Platforma wibracyjna: opinie, efekty, cena i ranking 2019

P

platforma wibracyjna

Platforma wibracyjna zwana również wibrującym talerzem, to innowacyjne urządzenie fitness, które zdobywa coraz większą popularność. Głównym elementem treningu przy użyciu tego sprzętu są wibracje oddziałujące na różne obszary ciała. To właśnie one pobudzają tkankę tłuszczową do spalania, a także stymulują mięśnie do intensywnej pracy. Warto dodać, że bazując na opiniach użytkowników i producentów, wystarczy już 20 minut na platformie wibracyjnej, aby osiągnąć podobne efekty, jak podczas godzinnego treningu siłowego. Należy jednak podkreślić, że to urządzenie ukierunkowane jest na wzmocnienie mięśni, a nie na spalanie kalorii, jednak proces spalania tkanki tłuszczowej również jest tu obecny.

Czym jest platforma wibracyjna?

Platforma wibracyjna to sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie treningu wibracyjnego. Podczas wykonywania ćwiczeń musimy wspierać wybraną część ciała o platformę. Impulsy przez nią przekazywane głęboko przenikają w mięśnie, dzięki czemu zmuszają je do nawet dwa razy intensywniejszej pracy. Oznacza to, że te same efekty możemy osiągnąć znacznie szybciej, niż podczas tradycyjnych ćwiczeń. Zwykle talerz wibracyjny składa się z podestu, uchwytów, a także taśm. Na pierwszy rzut oka urządzenie przypomina standardową bieżnię, jednak zasada jego działania jest zupełnie inna.

Ćwiczenia przy użyciu platformy wibrującej mogą wydawać się lżejsze, gdyż to on przejmuje część ciężaru. Jej działanie powoduje naprzemienne skurcze oraz rozkurczanie mięśni, co pobudza je do pracy. Wytwarzane drgania zwiększają również ich siłę, co jest szczególnie ważne dla osób, których kondycja nie znajduje się na wysokim poziomie. W ten sposób można znacząco poprawić swoją wytrzymałość, co przyniesie lepsze efekty zmagań o wymarzoną sylwetkę. Z czasem możemy podnosić sobie poprzeczkę, jednak pierwszy trening powinien być dość łagodny. Jest to czas, gdy musimy zapoznać się z tym, jak funkcjonuje urządzenie, a także ocenić własne możliwości. Istotnym jest to, aby w sposób prawidłowy dopasować intensywność wibracji, a także wybrać właściwy pakiet ćwiczeń. Jeśli zdecydujemy się na trening na siłowni, to z pewnością pomoże nam w tym trener. W przypadku ćwiczeń w warunkach domowych możemy skorzystać np. z poradnika dołączonego do sprzętu. Propozycje ćwiczeń oraz instruktaż, jak je wykonywać znajdziemy również w sieci.

Warto wiedzieć, że impulsy wytwarzane przez platformę rozchodzą się w trzech różnych kierunkach. Korzystając z platformy po raz pierwszy możemy odczuć lekki dyskomfort, który bardzo szybko mija. Jest to zupełnie naturalne zjawisko – nasze mięśnie nie są przyzwyczajone do takiej stymulacji, a więc musimy je z nią oswoić. Początkowo nie zaleca się ćwiczeń z dodatkowymi przyrządami. Nie są one oczywiście wymagane na żadnym etapie ćwiczeń, jednak wiele osób po pewnym czasie wprowadza do treningów obciążenie. Jest to jednak wariant dla osób zaawansowanych.

Czy dzięki platformie wibrującej można spalić tłuszcz? Działanie odchudzające

platforma wibracyjna na odchudzanie

Wiele osób korzystających z platformy wibracyjnej ma nadzieję, że pozytywnie wpłynie ona na spalanie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędne podczas odchudzania. Oczywiście podczas ćwiczeń gubimy kalorie, gdyż jest to aktywność fizyczna. Regularne treningi pozwalają więc zintensyfikować spalanie tłuszczu i wypracować wymarzoną sylwetkę. Należy jednak uzmysłowić sobie, że urządzenie nie jest raczej dedykowane osobom, które poszukują alternatywy dla typowych ćwiczeń kardio. W tym przypadku stawiamy głównie na pracę mięśni, a tym samym ich skuteczny rozrost. Zwiększanie masy mięśniowej zwykle wiąże się z usprawnieniem metabolizmu, a to umożliwia eliminację zgromadzonych zapasów tłuszczowych. Im większy przyrost masy mięśniowej, tym lepiej. Wielkim plusem platformy wibracyjnej jest również to, że może zapobiegać ona ponownemu gromadzeniu się zbędnych kilogramów. Jest to szczególnie ważne dla osób obawiających się efektu jojo.

Talerz wibracyjny a odchudzenie to temat interesujący wiele osób. Pomimo tego, że urządzenie nastawione jest głównie na trening mięśni, to pośrednio przekłada się również na lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. Tak jak wyżej wspomniano, nie spalimy szczególnie dużo kalorii podczas dwudziestominutowego treningu na platformie, jednak przyrost masy mięśniowej przyczyni się do intensywniejszej eliminacji tłuszczu. Właśnie dlatego nie dziwi fakt, że z tego urządzenia decydują się korzystać nawet osoby ze sporą nadwagą i takie, które chcą poprawić wygląd.

Kiedy nie zaleca się korzystania z platformy wibracyjnej?

Trening na platformie wibracyjnej przynosi wiele korzyści, jednak musimy pamiętać o tym, że nie jest to urządzenie dla wszystkich.

 • Nie powinny korzystać z niego osoby poniżej 16 roku życia,
 • czy też kobiety w ciąży lub w okresie połogu i kamienia piersią.

Przeciwwskazania względne to m.in.

 • choroby serca,
 • choroba Parkinsona,
 • padaczka,
 • spondyloza,
 • przebyte nowotwory.

Do przeciwwskazań bezwzględnych należą m.in.

 • zakrzepica żył,
 • przepuklina,
 • kamica nerkowa,
 • ciąża,
 • choroba wieńcowa,
 • przebyte zabiegi chirurgiczne (świeże rany),
 • choroby zakaźne i zapalne.

Istotnym jest, aby stosować się zaleceń producenta, gdyż w innym przypadku mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne. Osoby, które przebyły lub zmagają się z różnego typu schorzeniami powinny skonsultować z lekarzem możliwość ćwiczeń na platformie wibracyjnej. Należy podkreślić, że nie każda choroba jest równoznaczna z tym, że nie będziemy mogli rozpocząć treningu. Być może będziemy mogli korzystać z urządzenia np. dzięki możliwości zmniejszenia częstotliwości drgań. Takiej decyzji lepiej jednak nie podejmować na własną rękę.

Dlaczego warto ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

platforma wibracyjna - dlaczego warto?

Wiele osób zastanawia się, na co działa platforma wibracyjna. Przede wszystkim są to mięśnie, jednak nie tylko one czerpią korzyści z impulsów płynących z urządzenia.

– Talerz wibracyjny a żylaki

Platforma może poprawiać funkcjonowanie układu krwionośnego, tak więc niweluje ona przyczynę powstawania żylaków. Można śmiało powiedzieć, że działa na nie już u źródła. Jest to wielki plus tego rodzaju treningów. Dodatkowym atutem jest fakt, że z tego urządzenia mogą korzystać również osoby ze skłonnościami do kontuzji.

– Trening wibracyjny a stawy

Wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, gdyż urządzenie nie obciążą stawów, ścięgien, czy też wiązadeł. Działanie platformy jest wręcz odwrotne, gdyż zwiększa ona elastyczność wyżej wymienionych obszarów ciała, co ma pozytywny wpływ na zdrowie. Kolejna jej zaletą jest to, że wpływa ona na wzmocnienie kości, a kręgosłup staje się mniej narażony na bolesne kontuzje. Zmniejsza to ryzyko np. nawrotu dolegliwości bólowych.

– Stan skóry

Staje się ona wyraźnie jędrniejsza i bardziej napięta, oraz przyczyniać się do redukcji cellulitu. Jest to wynikiem budowy masy mięśniowej, a także spalania tkanki tłuszczowej. Urządzenie reguluje metabolizm, a także wspomaga oczyszczenia organizmu z toksyn.

Mity na temat platformy wibracyjnej

Analizując fakty i mity trzeba obalić największą bzdurę dotyczącą platformy wibracyjnej. Jeśli jest ona stosowana zgodnie z zaleceniami, to jej działanie nie wpływa w żaden sposób negatywnie na zdrowie. Nierzadko można spotkać się z pytaniami, czy jest szkodliwa. Oczywiście, że nie, a potwierdzeniem tego może być fakt, że stosuje się ją również podczas rehabilitacji. Dzięki temu, że urządzenie reguluje krążenie można znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe. Ponadto wspomaga ono regenerację i odbudowę organizmu np. po przebyciu ciężkiej choroby. Działa również pozytywnie na układ hormonalny, gdyż ćwiczenia przy zastosowaniu impulsów pozwalają wyregulować w naturalny sposób poziom hormonów.

Jaką platformę wibracyjną wybrać?

W sieci można znaleźć masę wiadomości typu – jaką polecacie platformę wibracyjną dla osoby początkującej. Urządzenie do użytku domowego nie musi być przesadnie rozbudowane, jednak powinno być ono funkcjonalne i niezawodne.

Z całą pewnością nie powinniśmy kupować podróbek, których na rynku i portalach aukcyjnych nie brakuje. Ich działanie może przynieść więcej rozczarowania niż rezultatów. Wysoka jakość urządzenia przekłada się na to, jakie efekty otrzymamy.

Nasza ulubiona platforma wibracyjna:
ZOBACZ

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje platform. Pierwszym z nich są urządzenia osiowe, które swoim działaniem przypominają nieco huśtawkę. Centralny punkt platformy wibracyjnej pozostaje nieruchomy, natomiast wartość maksymalnego odchylenia nie przekracza 10 mm. Jest to świetna opcja z uwagi na to, że drgania w okolicach głowy są zminimalizowane. Za wadę można uznać fakt, że osoby o niewielkiej masie ciała mogą po prostu zsuwać się z urządzenia, jeśli będzie ono ustawione na najwyższym poziomie intensywności drgań. Ten problem występuje w przypadku urządzeń, które nie posiadają dobrego zabezpieczenia antypoślizgowego. Warto więc zwrócić na to uwagę przed zakupieniem talerza wibracyjnego do domu.

Drugim rodzajem platformy jest platforma liniowa. W czasie wykonywania ćwiczeń znajduje się ona w pozycji horyzontalnej, co jest korzystne z punktu widzenia osoby trenującej. Trzeba dodać, że ten model zapewnia wysoki poziom swobody oraz komfortu. Zdecydowanym minusem jest to, że drgania w okolicach głowy są znacznie intensywniejsze, niż w przypadku platformy wibracyjnej osiowej.

Jak wybrać najlepszą platformę wibracyjną?

Odpowiadając na pytanie, jaka jest najlepsza platforma wibracyjna, trzeba przeanalizować wiele czynników. Urządzenie musi być nie tylko zadowalającej jakości. Liczy się również wysoki poziom wygody, a także szeroki zakres możliwości.

Biorąc pod uwagę opinie użytkowników, naszym zdaniem ranking najlepszych urządzeń otwiera Vibro Shaper (zobacz naszą recenzję). Jest to urządzenie, które zostało wyposażone w aż 3 rodzaje intensywności, a także 99 rozmaitych ustawień prędkości. Jest to wyjątkowo popularny na całym świecie, sprawdzony i bezpieczny dla zdrowia model do domu, który kompleksowo oddziałuje na poprawę funkcjonowania całego organizmu. Opinie użytkowników tej platformy wibracyjnej potwierdzają jej wysokość skuteczność. Ułatwia ona powrót do formy (np. po przebytej ciąży), a także wzmacnia nasze ciało od środka. Poprawia stan wizualny skóry, dzięki czemu użytkownicy czują się lepiej w swojej skórze. Platforma wibracyjna Vibro Shaper jest również bardzo praktyczna. Użytkownicy doceniają m.in. antypoślizgową powierzchnię, czy też kółka, dzięki którym można bezproblemowo zmieniać położenie urządzenia.

Platforma wibracyjna – gdzie i za ile można ją kupić?

Wiedząc już, co to jest platforma wibracyjna, łatwiej możemy podjąć decyzję, jaki model wybrać. Warto dodać, że to od producenta urządzenia w dużej mierze zależy, jak z niego korzystać. Dobrze jest, jeśli do kompletu dorzuca on zestaw przykładowych treningów. Od jakości urządzenia uzależnione jest również to, jak często i jak długo ćwiczyć. W przypadku dobrej jakości urządzeń wystarczą trzy treningi tygodniowo po około 20 minut. Przerwa między treningami odgrywa tutaj kluczową rolę, gdyż chroni nas przed przeciążeniem mięśni.

Gdzie kupić sprzęt godny uwagi? Platforma wibracyjna Vibro Shaper dostępna w e-sklepie Mango, które jest pewnym i zaufanym dystrybutorem w Polsce to opcja zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Podstawową zaletą jest fakt, że takie zakupy nie niosą za sobą ryzyka, że zakupione urządzenie będzie jedynie marną podróbą. Z całą pewnością powinniśmy odpuścić sobie zakupy od sprzedawców prywatnych, czy też na podejrzanych aukcjach internetowych. Cena uzależniona jest od tego, na jaki model się zdecydowaliśmy. Warto jednak podkreślić, że dobrej jakości platforma wibracyjna wcale nie musi być droga. Kupimy ją za około 1000-1500 złotych, co stanowi świetny stosunek jakość do ceny.

Nasz wybór nr 1: platforma Vibro Shaper

 • Zaufany produkt nie tylko w Polsce, ale i innych krajach Europy
 • Ciche działanie mechanizmu, które z pewnością nie będzie przeszkadzało np. sąsiadom
 • Bezpieczny dla stawów
 • 99 ustawień prędkości, co pozwala dopasowywać intensywność na każdym etapie zaawansowania
 • Przystępny zarówno dla użytkowników początkujących, jak i zaawansowanych
 • Do zakupu dołączony jest plan treningowy, który łatwo zrozumieć i plan diety, który pomoże osiągnąć pełnię efektów z Vibro Shaper
 • Świetny stosunek jakość/cena

Sprawdzona strona zakupu

lub
Recenzja Vibro Shaper

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: