Silvets: opinie, cena i działanie tabletek na odchudzanie – czy warto?

S
Silvets - opinie, cena i działanie

Według raportów Światowej Organizacji Zdrowia, Polska to jeden z dziesięciu krajów, w którym skala otyłości jest największa. Co gorsze, nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja w najbliższym czasie mogła ulec zmianie.

Oczywiście, spory odsetek osób z nadwagą i otyłością nie oznacza, że Polacy o siebie nie dbają. Jest wręcz przeciwnie – ochoczo realizujemy rozmaite plany treningowe, stosujemy diety i sięgamy po suplementy diety. Nie jest żadną tajemnicą, że lwia część naszych rodaków stosuje suplementację uzupełniającą. Jak nietrudno się domyślić – dużo z nich korzysta z preparatów wspomagających redukcję zbędnych kilogramów.

Produktem, który wśród polskiej populacji (i nie tylko!) cieszy się wysoką popularnością jest Silvets.

 • Czy ogromne zainteresowanie tym suplementem idzie w parze ze skutecznością?
 • Czy Silvets to preparat na odchudzanie, który stanowi gwarancję dobrych rezultatów?

Co to jest Silvets?

Silvets to suplement diety w kapsułkach, który przez wielu recenzentów określany jest mianem „rewolucyjnego”. Wszystko to za sprawą bogatego składu produktu, który oparty jest na sześciu aktywnych składnikach.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta, Silvets to tabletki:

 • przyspieszające metabolizm
 • ograniczające magazynowanie tłuszczu
 • dodające energii
 • wspomagające naturalny proces redukcji

Biorąc powyższe pod uwagę, można dojść do wniosku, że Silvets to rozwiązanie kompletne. Niemniej jednak, do zapewnień producenta zawsze sugerujemy podchodzić z dystansem. Wybierając jakikolwiek suplement w pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę skład oraz opinie na jego temat.

Skład suplementu diety

jagody acai i guarana w Silvets

Jak już zdążyliśmy wspomnieć – Silvets to preparat, w którego składzie znajdziemy aż 6 składników, które wykazują właściwości wspomagające odchudzanie.

Mowa o:

 • ekstrakcie z guarany
 • ekstrakcie z zielonej herbaty
 • ekstrakcie z jagód acai
 • winianie l-karnityny
 • ekstrakcie z pieprzu kajeńskiego
 • ekstrakcie z pieprzu czarnego

Co więcej, jak dowiadujemy się z ulotki preparatu – Silvets to produkt wzbogacany chromem oraz witaminą D.

Z redaktorskiego obowiązku, publikujemy również pełen skład suplementu diety Silvets: Ekstrakt z guarany (Paullinia cupana) [22% kofeiny] [nasiona] 4:1; ekstrakt z zielonej herbaty (Camellia sinensis) [95% polifenoli, 45% galusanu epigallokatehiny – EGCG] [liście] 20:1; otoczka kapsułki – żelatyna; barwnik – dwutlenek tytanu; ekstrakt z jagód acai (Euterpe oleracea) [owoce] 10:1; winian l-karnityny; ekstrakt z pieprzu kajeńskiego (Capsicum annuum)[owoc] 8:1; ekstrakt z pieprzu czarnego – Bioperine® (Piper nigrum) [95% piperyny] [owoc] 50:1; pikolinian chromu; witamina D (cholekalcyferol).

Aby zrozumieć „fenomen” Silvets – należy zaznajomić się bliżej z wyróżnionymi składnikami. Jako że, cenimy sobie rzetelność – będziemy bazować tylko i wyłącznie na wiedzy encyklopedycznej oraz badaniach naukowych.

skład Silvets

Ekstrakt z guarany

Guarana to roślina z rodziny mydleńcowatych, której przypisuje się szereg właściwości prozdrowotnych. Polska wersja językowa Wikipedii podaje, że guarana:

 • działa stymulująco
 • ogranicza zmęczenie fizyczne i psychiczne
 • wspomaga pamięć i koncentrację
 • działa antyoksydacyjnie i bakteriobójczo
Informacje ze strony producentaPrawda / Fałsz
„Błyskawicznie dodaje energii”PRAWDA

Ekstrakt z jagód Acai

Jagody Acai to owoce euterpy warzywnej – rośliny z gatunku palm. Zaliczane do grona SuperFoods, Acai Berry to doskonałe źródło błonnika pokarmowego (w 100 gramach miąższu owoców aż 42 gramy stanowią włókna pokarmowe).

Jak powszechnie wiadomo (oraz potwierdza to wiedza encyklopedyczna), błonnik pokarmowy sprzyja odchudzaniu, gdyż:

 • zmniejsza uczucie głodu
 • przyspiesza perystaltykę jelit i pasaż treści przez przewód pokarmowy
 • spowalnia rozkład węglowodanów

Rzecz jasna, włókna pokarmowe wykazują także szereg innych właściwości prozdrowotnych, tj.: ograniczają wchłanianie cholesterolu, obniżają ciśnienie tętnicze oraz pełnią rolę prebiotyczną.

Informacje ze strony producentaPrawda / Fałsz
„Jagoda Acai przyspiesza metabolizm i dodaje energii. Dzięki temu jesz mniej i ruszasz się chętniej. ”PRAWDA

Ekstrakt z zielonej herbaty

ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata to napój, który przyrządzany jest z liści herbaty chińskiej przetwarzanych w minimalnej oksydacji. Przypisuje się jej szereg właściwości prozdrowotnych. Spora część z nich została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi.

Jak możemy przeczytać w encyklopedii, suplementacja zielonej herbaty zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej podczas spoczynku. Mało tego! Zielona herbata może być również wykorzystywana w celach:

 • ograniczenia ryzyka wystąpienia niektórych chorób neurodegeneracyjnych
 • ograniczenia ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych
 • spowolnienia procesu starzenia się organizmu
Informacje ze strony producentaPrawda / Fałsz
„Zmniejsza łaknienie, przyspiesza metabolizm i ułatwia trawienie tłuszczu z trudnych miejsc.”PRAWDA (część informacji nie została potwierdzona badaniami)

Ekstrakt z pieprzu kajeńskiego

Pieprz Cayenne to ostra przyprawa bogata w kapsaicynę – organiczny związek chemiczny, który coraz częściej wykorzystywany jest w suplementach diety na odchudzanie. Wszystko to za sprawą właściwości mających stymulować spalanie tkanki tłuszczowej w spoczynku.

Co istotne, w większości badań klinicznych na jakie udało nam się natrafić podczas analizowania tej substancji, wykazywała ona działanie odchudzające.

Informacje ze strony producentaPrawda / Fałsz
„Zwiększa metabolizm spoczynkowy.”PRAWDA

Winian L-karnityny

L-karnityna to organiczny związek chemiczny – składnik wielu suplementów diety (nie tylko na odchudzanie). Jak podaje wikipedia, l-karnityna ma bardzo szerokie zastosowanie lecznicze.

Kluczowy dla konsumentów sięgających po tabletki na odchudzanie Silvets jest następujący zapis:

„Niektóre badania wskazują, że doustnie przyjmowana karnityna zmniejsza masę tkanki tłuszczowej, a zwiększa masę tkanki mięśniowej i obniża uczucie zmęczenia.”

Jest to tożsame z tym, co na swojej stronie pisze producent:

Informacje ze strony producentaPrawda / Fałsz
„Zwiększa produkcję energii, ułatwia kształtowanie mięśni, przyspiesza spalanie kalorii. ”PRAWDA

Ekstrakt z pieprzu czarnego (BioPerine)

pieprz - piperyna

Pieprz czarny to doskonałe źródło piperyny – bezbarwnej lub kremowo-żółtej substancji. Jej popularność rośnie od 2012 roku, wówczas to opublikowano badania sugerujące, że piperyna blokuje tworzenie się nowych komórek tłuszczowych oraz doprowadza do obniżenia poziomu tłuszczu w krwiobiegu.

Co więcej, wiedza encyklopedyczna podaje, że:

 • piperyna wzmaga produkcję soków trawiennych
 • wspomaga wchłanianie wielu witamin i minerałów
Informacje ze strony producentaPrawda / Fałsz
„Poprawia pracę układu pokarmowego i przyspiesza trawienie. ”PRAWDA

Reasumując, Silvets to rozwiązanie, które przez producenta przedstawione jest w sposób zgodny z prawdą. Środek ten – zgodnie z wiedzą encyklopedyczną i badaniami – może być skutecznym wsparciem dla procesów redukcyjnych.

Opinie o Silvets

Silvets - opinie

Silvets to środek, o którym bez wątpienia można powiedzieć, że jest „popularny”. Sięga po niego mnóstwo kobiet i mężczyzn, co skutkuje mnogością opinii i recenzji.

Przeglądając fora, portale tematyczne i grupy w portalach społecznościowych, można dojść do jednoznacznego wniosku, że Silvets to naprawdę skuteczny środek na odchudzanie. Większość komentarzy i opinii na temat tego preparatu ma charakter pozytywny.

Owszem, przeszukując sieć – natrafić można także na użytkowników niezadowolonych ze skuteczności Silvets. Jest to jednak w pełni zrozumiałe – nie istnieje suplement diety, który byłby skuteczny w każdym przypadku.

Co ciekawe, producent świadomy bardzo wysokiej skuteczności produktu, oferuje konsumentom zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia:

Zapis obecny na oficjalnej stronie zakupu:

Skuteczność preparatu Silvets została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Jak stosować Silvets?

jak stosować tabletki?

Jak możemy przeczytać w ulotce preparatu Silvets – to środek przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Zaleceniem producenta jest stosowanie dwóch tabletek dziennie, najlepiej podczas posiłków. Preparat należy popijać dużą ilością wody.

Produkt nie powinien być stosowany przez:

 • kobiety w ciąży i matki karmiące
 • osoby borykające się z chorobami układu sercowo-naczyniowego
 • osoby z nadwrażliwością na kofeinę
 • dzieci

Ile kosztuje Silvets?

Biorąc pod uwagę skład oraz opinie na temat tabletek Silvets – trzeba powiedzieć, że cena (159,00 zł za opakowanie) jest atrakcyjna. Co więcej, producent zdając sobie sprawę z faktu, iż odchudzanie to proces długotrwały, oferuje Silvets w pakietach z rabatami:

 • pakiet 3 opakowań (rabat 33%)
 • pakiet 6 opakowań (rabat 50%)
PakietKoszt całkowityCena za 1 opakowanieKoszt dzienny kuracji
Podstawowy (1 szt.)159,00 zł.159,00 zł.5,30 zł.
Standardowy (3 szt.)318,00 zł.106,00 zł.3,53 zł.
Optymalny (6 szt.) 477,00 zł.79,50 zł.2,65 zł.

Gdzie kupić Silvets?

gdzie kupić Silvets?
Silvets to środek niedostępny w drogeriach stacjonarnych oraz aptekach. Najbezpieczniej zakupić go na stronie producenta, tj. silvets.pl. Tylko w tym miejscu otrzymamy wspomnianą wyżej 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.
Produkt dostępny jest niekiedy w serwisach aukcyjnych, aczkolwiek ze względu na możliwość pojawienia się podróbek – rekomendujemy zakup tylko w oficjalnym sklepie producenta.

Czy warto sięgnąć po Silvets?

Niewątpliwie, Silvets to rozwiązanie warte uwagi. Ciekawy skład, dobre recenzje i oceny sprawiają, że dla wielu będzie to wybór numer 1.

Niemniej jednak, zawsze decydując się na zakup jakiegokolwiek suplementu diety musimy pamiętać, że podstawą odchudzania zawsze powinny stanowić dieta i/lub aktywność fizyczna.

Oceń artykuł:
[Głosów: 7 Średnia ocena: 3.3]

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: