Slimetrol: opinie na odchudzanie, cena, skład i przeciwwskazania

S

tabletki na odchudzanie - banner

slimetrol

Mimo wielu działań i rozwoju medycyny nadal wiele osób ma problemy z redukcją zbędnych kilogramów. Rosnące statystyki sugerują, że nie potrafimy skutecznie przeciwdziałać czynnikom cywilizacyjnym, które w głównej mierze przyczyniają się do wzrostu wagi ciała.

Według informacji opublikowanych na łamach tygodnika Newsweek w Październiku 2017 roku, średnia ilość spożywanego cukru w ciągu roku wynosi obecnie 40-60 kilogramów. Co warte odnotowania, na początku XX wieku., konsumowaliśmy zaledwie 5 kilogramów rocznie. Biorąc pod uwagę te fakty – nikogo nie powinna dziwić skala otyłości i nadwagi.

Warto przy tym zauważyć, iż rozpowszechnianie się tego problemu ma wpływ na wiele innych kwestii. Niewątpliwie, epidemia nadwagi i otyłości nie jest powodem do zmartwień dla producentów suplementów diet, którzy prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowszych preparatów.

Spośród wielu suplementów diet, szczególnym zainteresowaniem cieszy się  Slimetrol Forte . Czy popularność tego preparatu idzie w parze ze skutecznością? Czy Slimetrol może stanowić rozwiązanie problemów osób z nadwagą i otyłością?

Co to jest Slimetrol?

Slimetrol to suplement diety, o którym bez wątpienia można powiedzieć, że jest „popularny”. W serwisie, w którym możemy dokonać zamówienia Slimetrol.pl (dalej określany przez nas jako „strona oficjalna”), w dniu publikacji artykułu określany jest nawet jako „hit”, który pozwola:

 • pozbyć się dodatkowych kilogramów
 • oczyścić organizm z toksyn
 • zmniejszyć obwód w pasie, biodrach i udach

Co więcej, na oficjalnej witrynie widnieją również informacje sugerujące, że spalanie tkanki tłuszczowej przy stosowaniu Slimetrol będzie większe o 44%.

Idąc dalej, możemy wyczytać, że jest to unikalna formuła, która:

 • ogranicza gromadzenie się tłuszczu
 • rozbija od środka grudki tłuszczu
 • przygotowuje ciało do procesów redukcyjnych
 • usuwa wodę z organizmu
 • reguluje apetyt
 • spala tkankę tłuszczową nawet nocą

Rzecz jasna, pojawiają się również slogany reklamowe. W jednym z nich znajdziemy informację, że Slimetrol może pozwolić nawet na redukcję 12 kilogramów w ciągu miesiąca.

Trzeba przyznać, że taki opis potrafi zachęcić nawet największego sceptyka. Jednakże, powinniśmy mieć świadomość, że niemal na każdej stronie promującej tabletki na odchudzanie znajdziemy podobne informacje, a jak powszechnie wiadomo – nie każdy suplement diety działa i jest skuteczny.

Warto wiedzieć! Skuteczność suplementów diet zależna jest od wielu różnych czynników, między innymi: uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, realizowanej aktywności fizycznej czy diety.

Skład suplementu diety na odchudzanie Slimetrol Forte

Na oficjalnej stronie produktu Slimetrol bez trudu możemy znaleźć pełen skład suplementu:

Składnik

Zawartość w 1 kapsułce

Zawartość w 2 kapsułkach

Sinetrol-mieszanina

450 mg

900 mg

Polifenole

405 mg

810 mg

Kofeina

9 mg

18 mg

Dla laika, powyższe informacje mogą wydawać się nieco tajemnicze. Tym bardziej, że Sinetrol to opatentowany składnik odchudzający. Poniżej postaramy się Państwu nieco przybliżyć właściwości składników tego suplementu diety.

Sinetrol, czyli główny składnik preparatu

Sinetrol – jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie, to „opatentowany składnik odchudzający, opracowany z naturalnych śródziemnomorskich cytrusów”.

W tej mieszaninie znajdziemy:

 • wyciąg ze słodkiej pomarańczy
 • wyciąg z gorzkiej pomarańczy
 • wyciąg z grejpfruta

Biorąc pod uwagę zawartość w jednej kapsułce (najwyższa ze wszystkich składników), można użyć stwierdzenia, że Slimetrol bazuje na Sinetrolu. Jaki wpływ na organizm mają wyciągi z wyżej wymienionych cytrusów? Czy można spodziewać się, że przyśpieszą proces redukcji tkanki tłuszczowej?

pomarańcze na odchudzanie

 • Słodka pomarańcza – rodzaj cytrusów znanych na całym świecie (jak podaje Rzeczpospolita – pomarańcza jest najbardziej rozpowszechnionym drzewem świata), należący do rodziny rutowatych.Rzadko kiedy słyszymy o słodkiej pomarańczy w kontekście odchudzania. Niemniej jednak warto zauważyć, że zawartość witaminy C, folianów czy magnezu – może sprzyjać procesom redukcyjnym. Na szczególną uwagę zasługuje obecność błonnika rozpuszczalnego, który przyczynia się między innymi do zahamowania apetytu (powoduje uczucie sytości).
 • Gorzka pomarańcza – gatunek wieloletniej rośliny należącej do rodziny rutowatych.Zdecydowanie można powiedzieć, że gorzka pomarańcza to produkt, który znajduje powszechne zastosowanie w suplementach diet. Ekstraktowi z tego owocu przypisuje się bowiem wiele właściwości zdrowotnych. Niestety, jak czytamy w National Center for Complementary and Integrative Health, nie ma żadnych badań potwierdzających właściwości odchudzające gorzkiej pomarańczy.
 • Grejpfrut – gatunek wiecznie zielonej rośliny z rodziny rutowatych.Podobnie jak wiele innych cytrusów, grejpfrut to doskonałe źródło witaminy C. Ponadto, owoc ten bogaty jest w likopen oraz beta-karoten. Znajdziemy w nim również: narynginę, kwasy organiczne oraz witaminy z grupy B.Grejpfrutowi przypisuje się wiele pozytywnych właściwości. Na szczególną uwagę zasługuje działanie przeczyszczające, które warunkowane jest przez obecność narynginy.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że ekstrakt z grejpfruta oraz gorzkiej i słodkiej pomarańczy, może stanowić ciekawe uzupełnienie diety. Jednakże, dostępne informacje w encyklopediach raczej nie wskazują na „rewolucyjne” właściwości odchudzające.

Warto wiedzieć! Dietetycy bardzo często rekomendują konsumpcję pomarańczy i grejpfrutów na diecie, gdyż są to owoce o niskiej kaloryczności. 100g grejpfruta to około 43 kcal, a 100g pomarańczy to około 49 kcal.

Co to są polifenole?

Idąc dalej, pod lupę bierzemy polifenole czyli organiczne związki chemiczne z grupy fenoli, zawierające przynajmniej dwie grupy hydroksylowe przyłączone do pierścienia aromatycznego.

Polifenolom przypisuje się wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim, traktuje się je jako wyjątkowo skuteczne przeciwutleniacze. Za ich sprawą dochodzi do przerwania reakcji łańcuchowej sprzyjającej powstawaniu wolnych rodników.

Warto wiedzieć! Wolne rodniki w organizmie przyczyniają się do degradacji kwasu deoksyrybonukleinowego (DNA). Powstała nawet wolnorodnikowa teoria starzenia się (free-radical theory of aging) sugerująca, że proces starzenia się organizmu jest wynikiem niespecyficznych reakcji wolnych rodników powstających w toku metabolizmu.

Wszelkie przypisywane właściwości są wynikiem neutralizacji wolnych rodników. Podaje się, że przyjmowanie polifenoli może wykazywać działanie:

 • przeciwnowotworowe
 • przeciwzapalne
 • przeciwmiażdżycowe

Trzeci składnik, czyli kofeina

Kolejnym składnikiem jest kofeina – alkaloid purynowy, który znajdziemy w kawie i wielu innych surowcach roślinnych. Używana jest zarówno w celach konsumpcyjnych, jak i leczniczych.

Jak możemy przeczytać w publikacji „Caffeine and the central nervous system: Mechanisms of action, biochemical, metabolic, and psychostimulant effects”, kofeina zwiększa metabolizm. Co więcej, encyklopedia podaje, że jest to składnik, który:

 • zmniejsza odczucie zmęczenia fizycznego
 • przywraca ostrość umysłu w warunkach słabości
 • działa pobudzająco
 • zwiększa koncentrację i uwagę
 • ułatwia formułowanie myśli
 • poprawia ogólną koordynację ciała

Musimy przyznać, że skład Slimetrolu choć na pierwszy rzut oka może wyglądać nieco „egzotycznie”, to po analizie – trudno doszukiwać się tutaj jakiejkolwiek rewolucji (poszczególne substancje są powszechnie wykorzystywane w wielu różnych suplementach diet). Niemniej jednak, wpływ na skuteczność tego preparatu może mieć (ale nie musi!) unikalna kompozycja składników.

Opinie na temat suplementu Slimetrol

Slimetrol - opinie W związku z dużą popularnością Slimetrolu nie ma większych problemów ze znalezieniem opinii i recenzji na temat tego produktu. W Internecie – na forach, portalach tematycznych i serwisach opiniotwórczych znajdziemy liczne komentarze.

Czytając opinie na temat Slimetrolu można dojść do wniosku, że jest to produkt, który z całą pewnością nie może być traktowany jako uniwersalne rozwiązanie na odchudzanie. Wszak, obok opinii pozytywnych znajdziemy także wiele takich, które wskazują na brak skuteczności preparatu.

Znajdujemy szereg pozytywnych recenzji (na blogach oraz portalach tematycznych) w połączeniu z komentarzami na forach, których wydźwięk jest negatywny. Konsumenci i konsumentki, w niektórych opiniach sugerują wręcz, że stosowanie Slimetrolu w żadnym stopniu nie przyczynia się do utraty wagi. Nie da się ukryć, że ciężko w tego typu chaosie informacyjnym dojść do jednoznacznych wniosków.

Czy Slimetrol jest bezpiecznym suplementem diety?

Problemy zdrowotne wynikające z nadwagi i otyłości sprawiają, że konsumenci podejmujący trudy odchudzania są bardziej skrupulatni przy wyborze zarówno żywności, jak i środków wspomagających odchudzanie. Analiza bezpieczeństwa preparatu jest tutaj kluczowa.

Co prawda na oficjalnej stronie natrafiamy na informację sugerującą, że Slimetrol to produkt bezpieczny, ale brak ulotki preparatu i przeciwwskazań może rodzić niepokój wśród konsumentów.

Slimetrol (podobnie zresztą jak inne suplementy diety) oparty jest na składnikach naturalnych, które nie powinny być groźne dla organizmu, aczkolwiek nadwyżka części z nich (np. kofeiny) w organizmie może skutkować reakcjami niepożądanymi.

Dlatego też, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jesteś w ciąży, karmisz lub borykasz się z problemami zdrowotnymi, przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety – skonsultuj to z lekarzem lub farmaceutą.

Jak stosować Slimetrol?

Slimetrol to preparat w formie wygodnych w stosowaniu kapsułek. Na oficjalnej stronie znaleźć możemy informację tylko i wyłącznie o dawce produktu (zaleca się 2 kapsułki na dobę). Być może szczegóły dotyczące dawkowania znajdują się na ulotce.

Warto zauważyć, że obok zalecanego dawkowania napotykamy informację o sugerowanym nawadnianiu (minimum 1,5l wody mineralnej w ciągu dnia).

Gdzie kupić Slimetrol? Czy ten suplement dostępny jest w aptece?

W ostatnim czasie, spora część suplementów diet dostępna jest tylko i wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej. Podobnie jest w przypadku Slimetrolu. Według naszych informacji, produkt niestety nie jest dostępny w aptece.

Preparat w Polsce dostępny jest na oficjalnej stronie. Co więcej, czasem pojawia się także w portalach aukcyjnych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Niemniej jednak, ze względu na coraz częściej pojawiające się podróbki – gwarancję oryginalności produktu dostajemy tylko i wyłącznie na stronie producenta.

Ile kosztuje Slimetrol Forte?

ile kosztuje Slimetrol? Można zaryzykować stwierdzeniem, że odchudzanie to proces, który nie należy do najtańszych. Zdrowa żywność, karnet na siłownię i na końcu suplementy diety. Cena tych ostatnich bywa różna. W przypadku Slimetrolu nie należy do najniższych (niestety!). Za jedno opakowanie (30 kapsułek – zapas na 15 dni) zapłacić musimy 247,00 złotych.

Co prawda, cyklicznie producent oferuje zniżkę (-45%), ale nadal cena produktu zdaje się być wygórowana (137 złotych).

Aby ułatwić kalkulację, sporządziliśmy tabelę uwzględniającą dzienny koszt kuracji Slimetrol:

Oferta

Cena całkowita Dzienny koszt kuracji

Cena regularna

247,00 zł.

16,46 zł.

Cena promocyjna

137,00 zł.

9,13 zł.

*podane ceny aktualne na dzień: 09.01.2019

Ponad dziewięć złotych dziennie (przy cenie promocyjnej!) za dwie kapsułki preparatu wydaje się być stawką bardzo wysoką

Pamiętaj! Analizując koszt kuracji jakimkolwiek suplementem diety musisz uwzględnić, że odchudzanie to proces długofalowy.

Czy warto?

Zdaje się, że najlepszym podsumowaniem recenzji Slimetrolu będzie zdanie wykorzystane w jednej z komedii Terencjusza: Quot homines tot sententiae: suo’ quoique mos, co w przełożeniu na język polski oznacza: Ile ludzi, tyle zdań.

Slimetrol to bez cienia wątpliwości produkt, który wybierany jest przez wielu, o czym świadczą chociażby liczne opinie i oceny. Niestety, popularność nie zawsze jest wyznacznikiem skuteczności preparatu. Decyzji o zakupie bądź rezygnacji z niego nie ułatwiają również opinie o produkcie.

Slimetrol to produkt w pełni unikalny (przede wszystkim za sprawą opatentowanej formuły Sintetrol), dlatego też trudno o zamienniki bazujące na tych samych składnikach. W każdym razie, konsumenci mogą zainteresować się alternatywami, których profil opinii prezentuje się nieco bardziej zachęcająco. Decyzji nie ułatwia fakt, że lwia część środków na odchudzanie jest znacznie tańsza od Slimetrolu.

Zobacz także: nasz ranking tabletek wspomagających odchudzanie

Poniżej przedstawiamy popularne preparaty na odchudzanie dla mężczyzn i kobiet, które wyróżniają się sprawdzonym i naturalnym składem. Każdy z nich został przez nas zrecenzowany a zestawienie jest aktualne na 2019 rok.

ProduktGłówny składnikGdzie kupić?
==> Green Barley PlusZielony jęczmień
==> African MangoMango afrykańskie
==> PiperinoxPiperyna

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: