Profolan: opinie, cena i skład tabletek – jak działają na włosy?

P

Profolan: opinie, cena i skład

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym może borykać się nawet 40% Polaków. Według kanadyjskich antropologów fizycznych to ósmy wynik na świecie! Częściej od Polaków łysieją tylko Czesi, Hiszpanie, Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy, Amerykanie i Włosi.1

Medycyna klasyfikuje kilkanaście typów łysienia. Najczęściej zmagamy się z łysieniem androgenowym, telogenowym oraz plackowatym. Wbrew pozorom, wypadanie włosów potrafi wprawić w kompleksy nie tylko kobiety. Łysienie pociąga za sobą także utratę pewności siebie u bardzo dużego odsetka mężczyzn.

Jednym z rozwiązań, które zdaje się oferować efektywność na najwyższym poziomie jest przeszczep włosów. Niestety, koszty zabiegu są na tyle duże, że zdecydowana większość zmuszona jest do poszukiwania tańszych alternatyw. Obok tego dochodzi ryzyko powikłań. Na rynku znajduje się sporo suplementów i kosmetyków mających za zadanie hamowanie wypadania włosów. Jednym z bardzo popularnych i zdobywających dobre opinie jest Profolan – naturalny środek dla mężczyzn pod postacią kapsułek.

Co to jest Profolan?

Profolan to cieszący się ogromną popularnością suplement diety w formie kapsułek. Preparat ten to kompozycja unikalnych, w pełni naturalnych składników.

Według producenta Profolan to formuła, która:

 • stymuluje porost włosów
 • wzmacnia naturalny kolor włosów
 • wzmacnia mieszki włosowe
 • blokuje DHT

Niezwykle istotny, z punktu widzenia łysiejącego mężczyzny jest fakt, iż produkt rekomenduje się  wszystkim Panom – niezależnie od źródeł problemu. Wszak, na stronie producenta można natrafić na zapis sugerujący, że środek stanowi skuteczne wsparcie dla leczenia wypadania włosów, bez względu na przyczynę występowania.

Bez względu na to czy tracisz włosy z powodu stresu, wieku, genetyki czy też może nieodpowiedniego stylu życia zażywanie kapsułek Profolan pozwoli Ci w każdym momencie Twojego życia w naturalny i bezpieczny sposób odzyskać oraz zahamować proces wypadania włosów.
Co więcej, producent preparatu informuje, że dla tabletek Profolan nie ma znaczenia czy „łysina” pojawiła się teraz czy kilkanaście lat temu.

Oczywiście, należy mieć na uwadze, że zapewnienia producenta nie zawsze idą w parze z rzeczywistością. W związku z tym postanowiliśmy zweryfikować formułę Grow3 Profolanu, opinie oraz dostępność.

Skład tabletek Profolan

skład Profolan

Producent przedstawia Profolan jako suplement diety oparty na innowacyjnej, opatentowanej formule Grow3 stanowiącą unikalną mieszankę trzech składników:

 • skrzypu polnego,
 • pokrzywy
 • oraz l-cysteiny.

To jednak nie wszystko, skład Profolanu jest bowiem znacznie szerszy:

Kliknij, aby zobaczyć pełen skład suplementu Profolan

Prócz wspomnianego skrzypu, pokrzywy i l-cysteiny znajdziemy także wiele innych substancji – istotnych z punktu widzenia kondycji włosów.

Wyróżnić należy:

 • biotynę
 • witaminę E
 • cynk
 • miedź
 • witaminę B6
 • tiaminę
 • witaminę A
 • taurynę

W oparciu o wiedzę encyklopedyczną oraz dostępne badania pragniemy szczegółowo zaznajomić się z właściwościami poszczególnych składników. Pozwoli to zweryfikować czy Profolan faktycznie jest tak skuteczny jak podaje to producent.

– Skrzyp polny

 

skrzyp polny

Skrzyp polny to pospolita roślina wieloletnia, która wykorzystywana jest przez medycynę niekonwencjonalną w leczeniu wielu różnych przypadłości. Wiedza encyklopedyczna podaje, że skrzyp polny działa: moczopędnie, przeciwobrzękowo, odtruwająco, przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie i wzmacniająco.

Co ważne z punktu widzenia walki z wypadaniem włosów, skrzyp polny to znakomite źródło łatwo przyswajalnej krzemionki, która to jest niezwykle istotnym składnikiem włosów.

Od wieków wykorzystywany jest w celach przyśpieszenia porostu i zahamowania wypadania włosów. W przypadku domowych receptur stosuje się go jednak w nieco mniej wygodnej formie – naparu z suszu ziołowego. Działanie skrzypu polnego na włosy jest tak popularne, że poświęciliśmy jemu osobny artykuł

– Pokrzywa zwyczajna

Pokrzywa zwyczajna to roślina, która znajduje powszechne zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce. Liczba właściwości pokrzywy jest ogromna. Już w czasach Starożytności traktowano ją jako surowiec zielarski i wykorzystywano w leczeniu żółtaczki, astmy, gruźlicy i kolki. Co więcej, pokrzywa zwyczajna uznawana była za jeden z naturalnych afrodyzjaków.

Dzisiaj, kiedy wiedza medycyny jest znacznie szersza, pokrzywa stanowi asystę w leczeniu:

 • przerostu gruczołu prostaty
 • cukrzycy typu 2
 • problemów trawiennych (przyśpiesza i usprawnia metabolizm)
 • anemii
 • choroby popromiennej
 • chorób reumatycznych

Co ważne dla konsumentów sięgających po Profolan, pokrzywa zwyczajna ma ogromny wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Pokrzywa wykazuje działanie wzmacniające i przeciwłupieżowe.

– L-cysteina

L-cysteina to organiczny związek chemiczny należący do grupy endogennych aminokwasów kodowanych. To jeden z głównych materiałów budulcowych keratyny – podstawowego składnika włosa.

L-cysteina – uczestniczy w wielu procesach odżywiania i odnowy komórek, dlatego też – jej niedobór może stanowić jedną z przyczyn wypadania włosów. Jak zapewnia producent Profolanu: odpowiednia zawartość L-cysteiny w preparacie pozwala mieć pewność, że kuracja z preparatem przyniesie zadowalające efekty.

– Biotyna

Biotyna, znana również jako Witamina B7 lub Witamina H to heterocykliczny, organiczny związek chemiczny, stanowiący koenzym kilku enzymów.

Do kluczowych funkcji biotyny w organizmie zalicza się:

 • udział w glukoneogenezie
 • syntezę kwasów tłuszczowych
 • wspomaganie tarczycy

Biotyna jest także kluczowa dla włosów, paznokci i skóry. Jej niedobór skutkuje nie tylko wypadaniem włosów, ale także innymi zmianami skórnymi (wysypką, stanami zapalnymi). Więcej o biotynie można przeczytać tutaj.

– Cynk

Cynk to niezbędny mikroelement, którego obecność odnotowano w centrach około 200 enzymów. Co oczywiste, ma wpływ na procesy życiowe oraz urodę.

Jak możemy przeczytać na Wikipedii, niedobór tego mikroelementu może powodować szereg różnych reakcji niepożądanych. Wśród nich wymienia się między innymi zapalenie skóry oraz utratę owłosienia. Stąd też, obecność cynku w Profolanie nie można uznać za przypadek.

– Inne witaminy i mikroelementy

Witamina A, E, B1, B6, tauryna i miedź – to substancje, których zakres właściwości jest bardzo szeroki. Co istotne, ilość tych składników w Profolanie jest bardzo wysoka (minimum 100% ZDS – zalecanego dziennego spożycia).

Opinie na temat Profolanu

Profolan opinie

Wybór konkretnego produktu na porost włosów powinien być poprzedzony analizą opinii, ocen i recenzji. W przypadku Profolanu nie powinno stanowić to większego problemu. Wszakże, preparat ten cieszy się ogromną popularnością, a co za tym idzie – dotarcie do jego opinii jest banalnie proste.

Bez trudu znajdziemy recenzje i oceny preparatu na forach, portalach tematycznych i w social mediach.

Co istotne, większość znalezionych opinii ma charakter pozytywny. Konsumenci cenią sobie ten środek za:

 • szybkość działania
 • wysoką efektywność
 • trwałość

Rzecz jasna, pojawiają się także komentarze sugerujące brak skuteczności. Niemniej jednak, to tylko stanowi potwierdzenie słów, że medycyna do tej pory nie znalazła antidotum, które można by określić mianem uniwersalnego.

Gwarancja skuteczności Profolan, czyli zapewnienie producenta

Jedną z rzeczy, która wyróżnia Profolan jest fakt, iż  producent oferuje swoim klientom 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy . Na oficjalnej stronie natrafić można na następujący komunikat: 

Skuteczność preparatu Profolan została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Taka deklaracja może świadczyć o bezwarunkowej wierze producenta w efektywność swojego preparatu. Niewątpliwie – to kolejny argument za tym, aby wypróbować ten środek.

Jak stosować Profolan?

Producent Profolanu zaleca przyjmować preparat raz dziennie (2 kapsułki) na 30 minut przed posiłkiem. Wszelkie zmiany w dawkowaniu powinny być konsultowane ze specjalistą (lekarzem lub farmaceutą).

Produkt dedykowany jest mężczyznom. Wynika to przede wszystkim z formuły blokującej DHT (dihydrotestosteron) – aktywnej formy testosteronu przyczyniającej się do łysienia u mężczyzn.

Czy Profolan jest bezpieczny?

Jako że łysienie nierzadko uwarunkowane jest przez wszelkiego rodzaju zaburzenia hormonalne, niektórzy konsumenci mogą mieć wątpliwości ,co do bezpieczeństwa stosowania niektórych środków.

Profolan to suplement o łagodnym działaniu, który w zdecydowanej większości przypadków nie powoduje reakcji niepożądanych. Warto jednak mieć świadomość, że przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik tego suplementu należy natychmiastowo przerwać kurację.

Gdzie kupić Profolan?

Dostępność Profolanu w Polsce jest dosyć mocno ograniczona. Preparatu nie dostaniemy w aptece, czy popularnych drogeriach. Producent umożliwia tylko i wyłącznie zakupy bezpośrednie, tj. w oficjalnym sklepie internetowym – www.profolan.pl.

Na całe szczęście, sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest całkiem sprawnie. Czas wysyłki oscyluje w granicach 24-48 godzin.

Produkt niekiedy dostępny jest również w serwisach aukcyjnych. Należy mieć jednak uwagę, że dokonując zakupu w takich miejscach nie otrzymamy gwarancji zwrotu pieniędzy. Nierzadko pojawiają się też produkty będące podróbkami i imitujące oryginał. Jedynym sprawdzonym miejscem zakupu jest oficjalna strona.

Ile kosztuje oryginalny suplement?

Biorąc pod uwagę koszty różnego rodzaju zabiegów trychologicznych, Profolan można określić tanim rozwiązaniem na porost włosów. Za opakowanie (zapas na miesiąc) kapsułek Profolan zapłacić musimy 199,00 zł.

Co ważne, producent mając na uwadze, że zalecany czas kuracji jest dłuższy – oferuje rabaty w przypadku zamówienia pełnych kuracji:

 • kuracja 3-miesięczna (3 opakowania) w cenie 398,00 zł (-33%)
 • kuracja 6-miesięczna (6 opakowań) w cenie 597,00 zł (-50%)

W związku z tym, już na etapie zamawiania produktu warto przeanalizować czy aby nie korzystniej będzie zakupić większy pakiet.

Niekiedy producent oferuje również  rabat (-20%)  w przypadku zamawiania jednej sztuki produktu. To cykliczna promocja, której dostępność można sprawdzić pod tym adresem.

Czy warto kupić Profolan?

Niewątpliwie Profolan to suplement diety, nad którego zakupem warto się zastanowić. Bogaty skład  w połączeniu z licznymi, pozytywnymi opiniami sprawia, że środek ten bezustannie zyskuje na popularności.

Warto mieć jednak świadomość, że suplementy diety na łysienie, które gwarantują skuteczność w 100% przypadków po prostu nie istnieją. Nawet zabiegi trychologiczne takie jak mezoterapia, karboksyterapia czy kriomasaż nie gwarantują 100% skuteczności.

Zahamowanie wypadania włosów i stymulacja porostu nowych to spore wyzwanie. Bez wątpienia problem sam nie ustanie, dlatego też warto reagować. To czy zdecydujesz się na zabieg trychologiczny, kupisz Profolan lub zastosujesz domowe receptury – zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: