Wybielanie zębów – co trzeba wiedzieć?

W

dentysta KrakówHollywoodzki uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Bezskutecznie porównujemy się do gwiazd ekranu, które chwalą się rzędami perłowych zębów, chcąc choć trochę im dorównać.

Współczesne metody zapewniają efektywne wybielanie zębów, o ile są przeprowadzone przez profesjonalnych stomatologów i w odpowiednich warunkach. Oto co warto wiedzieć o wybielaniu zębów.

Pierwszy krok – higienizacja

Od stanu jamy ustnej zależy, czy zęby będą mogły być poddane wybielaniu. Zabieg można przeprowadzić dopiero w chwili, kiedy zęby są naprawdę czyste.

Istotne jest, aby  wyeliminować :

  • kamień nazębny
  • i pozbyć się przebarwień, które powstały wskutek picia kawy, herbaty, niewłaściwej diety lub stosowania używek (szczególnie papierosów).

Oczyszczanie uzębienia wymaga kilku zabiegów, wśród których znajduje się scaling, piaskowanie, polerowanie oraz laseroterapia biostymulująca. Już po dokonaniu powyższych działań można zauważyć znaczną poprawę w kolorze uzębienia. Teraz można przystąpić do jednej z kilku metod wybielania.

Lampa Beyond

Wybielanie zębów z użyciem lampy Beyond to amerykańska metoda, polegająca na utlenianiu powstałych przebarwień dzięki zastosowaniu aktywnego tlenu. Wybielanie zębów następuje poprzez trzykrotne nałożenie żelu wybielającego i poddaniu działaniu lampy Beyond.

Dzięki zastosowanemu systemowi nowoczesnej filtracji całkowicie wyeliminowano niebezpieczeństwo związane ze szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Zabieg trwa około 45-60 minut. Pacjenci mogą liczyć na natychmiastowy efekt, który utrzymuje się nawet do 3 lat.

Nakładkowe wybielanie zębów

Jest to jedna z metod, którą nadzoruje stomatolog, lecz pacjent wykonuje samodzielnie. Na podstawie wycisku szczęki pacjent otrzymuje celuloidowe nakładki, które mają specjalne zbiorniczki na żel wybielający.

W składzie preparatu znajduje się  fluor, azotan potasu oraz nadtlenek karbamidu  jako czynna substancja wybielająca. Nakładki, w zależności od zaleceń lekarza, można zakładać na kilka godzin lub na całą noc. Kurację stosuje się przez 7-10 dni, a otrzymany efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.

Nakładki jednorazowe Opalescence TresWhite Supreme

Metoda polega na założeniu wyprofilowanej nakładki, którą fabrycznie wypełniono żelem wybielającym. Jej konstrukcja umożliwia dokładne dopasowanie się do zębów, obejmując nawet zęby trzonowe.

Po upływie 30-60 minut nakładkę należy zdjąć i wyrzucić, po czym od razu wyszczotkować zęby. Kurację najlepiej stosować przez 10 dni. Nie jest to metoda natychmiastowa – pierwszych efektów należy spodziewać się po około 2 tygodniach od zakończenia kuracji. Uzyskana biel zębów utrzymuje się nawet do 2 lat.
Współczesne metody wybielania zębów są ogólnie dostępne i można je wykonać w sprawdzonych gabinetach stomatologicznych. Zabieg polecany jest osobom, które chcą zyskać większą pewność siebie, ciesząc się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem. Jest to idealny sposób na to, by niewielkim kosztem zyskać dobre samopoczucie i zadowolenie, które udzieli się innym.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Indexmedica – Twój dobry dentysta w Krakowie

.

Weryfikacja merytoryczna

Redakcja Naturalnych Metod

Zespół pasjonatów zdrowego odżywiania, zbilansowanej suplementacji i wspierania organizmu przy pomocy natury. Analizujemy, recenzujemy i podpowiadamy jak skutecznie dbać o siebie. Rozkładamy na czynniki pierwsze popularne superfoods, opisujemy różnego rodzaju domowe sposoby i weryfikujemy popularne preparaty. Mówią, że warto być z nami na bieżąco ;) 


Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: