Prezenty urodzinowe – co warto podarować ukochanej osobie?

P

prezenty urodzinowe

Dla większości ludzi dzień urodzin jest jednym z najprzyjemniejszych w roku. Ta szczególna data oznacza bowiem wiele ciepłych słów oraz czas spędzany w towarzystwie najbliższych nam osób. Świętowanie bywa oczywiście jeszcze przyjemniejsze, jeśli pozostajemy w dobrym, udanym związku. Będąc drugą połówką solenizanta mamy jednak spory problem: co należałoby mu (albo jej) podarować?

W tym artykule - zobacz spis treści: rozwiń

Prezent z pomysłem

Mogłoby się z pozoru wydawać, że wybór upominku dla partnera jest zadaniem prostym. Spędzacie przecież ze sobą bardzo dużo czasu i doskonale znacie swoje upodobania. A jednak… nie do końca. W trakcie wybierania prezentów część osób kieruje się własnym gustem, nie zaś pragnieniami drugiej strony. To z kolei może się stać przyczyną rozczarowań. W skrajnych wypadkach takie nietrafione czy wręcz nietaktowne prezenty potrafią doprowadzić do zakończenia związku.

Najważniejsza sprawa to wyczucie chwili. Zakup pikantnego gadżetu od Easytoys będzie świetnym rozwiązaniem, o ile pozwala na to staż Waszej relacji oraz panujący w niej klimat. Jeśli jesteście parą od dwóch tygodni, na takie „odważne” upominki może się okazać nieco za wcześnie. Jeżeli natomiast ów gadżet miałby służyć rozładowania atmosfery po ostatniej kłótni, to chyba jednak nie tędy droga…

Łagodzenie konfliktów w taki sposób rzadko sprzyja trwałości związku. Zabawki erotyczne sprawdzają się idealnie, gdy służą umacnianiu więzi – nie zaś jej symulowaniu.

W każdej sytuacji warto natomiast wręczać podarunki, które pomogą partnerowi rozwijać zainteresowania. Zapalony fotograf z pewnością doceni nowy aparat, a miłośniczka stylizacji paznokci – topowy zestaw lakierów hybrydowych.

Ważne, aby nasz upominek wyróżniało estetyczne wykonanie (najlepiej z nutką radosnego szaleństwa!) i choćby minimalna wartość użytkowa. Kolorowe figurki czy inne bibeloty dobrze prezentują się na półkach, ale trudno je nazwać wymarzonymi prezentami urodzinowymi. Chyba że solenizant zalicza się do grona ich kolekcjonerów.

Zabawa dla dwojga

Jeszcze lepszą opcją wydają się takie podarunki, które gwarantują rozrywkę dla obojga partnerów. Korzyść będzie tutaj podwójna: solenizant poczuje się dopieszczony, zaś jego drugiej połówce również nie zabraknie dreszczyku emocji. Pomysłów na owe „angażujące” prezenty można wymyślić mnóstwo – w zależności od naszej kondycji finansowej. Nie każdego stać oczywiście na wykupienie zagranicznej wycieczki, ale już miesięczny karnet do kina dla dwóch osób nie powinien przerastać niczyich możliwości. A wspólne oglądanie komedii romantycznych czy horrorów potrafi scementować każdą relację.

zabawa dla dwojga

Decydując się na tego rodzaju upominek, powinniśmy być świadomi pewnej pułapki.

Wszelkiego rodzaju karnety czy vouchery zakładają bowiem aktywność długoterminową – a ta z kolei potrafi być źródłem kłopotów. Zanim wykupimy dwuosobowy program ćwiczeń na siłowni, zastanówmy się, czy faktycznie mamy na niego czas i chęci.

Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, może lepiej od razu zrezygnować. W przeciwnym wypadku zaleje nas fala sprzeczek o cotygodniowe wyjścia bądź ich brak. Albo nawet jeszcze gorzej: nasz partner postanowi zrealizować voucher w towarzystwie koleżanki z pracy. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, co to oznacza dla harmonii w związku.

wspólna aktywność

Wiele osób wyznaje w anonimowych badaniach, że najbardziej marzy im się prezent wykonany własnoręcznie przez partnera czy partnerkę. Może zatem warto byłoby się raz w roku pokusić o taką manualną zabawę? Przy okazji mamy szansę doświadczyć czegoś zupełnie nowego, co mogłoby stać się  naszym kolejnym hobby.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: