Dobre tabletki na sen bez recepty: jak wybrać najlepsze mocne i naturalne tabletki nasenne?

D

tabletki na sen

Problemy z zasypianiem zwykle pojawiają się niespodziewanie i bardzo ciężko się ich pozbyć. W natłoku obowiązków nie możemy pozwolić sobie na bezsenne noce. To właśnie w czasie snu nasz organizm regeneruje się i nabiera energii do działania. Jeśli proces ten przebiega nieprawidłowo, to czujemy wyraźny spadek formy, jesteśmy rozdrażnieni, a także pogarsza się nasza koncentracja. Długotrwała bezsenność może być groźna dla naszego zdrowia. Wysoki poziom osłabienia sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na wszelkie infekcje. Właśnie dlatego nie dziwi często zadawane przez osoby świadome pytanie o dobre tabletki na sen.

Jak wybrać tabletki na bezsenność i czego unikać?

Tabletki na sen bez recepty produkowane są na szeroką skalę. Rynek przepełniony jest tego typu produktami, jednak musimy pamiętać, że nie każdy z nich przyniesie oczekiwane efekty. Nie brakuje produktów, które mogą przynieść więcej szkód, niż pożytku. Wybierając coś na sen powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić skład. Niektóre produkty mogą być toksyczne dla naszego organizmu, a stosowanie ich przez dłuższy okres może mieć wyjątkowo nieprzyjemne skutki uboczne.

Mowa tutaj o m.in. lekach z grupy barbituranów. Owszem są to produkty, które ułatwiają zasypianie, jednak prowadzą do uzależnienia psychicznego oraz fizycznego. Oznacza to, że bardzo ciężko odstawić jest zażywanie takich środków, gdyż nasz organizm po prostu zaczyna ich potrzebować do codziennego funkcjonowania. Oprócz tego może pojawić się wiele objawów niepożądanych, takich jak np. drgawki, drżenie mięśni, lęki, ataki paniki, potliwość, bóle brzucha, zaburzenia krążenia.

Wszystko to może skutkować wieloma schorzeniami, które ciężko zwalczyć. Przy próbie odstawienia leków nasennych z grupy barbituranów, mogą paradoksalnie nasilić się kłopoty z bezsennością. Problem jest jeszcze większy, niż na początku.

Nieco mniej toksyczne są leki nasenne z grupy benzodiazepiny. Oczywiście objawy niepożądane są podobne do wyżej wymienionych, jednak organizm uzależnia się od takich środków wolniej. Warto jednak wiedzieć, że zakres ich działania jest niezwykle szeroki. Zwykle zalecane są one osobom zmagającym się z padaczką, nerwicą, stanami lękowymi. Właśnie dlatego, jeśli mamy wyłącznie problemy ze snem, to ich stosowanie niekoniecznie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Całe szczęście, na rynku znajdziemy tabletki na spanie bez recepty, których działanie jest o wiele bezpieczniejsze. Ważne jest to, aby nie decydować się na zakup zbyt pochopnie. Niepożądane skutki mogą utrzymywać się przez długi okres – zwykle nie jesteśmy w stanie ich wyeliminować bez pomocy lekarza, a nawet hospitalizacji.

Jakie tabletki na sen są bezpieczne?

Dobre tabletki na sen bez recepty nie są uzależniające, a także nie oddziałują w negatywny sposób na nasze zdrowie. Mamy pełną kontrolę nad tym kiedy i w jakich dawkach będziemy je zażywać. Dodatkowym plusem jest fakt, że ich zażywanie nie nasila problemu. Właśnie dlatego wiele osób sięga po nie wyłącznie w ciężkich okresach (np. wzmożonej pracy), gdzie problemy ze snem wiążą się z trybem naszego życia. Po pewnym czasie odstawiają tabletki, dzięki czemu mogą zasypiać bez ich zażywania. Jest to niemal niemożliwe w przypadku barbituranów, czy też benzodiazepinów. Im bardziej chemiczny jest produkt, tym większe ryzyko objawów niepożądanych. Właśnie dlatego przy problemach ze snem wynikających typowo ze stresogennego trybu życia, wiele osób sięga po specjalnie skomponowane suplementy diety.

Mocne tabletki nasenne na bazie organicznych, a zarazem nietoksycznych składników to naszym zdaniem najlepsza opcja dla osób, które pragną zapewnić sobie bezpieczny sen.
Bardzo często problemy z bezsennością wynikają z niedoboru hormonu odpowiadającego ze sen, czyli melatoniny. Odpowiadając na pytanie, co na sen warto stosować, można śmiało polecić produkty właśnie na bazie melatoniny. Są one substytutem naturalnego hormonu, dzięki czemu pomagają uzupełnić jego niedobory. Ponadto nie stanowią one takiego zagrożenia, jak inwazyjne środki farmakologiczne. Pomimo tego wykazują one wysoką skuteczność, a ich działanie może zaobserwować już po pierwszej dawce.

Ziołowe tabletki na sen również przynoszą pożądane rezultaty, jednak musimy pamiętać, że nie zawsze ich działanie jest wystarczające. Najlepiej sprawdzają się one u osób, które nie mają, aż tak dużego problemu, a kłopoty z zasypianiem wynikają głównie z nerwów, napięcia i stresu. Silne tabletki nasenne dedykowane są tym, którzy borykają się z problemem już od dłuższego czasu. O bezsenności nie można mówić, jeśli trudności z zasypianiem pojawiają się np. raz na kilka tygodni.

Jakie zioła ułatwiają zasypianie?

melisa na senTak jak wyżej wspomniano, środek usypiający bez recepty musi charakteryzować się przede wszystkim dobrej jakości składem.

Składniki pozytywnie oddziałujące na sen to m.in.

  • Waleriana, czyli kozłek lekarski to składnik, który wykazuje działanie usypiające oraz uspokajające. Jest to naturalny ekstrakt roślinny, który pochodzi z podziemnej części waleriany. Stosowany jest on już od pokoleń. Waleriana łagodzi napięcie, a także działa rozluźniająco.
  • Melisa lekarska to chyba wszystkim świetnie znane zioło, które koi skołatane nerwy. Zwykle jest ono stosowane w przypadku silnych stresów oraz emocji. Dzięki temu, że melisa działa uspokajająco, to ułatwia wyciszenie się, a tym samym bezproblemowe zaśnięcie. Warto również dodać, że składnik ten pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Ponadto poprawia on ogólny nastrój i samopoczucie.
  • Lawenda jest ziołem, które głównie kojarzy nam się z pięknym zapachem. Warto jednak wiedzieć, że jest to również składnik wielu produktów nasennych. Lawenda działa uspokajająco, ponieważ minimalizuje ona negatywne skutki stresu.
  • Korzenie ashwagandhy zwane są również indyjskim żeń-szeniem. Jest to składnik nieco egzotyczny, a przez to dość mało znany. Należy jednak podkreślić, że jest on niezastąpionym źródłem witanolidów, glikozydów oraz fitosteroli. Właśnie dlatego środki nasenne bez recepty posiadające go w swoim składzie działają nie tylko doraźnie, ale również długookresowo. Nasz organizm będzie bardziej odporny na stres oraz silne emocje, a co za tym idzie skuteczniej wyciszy się przez snem.
  • Szyszki chmielu działają odprężająco, a także wspomagają regenerację podczas snu. Składnik ten sprawia, że budzimy się w pełni wypoczęci i gotowi do działania.
  • Kwiaty szafranu wykazują działanie przeciwdziałające depresji. Dodatkowo pozytywnie oddziałują na organizm zwalczając mocny stres, czy też lęki.
  • Rumianek jest jednym z najpopularniejszych ziół. Odpowiada on za łagodzenie silnych napięć emocjonalnych, a tym samym dostarcza spokoju niezbędnego do prawidłowej higieny snu. Rumianek przyspiesza zasypianie, a także zmniejsza częstotliwość budzenia się.

Jakie tabletki nasenne wybierać?

jakie tabletki nasenne W sprzedaży znajduje się ogromna ilość środków nasennych o rozmaitym składzie. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że ciężko wybrać jest jeden produkt, który będzie działał najlepiej. Opinie użytkowników sugerują, że środki na bazie melatoniny wykazują wysoki poziom skuteczności. Podstawową ich zaletą jest nie tylko szybkie działanie, ale również to, że nie wywołują one niepożądanych objawów. Ponadto bez najmniejszych problemów można odstawić je w dowolnym momencie, ponieważ nie uzależniają. Ostateczną opinię należy jednak podjąć samemu, biorąc pod uwagę przyczyny bezsenności. Pamiętajmy, że jeżeli cierpimy na poważne problemy ze snem, niezbędna będzie konsultacja lekarza.

Nasz numer jeden na sen

Naszym wyborem numer jeden jest suplement diety Melatonin Plus, którego stosowanie jest w 100% bezpieczne, a skład oparty na sprawdzonych i dobrze dobranych składnikach.

W środku znajdziemy melatoninę w połączeniu ze składnikami takimi jak ekstrakt z liści melisy lekarskiej, ekstrakt z szyszek chmielu, żeń, szeń, L-teaninę i wiele innych. Kluczowe jest to, że kompozycja jest starannie dobrana w taki sposób, aby usuwać główne przyczyny zaburzeń snu i skrócić czas zasypiania.

Dodatkowym atutem Melatonin Plus jest wyjątkowa i rzadko spotykana gwarancja satysfakcji. Jeżeli produkt nie spełni oczekiwań, w przeciągu 90 dni można go zwrócić i otrzymać zwrot pieniędzy. Połączenie wszystkich tych elementów sprawia, że jest to w naszym rankingu oferta numer jeden. Należy jednak pamiętać, że wraz z rosnącą popularnością Melatonin Plus, na rynku mogą pojawiać się produkty imitujące. Sprawdzony i prawdziwy Melatonin Plus kupimy wyłącznie przez internet na oficjalnej stronie zakupu.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: