ProFlexen: opinie, działanie i gdzie kupić tabletki na stawy?

P
ProFlexen

Bóle stawów to dolegliwość niezwykle powszechna. Problemy tego typu zwykle dosięgają sportowców i osoby starsze, choć od tej reguły istnieją liczne wyjątki. Na całe szczęście, nasze czasy oferują liczne rozwiązania, które wspomagają kondycję stawów i neutralizują bóle stawowe. Jednym z rozwiązań cieszących się sporą popularnością są tabletki na stawy – suplement diety ProFlexen.

Co to jest ProFlexen?

ProFlexen to preparat, który jest novum na rynku preparatów wspomagających zdrowie stawów. Jak możemy przeczytać na stronie producenta, środek ten:

 • pomaga utrzymać elastyczność stawów
 • wspomaga produkcję kolagenu
 • wzmacnia kości
 • ogranicza występowanie tzw. porannej sztywności stawów
 • wspomaga ochronę stawów podczas wysiłku fizycznego

Co więcej, możemy przeczytać, że ProFlexen gwarantuje swobodną i komfortową pracę stawów. Produkt dedykowany jest zarówno w odbudowie, jak i profilaktyce zdrowia stawów.

Skład suplementu diety ProFlexen

suplement ProFlexen

W większości suplementów diet na stawy znajdujemy kolagen, glukozaminę i chondroitynę. W przypadku ProFlexen sytuacja wygląda nieco inaczej. Prócz opatentowanej niezdenaturowanej formy kolagenu typu II, suplement zawiera:

 • ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego
 • ekstrakt z kłącza ostryżu długiego
 • ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego
 • witaminę C
 • mangan

W oparciu o wiedzę encyklopedyczną oraz badania, postanowiliśmy zweryfikować wpływ tychże składników na stawy.

To innowacyjne zestawienie, którego nie spotkamy w żadnym innym suplemencie diety na stawy.

– UC-II® (niezdenaturowany kolagen typu II)

UC-II® (niezdenaturowany kolagen typu II) – opatentowana formuła ProFlexen, którą można uznać za podstawę tabletek na stawy ProFlexen. Została poddana badaniom, których wyniki producent z dumą publikuje na swojej stronie internetowej:

Efektywność kolagenu IC-II została potwierdzona kwestionariuszem WOMAC (Western Ontario and McMaster Universities Osteoarthritis Index), który wykorzystywany jest powszechnie przez lekarzy do oceny poziomu sztywności, bólu oraz fizycznego funkcjonowania stawów. Co ważne, UC-II okazał się efektywnym wsparciem dla stawów chorych (wykazano jego skuteczność u osób borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów), jak i zdrowych (dowiedziono, że UC-II przyczynia się do zwiększenia ruchliwości i zakresu pracy stawów).

Poznaj szczegóły na stronie producenta

– Ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego

Ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata) – drugi składnik ProFlexen, który bez wątpienia – wspomaga zdrowie stawów. Choć, ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego dla wielu może wydawać się dość egzotycznym składnikiem, to w licznych źródłach możemy znaleźć informacje o jego efektywności w kontekście walki o zdrowie stawów.

Obszernie, o ekstrakcie z żywicy kadzidłowca indyjskiego pisze chociażby doktor T.Różański w publikacji „Boswellia i olibanum w medycynie ajurwedyjskiej i europejskiej. Boswellia w medycynie sportowej.”. Według Różańskiego, ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego wykorzystywany był w tradycyjnej medycynie w celach redukcji stanów zapalnych stawów i kości.

– Ekstrakt z kłącza ostryżu długiego

curcuma longa

Ekstrakt z kłącza ostryżu długiego (curcuma longa)gatunek rośliny z rodziny imbirowatych, zwany również szafranem indyjskim.

Ten surowiec zielarski od dawien dawna wykorzystywany jest w leczeniu wielu dolegliwości. Oprócz redukcji stanów zapalanych, najczęściej wykorzystywaną właściwością jest dobroczynny wpływ ostryżu długiego na układ pokarmowy.

– Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego

Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego (Zingiber officinale) – gatunek rośliny z rodziny imbirowatych, która znajduje powszechne zastosowanie w medycynie naturalnej.

Choć wiedza encyklopedyczna milczy na temat właściwości imbiru lekarskiego w leczeniu stawów, to powszechnie wiadomo, że wpływ tej rośliny na zdrowie stawów jest całkiem spory. Na stronie producenta przeczytać możemy, że ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego w ProFlexen odpowiedzialny jest za ruchliwość stawów oraz profilaktykę tzw. porannej sztywności.

– Witamina C (kwas askorbinowy)

witamina C

Witamina C (kwas askorbinowy) – organiczny związek chemiczny, który jest niezbędny do funkcjonowania organizmów żywych.

Co do tego, że witamina C ma ogromny wpływ na zdrowie organizmu, nie ma żadnych wątpliwości. Jednakże, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jej dostarczanie jest konieczne także dla utrzymania ich prawidłowej kondycji. W niektórych źródłach możemy bowiem przeczytać, że niedobór witaminy C doprowadza do obrzmiałych i bolesnych stawów.

– Mangan

Mangan – to niezbędny do życia mikroelement, który wspomaga procesy powstawania tkanki łącznej.

Co więcej, Adam Bielański w „Podstawach chemii nieorganicznej” pisze, że niedobór tego mikroelementu doprowadza do zaburzeń w rozwoju fizycznym. W związku z tym, można wnioskować, że suplementacja Manganu jest kluczowa w leczeniu choroby zwyrodnienia stawów.

Jak nietrudno zauważyć, ProFlexen to całkiem ciekawa kompozycja, której wpływ na zdrowie stawów może okazać się wręcz nieoceniony. Oczywiście, trudno spodziewać się, aby pomagał w 100% przypadków – niemniej jednak,  skład wygląda więcej, niż atrakcyjnie .

Ulotka preparatu

Z redaktorskiego obowiązku publikujemy również pełen skład ProFlexen (dane pochodzą z ulotki preparatu):

Siarczan glukozaminy 2KCl; otoczka kapsułki – żelatyna; metylosulfonylometan (MSM); siarczan chondroityny; ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego [60% kwasu bosweliowego] (Boswellia serrata); ekstrakt z kłącza ostryżu długiego [90% kurkuminoidów] (Curcuma longa); kwas L-askorbinowy (witamina C); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; ekstrakt z kłączy imbiru lekarskiego [5% gingeroli] (Zingiber officinale); papaina z ekstraktu z papai (Carica papaya L.) (96 MCU/mg); bromelaina z ananasa jadalnego (Ananas comosus) (2500 GDU/g); UC-II® – standaryzowana chrząstka kurczaka [25% kolagenu]; cytrynian cynku; askorbinian manganu; barwniki – dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza; selenian(VI) sodu.

Ilość poszczególnych substancji w dziennej porcji ProFlexen (2 kapsułki)
Siarczan glukozaminy500 mg
Metylosulfonylometan 200 mg
Siarczan chondroityny 150 mg
Ekstrakt z żywicy kadzidłowca indyjskiego 100 mg
Ekstrakt z kłącza ostryżu długiego 100 mg
Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego50 mg
Papaina z ekstraktu z papai 50 mg
Bromelaina z ananasa jadalnego 50 mg
UC-II®40 mg
Witamina C80 mg
Cynk10 mg
Mangan2 mg
Selen55,00 μg

Jak stosować ProFlexen?

jak stosować? dawkowanie

ProFlexen to preparat, który dostępny jest w formie wygodnych kapsułek. Producent zaleca stosować 2 kapsułki dziennie, najlepiej 30 minut przed posiłkiem. Kapsułki należy popijać dużą ilością wody (300 ml.).

Ewentualnie, dawkowanie ProFlexen można zmodyfikować zgodnie ze wskazaniami lekarza lub farmaceuty.

Dla kogo przeznaczony jest preparat ProFlexen?

preparat Proflexen

Bardzo dużo osób rozpoczyna stosowanie suplementów diet i wyrobów medycznych wówczas gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby zwyrodnienia stawów. Warto mieć świadomość, że środki tego typu zaleca się stosować znacznie wcześniej – jako skuteczną profilaktykę. ProFlexen szczególnie polecany jest osobom:

 • pracującym fizycznie
 • uprawiającym niektóre sporty (w szczególności bieganie, kulturystyka i inne sporty siłowe)
 • odczuwającym dyskomfort w stawach
 • borykającym się z chorobą zwyrodnieniową stawów

Co oczywiste, działanie i wpływ na zdrowie stawów w każdym z przypadków będzie inne. Niemniej jednak, bogaty skład (aż kilkanaście składników aktywnych) pozwala poradzić sobie z niemal każdym problemem w stawach.

Można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że ProFlexen to uniwersalne rozwiązanie na stawy. Choć oczywiście, trudno mówić o 100% skuteczności.

Opinie na temat ProFlexen

Wszystko to, co przedstawiliśmy powyżej, zdaje się mieć potwierdzenie w licznych opiniach na temat ProFlexen. Mimo, że preparat dostępny jest w Polsce od niedawna, to już zdołał zyskać wielu swoich zwolenników. Na forach, portalach tematycznych (medycznych, sportowych) znajdziemy szereg komentarzy, których  wydźwięk jest w przeważającej mierze pozytywny. 

Warto jednak zdać sobie sprawę, że niekiedy natrafimy na stwierdzenia, że środek nie jest tak skuteczny jak się tego spodziewano. To w pełni zrozumiałe – w niektórych przypadkach, chrząstka stawowa jest tak zdegradowana, że żaden lek i suplement diety nie będzie w stanie pomóc!

Idąc dalej, pragniemy zauważyć, że konsumenci chwalą sobie ProFlexen nie tylko za wysoką skuteczność, ale także: szybkość działania i brak skutków ubocznych.

Czy ProFlexen jest bezpieczny w stosowaniu?

Niemal na każdej ulotce leku, wyrobu medycznego czy suplementu diety znajdujemy informacje o możliwych skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach do stosowania. W przypadku ProFlexen, trudno spodziewać się reakcji niepożądanych – zawarte w nim substancje są w pełni naturalne i uznawane za bezpieczne dla organizmu. Oczywiście, nie oznacza to, że skutki uboczne nie wystąpią. W każdym razie – szansa na pojawienie się jakichkolwiek niepożądanych reakcji jest naprawdę niewielka.

Jeśli zaś mowa o przeciwwskazaniach do stosowania to, na ulotce znajdziemy następującą informację: Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Gdzie kupić ProFlexen?

gdzie kupić ProFlexen

ProFlexen to preparat, którego dostępność jest dosyć mocno ograniczona. Zakupić go możemy wyłącznie w drogeriach Premium i na stronie producenta.

ProFlexen nie jest dostępny w aptekach i drogeriach stacjonarnych, aczkolwiek nie powinno stanowić to większej przeszkody. Producent na terenie Polski zwykle dostarcza towar w ciągu 24-48 godzin od momentu zamówienia.

Warto przy tym zauważyć, że na stronie producenta otrzymujemy gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niezadowolenia z produktu. W chwili zamówienia pojawia się następujący komunikat:

Skuteczność preparatu ProFlexen została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Zobacz szczegóły u producenta

Ile kosztują kapsułki?

Cena ProFlexen uwarunkowana jest od wielkości zamówienia. Producent umożliwia zakup w trzech różnych pakietach:

 • podstawowym (1 opakowanie – zapas na 1 miesiąc)
 • standardowym (3 opakowania – zapas na 3 miesiące)
 • optymalnym (6 opakowań – zapas na 6 miesięcy)

Im większe realizujemy zamówienie, tym większy rabat możemy otrzymać. Poniżej przedstawiamy tabelę, która uwzględnia koszt dzienny i miesięczny w zależności od wybranego pakietu.

Koszt całkowityKoszt miesięcznyKoszt dzienny
Pakiet podstawowy169,00 zł.5,63 zł.
Pakiet standardowy338,00 zł.3,75 zł.
Pakiet optymalny 507,00 zł.2,81 zł.

Co więcej, cyklicznie producent oferuje promocję -20% przy zakupie jednego opakowania. Aby kupić preparat w promocji z oficjalnego miejsca wystarczy kliknąć w ten link.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: