Plastry na odchudzanie: opinie, ceny i czy warto? Jak działają?

P
plastry odchudzające na brzuch

Lato nadchodzi wielkimi krokami. Wiele osób pragnie pozbyć się zbędnych kilogramów, tak aby poczuć się na plaży komfortowo i swobodnie. Niestety nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które wspomagają spalanie tłuszczu. Suplementacja może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy pragną szybkich, a zarazem długotrwałych efektów.

Należy jednak pamiętać, aby chudnąć rozsądnie. Zbyt szybki spadek masy ciała grozi efektem jojo – kilogramy mogą wrócić ze zdwojoną siłą. Ponadto wiąże się on z problemami natury hormonalnej, zmęczeniem i osłabieniem. Bardzo ważne jest to, aby wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, a także aktywność fizyczną, która będzie dopasowana do indywidualnych możliwości.

Plastry na odchudzanie cieszą się rosnącą popularnością. Ich głównym zadaniem jest intensyfikowanie spalania tkanki tłuszczowej. Wiele osób podchodzi do tego tematu z pewną rezerwą – w dużej mierze wynika to z faktu, że jest to dość świeże rozwiązanie. Warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób działają, a także czy przynoszą oczekiwane rezultaty.

Czym są plastry odchudzające?

Plastry odchudzające przypominają swoją formą świetnie znane plastry antynikotynowe. Przyklejamy je w dyskretnym miejscu. Składniki aktywne mające pobudzić spalanie tłuszczu uwalniają się po kontakcie ze skórą. Warto podkreślić, że większość plastrów dostępnych na rynku działa miejscowo. Umiejscawiamy je na problematycznych obszarach naszego ciała. Ten fakt nie jest zbyt wiarygodny, gdyż spalanie tkanki tłuszczowej w danych miejscach zależy głównie od czynników genetycznych.

Można wyróżnić plastry odchudzające na brzuch, które zwykle mają dość spory rozmiar. Oczywiście znajdziemy również produkty przeznaczone na pośladki, łydki, uda, ramiona itd. Wybór plastrów odchudzających jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Należy jednak pamiętać o tym, aby postawić na renomowanego producenta, który cieszy się pozytywną opinią wśród użytkowników.

Dobrej jakości plastry odchudzające posiadają bezpieczny skład. W dużej mierze są to składniki roślinne, które wspomagają eliminację zbędnych kilogramów przez wzmaganie procesów lipolizy – wykorzystywania energii ze zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Produkty bazujące na chemicznych formułach mogą wywołać negatywne skutki uboczne, interakcje z innymi suplementami lub składnikami żywności, lekami.. Warto o tym pamiętać przed dokonaniem zakupu. W tym przypadku na pierwszym miejscu jest jakość, a nie cena.

Kiedy można je stosować i jak nosić?

Plastry wyszczuplające można nosić zarówno na dzień, jak i na noc. Produkty na brzuch mogą optycznie wyszczuplić ten obszar naszego ciała. Jeśli plaster będzie dobrze dopasowany, to może nawet wpłynąć korzystnie na wygląd i kształt talii. Pod ubraniem będzie on niezauważalny, co stanowi duży plus. Wiele osób zastanawia się, czy plastry należy odklejać podczas ćwiczeń. Zdania są podzielone, jednak w większości przypadków producenci rekomendują odklejanie plastrów na czas treningu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dość mocno usztywniają one brzuch, czy też inny obszar ciała. Podczas ćwiczeń ciało musi swobodnie pracować, a plaster mógłby stanowić dyskomfort.

Jeśli chodzi o kąpiel, to z powodzeniem możemy myć się z naklejonymi plastrami. Nie zawsze będzie jednak to wygodne – nie będziemy mogli skutecznie oczyścić całego ciała. Właśnie dlatego wiele osób ściąga plaster na czas kąpieli lub prysznica. Na uwagę zasługuje fakt, że zbyt częste odklejanie i przyklejanie plastrów wyszczuplających nie wpływa pozytywnie na ich stan. W ten sposób obniżamy ich przyczepność do ciała, a więc powinniśmy robić to wtedy, kiedy naprawdę musimy.

 Opakowanie plastrów wyszczuplających zawiera zwykle 30 sztuk. Oznacza to, że jeden plaster przeznaczony jest na 24-godzinną kurację. Po tym czasie stają się one nieskuteczne, gdyż wszystkie składniki aktywne zostały wchłonięte przez organizm. 

Jak wygląda odchudzanie za pomocą plastrów?

Odchudzanie za pomocą plastrów wyszczuplających nie jest skomplikowane. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Powinniśmy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Przyklejenie plastra do ciała nie stanowi żadnego wyzwania. Są one zwykle elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do ciała. Wysokiej jakości produkty nie powinny odklejać się od ciała. Niektórzy użytkownicy uważają, że odklejanie jest bolesne. Dotyczy to szczególnie miejsc, na których znajdują się włoski. Plastry nie zastąpią nam depilacji, jednak z pewnością zerwą część owłosienia.

Opinie na temat plastrów odchudzających potwierdzają, że ich odklejanie może nieść za sobą nieprzyjemne odczucia. Nie jest to jednak ból, którego nie można znieść.

Odchudzanie za pomocą plastrów musi odbywać się systematycznie. Jeśli nie zadbamy o regularność, to najprawdopodobniej nie uzyskamy żadnych efektów. Zaleca się ich codzienne noszenie – najlepiej przez całą dobę. Kuracja powinna trwać do momentu, aż uzyskamy pożądaną masę ciała. Ale warto ponownie podkreślić, że sama kuracja plastrami nie spowoduje zauważalnych efektów, jeśli dieta nie będzie charakteryzowała się deficytem energetycznym – czyli jeśli nie będziemy spożywać mniej kalorii, niż wymaga tego nasze całkowite zapotrzebowanie kaloryczne.
działanie plastrów wyszczuplających

Bardzo ważne jest to, aby przed przyklejeniem plastrów na skórę dokładnie ją oczyścić. Nie powinna ona być tłusta – odpadają więc wszelkie balsamy, czy też kremy. Należy starannie umyć dany obszar, a następnie osuszyć. Bezpośrednio po przyklejeniu nie powinniśmy narażać plastrów na wodę, czy też pozostałe czynniki otoczenia. Dopiero po pewnym czasie możemy spokojnie udać się na trening, czy też wziąć kąpiel.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że klej potrzebuje minimum kilkanaście minut na to, aby stworzyć mocne wiązanie między powierzchnią plastra, a ciałem. Jak już wspomniano, możemy brać kąpiel z naklejonym plastrem, jednak nie powinna być ona przesadnie długa.

Wiele osób zastanawia się, czy plastry odchudzające działają. Wiele zależy od tego, jaki skład posiada dany produkt. Opinie na temat plastrów na odchudzenia się podzielone. Niektóre osoby po miesięcznej kuracji nie odnotowały żadnych efektów, inne zaś są zadowolone z takiej formy odchudzania.

Jakie efekty dają plastry na odchudzanie?

Na efekty stosowanie plastrów wyszczuplających należy trochę poczekać. Nie należy oczekiwać, że już po kilkunastu dniach nasze ciało stanie się smukłe i jędrne. Nic takiego się nie stanie.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że plastry odchudzające nie mogą stanowić zamiennika zdrowej diety, czy też aktywności fizycznej, o czym już wspomnieliśmy wcześniej. Jeśli więc wydaje nam się, że jest to metoda, która zastąpi nam ruch i wartościowe posiłki, to jesteśmy w wielkim błędzie. Plastry i zawarte w nich substancje aktywne mogą tylko wspomóc odchudzanie – w zależności od zawartych w nich składników – o kilka-kilkanaście procent w danym okresie.

Po pierwsze musimy skupić się na tym, aby wyeliminować z jadłospisu szkodliwe produkty m.in.:

 • słodycze,
 • dużą ilość węglowodanów,
 • czy też tłuszczy.

Powinniśmy również znaleźć takie formy aktywności, które będą sprawiać nam prawdziwą przyjemność. Zamiast oglądać TV pójdźmy na basen, czy też długi spacer z psem. Nie każdy może pozwolić sobie na wyczerpujący trening, jednak ważne jest to, aby utrzymać ogólną sprawność.

Plastry wyszczuplające zawierają zwykle zioła, które już od pokoleń wykorzystywane są w procesie odchudzania. Mowa tutaj o ekstraktach z takich produktów, jak m.in. Fucus Vesiculosus, Garcinia cambogia, Guarana.

Producenci plastrów wyszczuplających obiecują nam m.in.:

 • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej,
 • niższą masę ciała już po pierwszym miesiącu kuracji,
 • mniejszy apetyt ułatwiający utrzymanie prawidłowej diety,
 • zamianę zgromadzonej tkanki tłuszczowej w energię,
 • siłę niezbędną do aktywności fizycznej,
 • większą wydolność organizmu,
 • lepszy wygląd skóry,
 • eliminację wolnych rodników,
 • kompleksowe odżywienie organizmu.
 Plastry wyszczuplające posiadają w swoim składzie zarówno składniki aktywne, jak i witaminy, czy też składniki mineralne. To właśnie dlatego pozytywnie wpływają nie tylko na proces odchudzania, ale również funkcjonowanie organizmu. Ale znów – tylko do pewnego stopnia. 

Ile kosztują plastry odchudzające?

Cena plastrów odchudzających jest zróżnicowana, a wszystko zależy od konkretnego producenta. Za opakowanie 30 plastrów (wystarczą one na miesiąc kuracji) należy zapłacić około 200 zł. Cena 5 plastrów spalających tkankę tłuszczową to około 40-50 zł. Produkty renomowanych marek są jeszcze droższe.

Koszt zakupu plastrów wyszczuplających jest spory. Trzeba mieć świadomość, że w większości przypadków nie wystarczy miesiąc kuracji. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że w ciągu niecałych 5 tygodni zrzucimy wszystkie zbędne kilogramy. Tego nie zagwarantuje nam nawet żadna dieta, gdyż średnia zdrowa wartość o jaką możemy schudnąć to przy dobranej diecie i ćwiczeniach około 1 kg tygodniowo.

Opinie na temat plastrów wyszczuplających

Opinie na temat plastrów wyszczuplających na brzuch potwierdzają, że produkt może optycznie wyszczuplić brzuch. Wynika to z faktu, że tworzy on płaską, zbitą powierzchnię. W tym miejscu nie będą tworzyć nam się nieestetyczne wałeczki, które są szczególnie widoczne podczas siadania. W tym jest największe działanie plastrów odchudzających.

Niektóre plastry wyszczuplające na brzuch są zbyt krótkie, przez co nie można w stu procentach dopasować je do ciała. Takie produkty nierzadko wywołują dyskomfort. O wiele lepiej sprawdzają się duże plastry, które posiadają wycięcie na pępek.

Plastry działają podobnie jak suplementy, jednak składniki odżywcze dostarczane są od zewnątrz. Dobrej jakości produkty pozwalają osiągnąć rezultaty w połączeniu z dietą i ćwiczeniami, o ile tylko pamiętamy o regularności.

Według opinii, dobrej jakości plastry na odchudzanie działają, jednak efekty zwykle widoczne są po około trzech miesiącach, a te widoczne szybciej – to głównie efekt wizualny związany z optycznym wyszczupleniem po przyklejeniu plastra. Nie można jednak zapomnieć o diecie, czy też aktywności fizycznej. Sporym utrudnieniem jest fakt, że ich długotrwałe noszenie może być niewygodne. Ponadto musimy uważać na to, aby plaster nie odkleił się.

Plastry odchudzające – hit czy kit?

plastry wysmuklające

Wiele osób zastanawia się, czy warto zakupić plastry wyszczuplające. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż produkty tego typu mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Długotrwałe stosowanie może odbierać nam swobodę. Ciężko wyobrazić sobie chodzenie z plastrem przez całą dobę. Istnieje wiele sytuacji, gdy nie chcemy mieć go na swoim ciele.

Opisywany produkt wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej nie jest żadną innowacją – działa on podobnie, jak suplementy diety, jednak składniki dostarczane są od zewnątrz.

 Naszym zdaniem: Osoby, które nie chcą ryzykować straty czasu i pieniędzy powinny sięgnąć po tradycyjny suplement diety wspomagający odchudzanie, a jeszcze lepiej – najpierw skupić się na diecie i ćwiczeniach, a suplementy traktować jako dodatek. Tabletki działają od wewnątrz i ich składniki są lepiej przyswajalne przez organizm, dzięki czemu są o wiele efektywniejsze. Składniki odżywcze nie muszą pokonywać bariery lipidowej, a więc ich przyswajalność jest o wiele lepsza. Stosowanie kapsułek jest wygodniejsze i mniej problematyczne. Nie odczuwamy ich w codziennym życiu, tak jak plastrów.  

Weryfikacja merytoryczna

lic. dietetyk Żaneta Michalak

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ziołolecznictwa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego, trener personalny, diet coach z zamiłowaniem do dietetyki sportowej i klinicznej. Zainspirowana zbilansowanym żywieniem z uwzględnieniem naturalnych, wartościowych produktów. Na codzień praktykuje w poznańskiej poradni dietetycznej.

Dba o merytorykę treści na Naturalnych Metodach i podpowiada swoją rozległą wiedzą, którą bezustannie poszerza na branżowych szkoleniach, konferencjach i kursach z zakresu dietetyki oraz sportu. Poza Naturalnymi Metodami, można ją spotkać także w innych renomowanych polskich portalach o zdrowiu oraz w czasopiśmie Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii. Ponadto, Żaneta to aktywna członkini Stowarzyszenia "Spożywo" propagującego zdrowe nawyki żywieniowe.


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: