Varicoz opinie, cena, skład i zamienniki – gdzie kupić?

V
Varicoz

Problemy z żylakami dosięgają lwiej części społeczeństwa. Trzeba przyznać, że skala zjawiska jest naprawdę ogromna. Na całe szczęście, na rynku dostępne są coraz skuteczniejsze rozwiązania na problemy tego typu.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przyjrzeć się tabletkom Varicoz – preparatowi, który przez producenta przedstawiany jest jako kompletne rozwiązanie na problemy kończyn dolnych.

Na oficjalnej stronie produktu możemy bowiem przeczytać, że Varicoz:

 • wspomaga walkę z żylakami
 • wspomaga mikrokrążenie żylne
 • redukuje skurcze łydek
 • koi ból nóg
 • eliminuje uczucie ciężkich nóg
 • zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych

O Varicozie jako rozwiązaniu na wszelakie problemy z kończynami dolnymi, mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Co ciekawe, produkt do tej pory nie był reklamowany na szeroką skalę. Mimo to, jego popularność jest na wysokim poziomie. Co jest tego przyczyną? Czy produkt faktycznie działa tak jak zapewnia o tym producent?

Varicoz  „pod lupą” – tabletki na żylaki (i nie tylko!)

W przypadku wielu recenzji suplementu diety Varicoz spotkać się można ze stwierdzeniem, że jest to rozwiązanie dedykowane tylko i wyłącznie osobom z żylakami. To nieprawda! Spektrum działania tego preparatu jest znacznie szersze, co uwarunkowane jest przez fakt, iż produkt zawiera aż 6 składników aktywnych.

Oczywiście, trudno przedstawiać Varicoz jako uniwersalne rozwiązanie. Niemniej jednak, popularność produktu jest na tyle duża, że postanowiliśmy przyjrzeć się temu preparatowi nieco bliżej.

Jaki jest skład tabletek Varicoz?

skład tabletek

Varicoz to środek oparty o bezpieczne składniki, których suplementacja nie powinna wywoływać reakcji niepożądanych.

 Warto wiedzieć! Producenci suplementów diety bardzo często zapewniają o pełnym bezpieczeństwie stosowania danego preparatu. Należy jednak pamiętać, że aby ograniczyć ryzyko występowania skutków ubocznych powinniśmy:
a) kontrolować reakcje organizmu w pierwszych dniach stosowania danego preparatu
b) bezwzględnie stosować się do zaleceń dotyczących dawkowania 

Aby zrozumieć jak działa Varicoz pokrótce przedstawiamy kluczowe składniki:

1. Diosmina

Diosmina to organiczny związek chemiczny, który powszechnie wykorzystywany jest w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów żylnych. Jak możemy przeczytać w wiedzy encyklopedycznej, jest to substancja, która działa ochronnie na naczynia krwionośne oraz zwiększa tonus żylny 2-krotnie silniej niż trokserutyna.

Co więcej, diosmina działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie i przeciwkrwotocznie. Sprzyja również:

 • zwiększeniu przepływu limfatycznemu
 • redukcji nadciśnienia

To co istotne, z punktu widzenia skuteczności diosminy to fakt, iż działa bardzo szybko. Już po dwóch godzinach od zastosowania następuje faza wchłaniania głównego metabolitu.

Warto jednak zaznaczyć, że diosmina to związek, który może wywoływać skutki uboczne. U części pacjentów mogą pojawiać się bóle brzucha, nudności, wymioty czy suchość błon śluzowych.

2. Wyciąg z kasztanowca

Wyciąg z kasztanowca to substancja, której obecność we wszelkiego rodzaju preparatach poprawiających wydolność żylną, nie może dziwić. Wszakże, stanowi doskonałe źródło escyny.

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać w encyklopedii, escyna:

 • zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych
 • działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo
 • zwiększa elastyczność ścian naczyń krwionośnych
 • łagodzi ból i uczucie świądu
 • wzmacnia ściany naczyń krwionośnych

Stosując wyciąg z kasztanowca musimy pamiętać o prawidłowym dawkowaniu. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się reakcje niepożądane, tj.: nudności, uderzenia gorąca, przyśpieszenie akcji serca, a nawet – zaburzenia czynności nerek.

3. Ekstrakt z liści winorośli

Ekstrakt z liści winorośli to przede wszystkim znakomite źródło flawonoidów, garbników i kwasów owocowych. Co więcej, za ich sprawą dostarczamy także wodorowinan potasu oraz wapnia.

Producent Varicozu przekonuje, że ekstrakt z liści winorośli wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi oraz przyczynia się do eliminacji uczucia ciężkich nóg. Częściowo potwierdza to wiedza encyklopedyczna, w której przeczytać możemy, że:

Liście winorośli właściwej stosowane były do zatrzymania krwawienia i bólów oraz w celu eliminacji zapalenia hemoroidów.
sposoby na hemoroidy

Prócz powyższych, Varicoz uzupełniony jest o kluczowe (z punktu widzenia kondycji układu krwionośnego) substancje, a mianowicie:

 • rutynę
 • witaminę C
 • witaminę K

Nie ma zatem absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, że Varicoz to preparat o bogatym i skutecznym składzie. Wszak, zapewnienia producenta potwierdzone są przez wiedzę encyklopedyczną.

Można zaryzykować stwierdzeniem, że „skład na papierze” wygląda imponująco. Czy faktycznie produkt jest tak skuteczny? Czy Varicoz działa? Czy efekty stosowania tego produktu są trwałe? Odpowiedzi na te pytania warto poszukać w opiniach konsumentów.

Opinie o Varicoz

W dzisiejszych czasach, na rynku suplementów diety dostępne są liczne rozwiązania wspomagające walkę z problemami żylnymi. W niemal każdym przypadku – producenci zapewniają o bardzo wysokiej skuteczności i szerokim spektrum działania. Tak samo jest w przypadku Varicozu. Jak oddzielić ziarno od plew?

Prócz analizy składu, najlepszą rekomendacją są opinie i recenzje użytkowników W przypadku Varicozu, opinie zdają się potwierdzać to o czym informuje producent. Konsumenci chwalą sobie Varicoz przede wszystkim za bardzo wysoką skuteczność i relatywnie szybkie efekty. Spora część użytkowników tego preparatu stwierdza również, że efekty stosowania są trwałe i pozwalają na długi czas uporać się z żylakami, pajączkami i innymi objawami niewydolności żylnej.
Warto jednak zdać sobie sprawę, że nawet najlepiej opiniowane środki nie są skuteczne w 100% przypadków. W związku z tym, w pełni zrozumiałe jest to, że niekiedy pojawiają się także opinie negatywne, które sugerują brak skuteczności Varicozu.

Jak stosować kapsułki?

jak stosować Varicoz?

Varicoz to suplement diety pod postacią kapsułek. Zaleca się stosować 1 kapsułkę dziennie podczas posiłku. Popijać dużą ilością wody.

 Długość terapii Varicozem zależna jest od szeregu różnych czynników, między innymi: prowadzonego stylu życia, diety oraz poziomu zaawansowania niewydolności żylnej. 

Gdzie kupić Varicoz?

W przeciwieństwie do innych, popularnych rozwiązań na niewydolność żylną, Varicozu nie dostaniemy w aptece. Co gorsze, nie kupimy go stacjonarnie w żadnym miejscu. Produkt w Polsce dostępny jest tylko w sprzedaży wysyłkowej. Na szczęście prowadzona jest ona całkiem sprawnie – producent gwarantuje szybką wysyłkę.

Zamówienia rekomendujemy składać bezpośrednio na stronie producenta. Tylko w tym miejscu mamy gwarancję, że uzyskamy oryginalny produkt.

Nie polecamy zakupów na portalach aukcyjno-ogłoszeniowych. Wszak, w takich miejscach trudno o otrzymanie gwarancji oryginalności preparatu.

Ile kosztuje preparat?

Varicoz to preparat, którego cena zależna jest od ilości zakupionych opakowań. Producent oferuje sprzedaż w kilku wariantach:

 • Pakiet startowy (1 opakowanie produktu – zapas na 2 miesiące) w cenie 159 zł
 • Pakiet ekonomiczny (3 opakowania produktu – zapas na 6 miesięcy) w cenie 318 zł
 • Pakiet maksymalny efekt (6 opakowań produktu – zapas na 12 miesięcy) w cenie 477 zł

Aby lepiej zrozumieć opłacalność zakupu opakowań zbiorczych przygotowaliśmy tabelę:

Cena całkowitaKoszt za 1 miesiącKoszt dzienny
Pakiet startowy159,00 zł79,50 zł2,65 zł
Pakiet ekonomiczny318,00 zł53,00 zł1,77 zł
Pakiet maks. efekt
477,00 zł39,75 zł1,33 zł

Zamiennik dla Varicozu

Zarówno skład, jak i opinie na temat Varicozu wyglądają naprawdę nieźle. Niemniej jednak, trudno o tym suplemencie diety powiedzieć, że stanowi numer 1. Dlaczego?

Od jakiegoś czasu na rynku środków wspomagających leczenie żylaków dostępny jest Varicorin. To preparat, którego skład wygląda naszym zdaniem lepiej, dlatego też w zestawieniu najlepszych suplementów diety na żylaki zajmuje pierwsze miejsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Varicorin? Koniecznie zaznajom się z recenzją tego preparatu.

Czy warto sięgnąć po Varicoz?

żylaki kończyń dolnych

Efektywność poszczególnych preparatów na żylaki bywa bardzo różna. Natomiast, nie ma wątpliwości, że Varicoz w gronie popularnych suplementów – zasługuje na wyróżnienie. Wszak, w jego składzie znajdziemy trzy substancje o potwierdzonej (przez badania i wiedzę encyklopedyczną) skuteczności w walce o poprawę wydolności żylnej.

Rzecz jasna, każdy konsument sięgający po Varicoz powinien pamiętać, że podczas terapii należy zadbać o podstawowe elementy zdrowego trybu życia. Kluczowa w leczeniu żylaków i innych defektów uwarunkowanych przez niewydolność żylną jest:

 • zdrowa, zbilansowana dieta
 • regularna aktywność fizyczna o umiarkowanej intensywności
 • masaże kończyn dolnych

Suplementacja Varicoz (lub innych preparatów – sprawdź nasz ranking) to tylko jeden z czynników, które mają wpływ na kondycję całego układu krwionośnego. Bezwzględnie powinniśmy o tym pamiętać.

Pragniemy przy tym zauważyć, że niewydolność żylna jest problemem, którego nie należy lekceważyć. Gdy naturalne rozwiązania (suplementacja, zmiana trybu życia) nie przynoszą należytych efektów – konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: