gorączkę,
 • utratę elastyczności skóry.

Dlaczego należy codziennie pić ok. 2 litrów wody?

Do przeżycia wystarczy nam o wiele mniej niż dwa litry wody dziennie, jednak picie jej w takich ilościach pozytywnie wpływa na organizm, sprawiając, że:

 • mamy więcej energii,
 • lepiej śpimy,
 • mamy lepsze samopoczucie,
 • oczyszczamy organizm z toksyn i innych szkodliwych substancji,
 • mamy lepszą przemianę materii,
 • utrzymujemy odpowiednie pH komórek organizmu,
 • skóra nabiera elastyczności, jędrności i blasku.

Jak wyrobić nawyk picia wody?

nawyk picia wodyIstnieje kilka sposobów na wyrobienie nawyku codziennego picia wody w zalecanych ilościach. Dobrym pomysłem jest  wypijanie szklanki wody zaraz po przebudzeniu . Inną propozycją jest wypijanie kilku łyków wody po delektowaniu się smakiem kawy. Wodę należy pić nawet wtedy, kiedy nie odczuwa się pragnienia. Warto pić wodę małymi łyczkami przez cały dzień – pomaga to w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu.

Dystrybutor wody do domu

Inną propozycją, która ułatwia wyrobienie nawyku codziennego picia większej ilości wody, jest wypijanie jej szklanki za każdym razem, gdy przechodzi się obok dystrybutora z wodą. Zakupienie dystrybutora wody do domu to z jednej strony pomysł, który ułatwi wyrobienie nawyku, z drugiej przyczyni się także do zmniejszenia plastiku w naszych zakupach.

Zamiast codziennego kupowania butelki wody czy całej zgrzewki, mamy pewność, że świeża woda czeka na nas w domu. Dzięki temu oszczędzamy czas, jaki poświęcilibyśmy na zakupy, a także oddajemy przysługę naszym barkom, które nie muszą dźwigać ciężkich zgrzewek z wodą.

Zalety dystrybutora wody

Poza tym, że dystrybutor wody pozwala wyrobić nawyk codziennego picia wody, a także przyczynia się do zmniejszenia zakupów plastiku, ma inne praktyczne cechy.

 • Różne wielkości dystrybutorów – mając na uwadze fakt, że dystrybutory wody kupowane są do firm oraz rodzinnych domów, producenci oferują kilka różnych rozmiarów urządzeń. W mniej licznych rodzinach lepiej sprawdzają się najmniejsze modele, z kolei firmy wybierają te większe, które mogą mieć funkcję podgrzewania, co często przydaje się w biurowej codzienności.

Zamówienie online – dystrybutor wody do domu można zamówić, nie wychodząc z pokoju. Wystarczy wykonać online kilka prostych kroków, by cieszyć się dostawą wody do swojego mieszkania.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: