Princess Hair: opinie, cena, działanie i gdzie kupić maskę na włosy?

P
maska Princess Hair

Jak przekonują eksperci, zjawiska patologiczne dotyczące włosów dzielimy na trzy grupy:

 • zmiana struktury (łamliwość, zmiana wyglądu)
 • nadmierne owłosienie
 • wypadanie włosów

O ile w przypadku dwóch pierwszych, medycyna i kosmetologia już od dawien dawna oferują wiele skutecznych rozwiązań, o tyle w przypadku wypadania włosów – nadal trudno o uniwersalne antidotum. Wiele rozmaitych produktów aspiruje o miano „numeru 1” na wypadanie włosów.

Niewątpliwie, do grona preparatów cieszących się wyjątkową popularnością można zaliczyć maskę na wypadanie włosów Princess Hair.

Co to jest Princess Hair?

Princess Hair to maska do włosów, która na oficjalnej stronie określana jest jako niedroga, łatwa w stosowaniu i rewolucyjna pod względem skuteczności.

Według informacji zawartych na oficjalnej stronie, maska Princess Hair to rozwiązanie zarówno dla osób, które borykają się z sezonowym, jak i przewlekłym wypadaniem włosów. Co więcej, składniki odżywcze zawarte w tym produkcie mają pomagać w odbudowie i ochronie słabych włosów.

 • Czy Princess Hair to faktycznie dobre rozwiązanie na wypadanie włosów?
 • Czy ta maska pomaga odbudować włosy i przyśpiesza ich porost?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdą Państwo w dalszej części tej publikacji.

Skład maski do włosów

Na oficjalnej stronie produktu możemy przeczytać, że skład maski oparty jest na kilku składnikach.

Za efektywność tego preparatu odpowiadać ma:

 • olej kokosowy
 • olej arganowy
 • witamina A i E
 • ekstrakt z rumianku

Z całą pewnością, każda kobieta, która przykłada uwagę do wykorzystywanych kosmetyków – zna wszystkie z wymienionych składników. Wszak, są one niezwykle często wykorzystywane w szamponach, odżywkach, wcierkach, płukankach czy właśnie maskach.

W związku z tym, maska Princess Hair raczej nie może być określana mianem „rewolucyjnej”. Bazuje bowiem na składnikach, które znajdziemy w wielu innych kosmetykach.

Mimo wszystko, na podstawie wiedzy encyklopedycznej i badań, postanowiliśmy przeanalizować właściwości powyższych składników pod kątem pozytywnego wpływu na zahamowanie łysienia.

Olej kokosowy na włosy – czy działa?

olej kokosowy na włosy

Olej kokosowy to jeden z tych składników, który stale zyskuje na popularności. Stanowi nie tylko podstawę wielu kosmetyków, ale również wykorzystywany jest jako uzupełnienie diety.

Ogromnej popularności oleju kokosowego, towarzyszą także różne kontrowersje. Wikipedia podaje, że:

Wiele organizacji zdrowotnych odradza regularną konsumpcję oleju kokosowego z powodu dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia

Szerzej o wpływie oleju kokosowego na organizm przeczytają Państwo we wpisie dedykowanym właściwościom oleju kokosowego.

Wracając jednak do kwestii fundamentalnej, tj. wpływu oleju kokosowego na włosy, trzeba zauważyć, że bez cienia wątpliwości ma on pozytywny wpływ na odbudowę i odżywianie włosów. Wiele recenzentek przekonuje, że  regularne stosowanie oleju kokosowego sprawia, iż włosy stają się bardziej miękkie i lśniące . Co więcej, sugeruje się, że za sprawą oleju kokosowego można zapobiec występowaniu łupieżu i ograniczyć rozdwajanie się końcówek.

Nie ma jednak rzetelnych źródeł wiedzy, które mogłyby potwierdzić bezpośredni wpływ oleju kokosowego na porost włosów.

Jak działa olej arganowy na włosy?

Kolejnym olejem wykorzystywanym w masce Princess Hair jest olej arganowy. Podobnie, jak w przypadku oleju kokosowego – znajduje powszechne zastosowanie w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Wszystko to za sprawą bogactwa w nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega-3 i Omega-6) oraz witaminę E. Co więcej, w oleju arganowym znajdziemy także silne antyoksydanty:

 • kwas ferulowy
 • i karetonoidy.

O tym, że olej arganowy pozytywnie odbija się na kondycji włosów, nie trzeba nikogo przekonywać. Stosuje się go powszechnie w celu  regeneracyjnym, jak i profilaktycznym. 

Jeśli zaś chodzi o wpływ na porost włosów, to uważa się, że natłuszczanie skóry głowy olejem arganowym może pozytywnie wpływać na cebulki włosów i stymulować je do efektywniejszego wzrostu. Nie mniej jednak, trudno wskazać rzetelne źródła, które mogłyby potwierdzić te tezy.

Witamina A&E w pielęgnacji włosów

Witamina A+E na włosy

Witaminy A i E to pozycja niemal obowiązkowa przy kosmetykach do pielęgnacji skóry, paznokci i oczywiście włosów. Rzecz jasna, liczba właściwości tych związków jest znacznie dłuższa, aniżeli tylko i wyłącznie pozytywne oddziaływanie na strukturę włosów, skóry i paznokci.

Stosowanie witamin A&E bezpośrednio na włosy pozwala je nie tylko odżywić i odbudować, ale także wygładzić i nadać blasku. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że producenci kosmetyków do włosów tak ochoczo sięgają po te witaminy.

Właściwości witamin A&E nie podlegają żadnym wątpliwościom. Jednakże, z czysto dziennikarskiego obowiązku – należy zauważyć, że wpływ witamin A&E na porost włosów prawdopodobnie (trudno o weryfikację wszystkich źródeł) nie został udowodniony niezależnymi badaniami.

Ekstrakt z rumianku

ekstrakt z rumianku w Princess Hair

Każda kobieta korzystająca z domowych receptur na pielęgnację włosów, z całą pewnością słyszała o dobroczynnym wpływie ekstraktu z rumianku.

Według licznych opinii, rumianek to świetny sposób na:

 • dezynfekcję skóry głowy
 • odżywienie włosów
 • złagodzenie podrażnień skóry głowy
 • zmiękczenie i wygładzenie włosów

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych składników znajdujących się w masce Princess Hair, trudno wskazać badania sugerujące pozytywne oddziaływanie rumianku na porost włosów.

Podsumowując, cztery składniki, na których bazuje kosmetyk Princess Hair mają niezwykle dobroczynny wpływ na strukturę i wygląd włosów. Sprzyjają ich odbudowie oraz ochronie. Pojawiają się jednak wątpliwości dotyczące ich wpływu na porost włosów.

Opinie o Princess Hair

Princess Hair opinie

Maska Princess Hair bezustannie zyskuje na popularności, czego efektem jest chociażby większa liczba opinii na temat tego preparatu. W Internecie – na forach, blogach i serwisach tematycznych znajdziemy mnóstwo komentarzy, ocen i recenzji, które mogą (ale nie muszą!) ułatwić nam wybór.

Trzeba przyznać, że ten produkt na wypadanie włosów oceniany jest naprawdę bardzo różnie.

Znaleźć możemy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Co istotne, najczęściej pojawiającym się zarzutem dla tej maski jest brak pozytywnego wpływu na wzrost nowych włosów. Natomiast, najczęściej Princess Hair chwalona jest za ogromną skuteczność w odbudowie włosów.

Oczywiście, istnieje również szereg pozytywnych recenzji, które zdają się sugerować, że produkt pozytywnie wpływa na wzrost włosów. Nie mniej jednak, ich ilość jest zdecydowanie mniejsza, aniżeli ma to miejsce w przypadku komentarzy sugerujących działanie regenerujące. Warto przy tym zaznaczyć, że ilość opinii wskazujących na brak jakiegokolwiek pozytywnego wpływu na włosy jest naprawdę znikoma.

Jak stosować maskę Princess Hair?

jak stosować maskę?

Maskę Princess Hair należy stosować zgodnie z zaleceniami opublikowanymi na oficjalnej stronie. Prezentują się one następująco:

 1. Nałóż maskę na wilgotne włosy. Rozprowadź od nasady po końcówki.
 2. Pozostaw produkt na 5-7 minut.
 3. Wykorzystując grzebień z szerokim rozstawem zębów, spłucz włosy zimną wodą.

Wartym odnotowania jest również fakt, iż producent zaleca stosować maskę  2-3 razy w tygodniu .

Ile kosztuje maseczka?

Cena maseczki Princess Hair może niektórych (niestety negatywnie!) zaskoczyć. Na oficjalnej stronie kupimy ją za 200 złotych. Co ciekawe, jest to cena promocyjna. W przypadku regularnej oferty, za Princess Hair musielibyśmy zapłacić 400 złotych.

Niekiedy maskę Princess Hair zakupić możemy w serwisach aukcyjnych takich jak Allegro, eBay czy OLX. Wówczas jej cena jest nieco atrakcyjniejsza, ale nadal dosyć wygórowana. W tego typu portalach niestety nie zawsze mamy 100% pewności, czy otrzymamy produkt jest oryginalny.

Gdzie kupić Princess Hair?

gdzie kupić Princess Hair?

Jak już wspomnieliśmy, maska Princess Hair dostępna jest w sklepach internetowych (oficjalnym) i serwisach aukcyjnych. Na próżno szukać jej w drogeriach takich jak np. Rossmann. Nie znajdziemy jej również w aptekach, co niewątpliwie jest małym minusem.

Czy warto sięgnąć po produkt?

Olej kokosowy, olej arganowy, ekstrakt z rumianku czy witaminy A i E to niewątpliwie ciekawa i skuteczna kompozycja w pielęgnacji włosów. Najlepszym dowodem na to są liczne pozytywne opinie – zarówno recenzentek, fryzjerów, jak i trychologów. Warto się jednak zastanowić – czy koniecznym jest stosowanie ich pod postacią maski Princess Hair, która – delikatnie mówiąc – nie należy do najtańszych.

Niemniej jednak, osoby, które cenią sobie wygodę mogą sięgnąć po Princess Hair. Muszą mieć jednak na uwadze, że jest to produkt, którego opinie są naprawdę bardzo różne. Dlatego też, trudno spodziewać się gwarancji określonych rezultatów. W szczególności dotyczy to porostu włosów.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: