Triapidix300: opinie, cena, skutki uboczne i zamienniki – czy warto?

T
tabletki na odchudzanie

Światowa Organizacja Zdrowia w swoich raportach dotyczących skali nadwagi i otyłości, niemal za każdym razem podkreśla, że mamy do czynienia z prawdziwą epidemią. Jednakże, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to problem, który doprowadza do śmierci każdego roku aż 2,5 miliona osób.

Na szczęście, liczne kampanie społeczne oraz rosnąca świadomość, powodują, że coraz więcej osób interweniuje i podejmuje trudy redukcji zbędnych kilogramów. Odchudzamy się wykorzystując rozmaite sposoby – realizujemy treningi, stosujemy diety i sięgamy po suplementy. Te ostatnie, zdają się być zdecydowanie najwygodniejszą formą odchudzania.

 Nie ma zatem nic dziwnego w tym, iż popularność niektórych preparatów jest bardzo duża. Z całą pewnością, do środków cieszących się największym zainteresowaniem możemy zaliczyć Triapidix300. 

Trapidix300 – produkt cieszący się wyjątkowo wysoką popularnością

Rynek suplementów diety i leków OTC (sprzedaż apteczna i pozaapteczna) warty jest w Polsce ponad 13 miliardów złotych. Polacy ochoczo sięgają po tego typu środki. Wśród preparatów wspomagających odchudzanie, jednym z najpopularniejszych jest Trapidix300.

Trapidix300 to rozwiązanie dostępne w 13 europejskich krajach (Polska, Ukraina, Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Bułgaria, Węgry, Holandia, Rumunia, Francja, Słowacja, Czechy). W każdym z wyżej wymienionych krajów, cieszy się sporą popularnością. Czy jest to spowodowane skutecznością tego suplementu diety?
redukcja tkanki tłuszczowej

Producent na oficjalnej stronie zapewnia, że jest to uniwersalne rozwiązanie wspomagające odchudzanie. Według zawartych tam informacji, Triapidix300:

 • przyśpiesza metabolizm
 • zmniejsza łaknienie
 • poprawia samopoczucie
Co więcej, możemy przeczytać, że Trapidix300 pozwala schudnąć nawet 8 kilogramów w ciągu miesiąca. Czy można oczekiwać czegokolwiek więcej?

Jednak warto mieć świadomość, że zapewnienia producentów suplementów diety, nie zawsze idą w parze z rzeczywistą skutecznością. Jak jest w przypadku Trapidix300?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, pokusiliśmy się o merytoryczną (na podstawie dostępnych badań i wiedzy encyklopedycznej) analizę składu oraz weryfikację opinii na temat tego produktu.

Skład suplementu diety na odchudzanie

Triapidix300 to suplement diety oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach, które powinny gwarantować 100% bezpieczeństwo stosowania. W składzie tego suplementu znajdziemy:

 • tyrozynę
 • ekstrakt z guarany
 • ekstrakt z czarnego pieprzu
 • ekstrakt z gorzkiej pomarańczy

Jak działają substancje zawarte w Triapidix300?

Obecność aż 4 substancji w Triapidix300 ma zagwarantować, że środek będzie działał kompleksowo, tj.: przyśpieszy metabolizm i jednocześnie ograniczy łaknienie. Czy tyrozyna, ekstrakt z guarany, ekstrakt z czarnego pieprzu i ekstrakt z gorzkiej pomarańczy to skuteczna kompozycja?

Tyrozyna

Tyrozyna to organiczny związek chemiczny, stanowiący bardzo ważny wewnątrzkomórkowy przekaźnik. Jednocześnie tyrozyna to prekursor ważnych hormonów i biologicznie czynnych substancji. Niedobór tyrozyny w organizmie jest niezwykle groźny. Może skutkować niedoczynnością tarczycy oraz ograniczeniem poziomu dopaminy i norepinefryny.
jak pozbyć się nadwagi

Tyrozynę znajdziemy w wielu różnych suplementach diety, w tym także preparatach wspomagających odchudzanie. Choć wiedza encyklopedyczna nie wskazuje jednoznacznie na możliwość wykorzystania tyrozyny przy odchudzaniu, to nie ulega wątpliwościom, że ten związek chemiczny:

 • pozwala poprawić samopoczucie (ma wpływ na nastrój)
 • zwiększa wydolność organizmu i poprawia sprawność fizyczną

Należy przy tym również odnotować, że producent Triapidix300 wspomina, że tyrozyna to także sposób na ograniczenie apetytu oraz ograniczenie wchłaniania tłuszczów.

Guarana

Guarana (ekstrakt) – to roślina z rodziny mydleńcowatych, której przypisuje się wiele rozmaitych właściwości pro-zdrowotnych. Jak podaje wiedza encyklopedyczna, guarana to gatunek rośliny o największej dotąd poznanej zdolności syntezy kofeiny.

Czterokrotnie większa zawartość kofeiny od ziaren kawowca sprawia, że guarana nierzadko wykorzystywana jest jako środek o działaniu pobudzającym. Ponadto guarana jest określana mianem zwyczajnej używki.
Guarana (ekstrakt) działa stymulująco – pozwala znieść zmęczenie fizyczne i psychiczne. Z powodzeniem można wykorzystać ją również w celach poprawy zdolności do zapamiętywania i koncentracji. Choć wiele osób porównuje guaranę do kawy, to jest jedna znacząca różnica – kawa działa krócej. Według materiałów źródłowych, ekstrakt z guarany działa stymulująco nawet do 6 godzin.

Co oczywiste, guaranę możemy wykorzystać przy redukcji w celu:

 • realizacji intensywniejszego treningu (lepsza wydolność)
 • przyśpieszenia metabolizmu

Wartym odnotowania jest również fakt, iż producent Triapidix300 na oficjalnej stronie produktu podaje informacje sugerujące, że guarana przeciwdziała lipogenezie.

sposoby na płaski brzuch

Piperyna

Ekstrakt z czarnego pieprzu, a właściwie – piperyna to substancja, której wpływ na procesy redukcyjne jest bardzo duży. Ten organiczny związek chemiczny, blokuje tworzenie się nowych komórek tłuszczowych oraz obniża poziom komórek tłuszczowych we krwi. Wszystko to za sprawą zakłócenia aktywności genów, które odpowiadają za lipogenezę.

 Idąc dalej, należy odnotować, że piperyna wspomaga wydzielanie soków trawiennych, co naturalnie – ma pozytywny wpływ na procesy trawienne. Mało tego! Związek ten, doprowadza również do lepszej wchłanialności wielu witamin i minerałów. 
Ponadto, wiedza encyklopedyczna podaje, że piperyna wykazuje działanie antydepresyjne poprzez wzrost neurotransmisji serotoniny i dopaminy. Tym samym, można traktować ją jako substancję ograniczającą ryzyko wystąpienia depresji.

Natomiast, producent Triapidix300 podaje dodatkowo, że za sprawą ekstraktu z pieprzu czarnego dochodzi do lepszego wchłaniania innych substancji znajdujących się w tym suplemencie diety.

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy

Gorzka pomarańcza (ekstrakt) to cytrus, którego obecność w suplementach diety nie dziwi. Stanowi doskonałe źródło wielu witamin i minerałów. Jest świetnym uzupełnieniem restrykcyjnych, często niepełnowartościowych jadłospisów.

Ponadto, gorzka pomarańcza uszczelnia naczynia krwionośne i jak przekonuje producent Triapidix300 – pobudza krążenie krwi.

Trzeba przyznać, że jest to niezwykle ciekawe połączenie składników. Z całą pewnością, nie stanowi dzieła przypadku. To przemyślana formuła, która może stanowić realne wsparcie dla procesów odchudzania.
Warto wiedzieć! Nawet najlepszy suplement diety nie może stanowić alternatywy dla zdrowego, pełnowartościowego i zbilansowanego jadłospisu. Dlatego też, podejmując trudy odchudzania – w pierwszej kolejności musisz zadbać o odpowiednią dietę.

Należy przy tym mieć świadomość, że Triapidax300 w każdym z przypadków może działać inaczej. Jego efektywność uwarunkowana jest bowiem przez szereg różnych czynników, począwszy od wielkości nadwagi, poprzez tryb życia, a skończywszy na uwarunkowaniach genetycznych.

bezpieczne odchudzanie

W związku z tym, zapewnienia producenta dotyczące bardzo wysokiej skuteczności (8 kilogramów w miesiąc) należy traktować z dystansem. Z całą pewnością, produkt nie będzie aż tak efektywny w każdym przypadku.

Czy gwarantuje bezpieczeństwo stosowania?

Producenci suplementów diety zazwyczaj przedstawiają swoje środki jako bezpieczne. Wszakże, zwykle oparte są one o naturalne wyciągi, ekstrakty, witaminy, minerały i związki organiczne mające określone znaczenie biologiczne.

W przypadku Triapidax300 jest podobnie. Producent zapewnia o bezpieczeństwie stosowania, my zaś – przestrzegamy przed nadmiernym optymizmem.  Co prawda nie odnotowano skutków ubocznych stosowania tego preparatu, aczkolwiek – zawsze należy mieć świadomość, że możemy być uczuleni na jedną z substancji zawartych w preparacie. 

Dla kogo przeznaczony jest Triapidax300?

Generalnie rzecz ujmując, Triapidax300 to rozwiązanie uniwersalne. Może z niego korzystać niemal każdy, za wyjątkiem:

 • kobiet w ciąży
 • matek karmiących
 • dzieci
Produkt nie jest polecany również osobom borykającym się z problemami z sercem. W takim przypadku, konieczna jest konsultacja ze specjalistą – lekarzem lub dietetykiem.

Dawkowanie i czas kuracji

Triapidax300 to suplement diety oparty o naturalne składniki, dlatego też możemy stosować go nieprzerwanie przez cały okres odchudzania. Rzecz jasna, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek reakcji niepożądanych wynikających z suplementacji tego środka, należy natychmiastowo przerwać kurację.

Producent zaleca stosować 2 kapsułki dziennie – najlepiej na 30 minut przed posiłkiem lub treningiem. Suplement należy popijać dużą ilością wody (200-300 ml).

Opinie o Triapidax300

Przeglądając fora, portale o odchudzaniu i serwisy społecznościowe – możemy natrafić na wiele różnych treści traktujących o tym produkcie. Zdecydowana większość opinii, komentarzy, recenzji i ocen Triapidax300 ma charakter pozytywny.

efekty suplementacji

Konsumenci ochoczo opiniują ten produkt i wskazują, że ma on mnóstwo zalet. Najczęściej, komplementuje się go za:

 • wysoką efektywność (według opinii większości stosujących – Triapidax300 jest skutecznym rozwiązaniem na odchudzanie)
 • szybkość działania (zauważalne efekty pojawiają się już po kilku tygodniach stosowania)
 • pozytywny wpływ na nastrój podczas odchudzania (preparat sprawia, że odchudzanie nie jest tak uciążliwe)
Natomiast, osoby niezadowolone najczęściej podnoszą argument wysokiej ceny. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek.
Warto również wspomnieć, że w wielu recenzjach, pochlebnie na temat tego suplementu wypowiadają się również specjaliści do spraw żywienia, a także dietetycy.

Triapidax300 czy African Mango?

W wielu miejscach w Internecie, pojawiają się również zapytania, mające na celu poznać odpowiedź na pytania, czy Triapidax300 jest lepszy od innych popularnych suplementów diety, tj. African Mango, Green Barley Plus czy Piperinox. Najlepszą odpowiedzią na tego typu pytania jest ranking środków na odchudzanie przygotowany przez naszą redakcję.

Jak nie trudno zauważyć, niektóre z preparatów na odchudzanie oceniane są znacznie lepiej. Zachęcamy do zaznajomienia się z ich szczegółowymi recenzjami.

Ile kosztuje Triapidax300 i gdzie można kupić ten suplement?

Niestety dostępność Triapidax300 jest dosyć mocno ograniczona.  To środek, który zakupimy tylko i wyłącznie przez Internet.  Na próżno szukać go w aptekach i drogeriach stacjonarnych.

Jednakże, zakup w Internecie ma swoje plusy. Produkt zakupiony bezpośrednio u producenta gwarantuje:

 • najniższą cenę (brak pośredników)
 • oryginalność produktu (spora popularność suplementu sprawiła, że zaczęły pojawiać się liczne podróbki)

Producent oferuje zakup Triapidax w dwóch wariantach:

 • 1 opakowanie w cenie 175 zł
 • 3 opakowania w cenie 329 zł (oszczędzasz 196 zł)

Czy warto kupić Triapidax300?

Niewątpliwie, Triapidax300 to produkt o ciekawym i prawdopodobnie – bardzo skutecznym składzie. Jednakże na rynku dostępnych jest co najmniej kilka innych środków, których efektywność zdaje się stać na wyższym poziomie, tj.: African Mango, Green Barley Plus oraz Piperinox.

Reasumując, Triapidax300 jest suplementem wartym uwagi. Warto się jednak zastanowić, czy w tej cenie nie znajdziemy skuteczniejszego rozwiązania. Pomocny może okazać się nasz ranking.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: