O Nas

O

O Naturalnych Metodach i Redakcji

Witaj na podstronie “O Nas” Naturalnych Metod. Na wstępie chcielibyśmy podziękować i powiedzieć, że cieszymy się, że Twoje zainteresowanie serwisem zaprowadziło Cię aż w to miejsce, a teraz odpręż się i pozwól, że opowiemy Ci kilka słów o serwisie i o tym jak powstała platforma.

wymierne-efekty

W 2015 roku postanowiliśmy zrobić w sieci coś fajnego, co jednocześnie będzie współgrało z naszymi zainteresowaniami i pomoże szerzyć wartościową wiedzę na większą skalę. Medium, które to umożliwia w najbardziej dogodny sposób jest, rzecz jasna internet. To fakt, że serwisów o medycynie naturalnej i zdrowym odżywianiu w sieci jest całkiem sporo, jednak ten czynnik wcale nas nie zniechęcił, a raczej przez cały czas dodaje motywacji i zachęca do dalszego rozwoju.

Na swojej drodze zauważyliśmy, że wiele stron prezentuje bardziej doniesienia marketingowe, aniżeli potwierdzone faktyczną wiedzą informacje o żywności. Oczywiście nie uważamy, że jest coś złego w marketingu i monetyzacji stron internetowych, jednak pod warunkiem, że nie wprowadza się innych osób świadomie w błąd. W sieci co krok napotkać można magiczne pigułki i inne specyfiki, które mają w tajemniczy sposób odmienić nasze życie i zapewnić nam zdrowie bez żadnego wysiłku. My osobiście w takiego rodzaju środki nie wierzymy i od razu zaznaczamy, że nie znajdziesz tutaj panaceum na wszystkie swoje dolegliwości.

Wierzymy jednak w superfoods, czyli taki rodzaj żywności, który zawiera w sobie dużą dawkę wartości odżywczych, znanych ze swojego korzystnego wpływu na zdrowie. Spożywając takie produkty faktycznie można dać sobie pewien rodzaj naturalnej przewagi nie narażając się na przykład na szkodliwą “chemię”, którą często promują strony internetowe o wątpliwej reputacji. Przy superfoods też warto zachować ostrożność, bo marketingowcy także bardzo lubią ten rodzaj żywności, a nie każdy produkt nazwany “superfood” automatycznie będzie wart uwagi.

Za Naturalnemetody odpowiedzialni są dietetycy i pasjonaci zdrowej żywności. Serwis powstał po to, aby prezentować wiarygodne informacje. Każdy nasz artykuł pisany jest starannie, a wnioski staramy się podpierać odpowiednimi badaniami lub doniesieniami naukowymi. Pomimo tego, że korzystamy ze specjalistycznych źródeł informacji, nasze publikacje są napisane w przejrzysty i zrozumiały dla każdego czytelnika sposób. Według nas nawet najcenniejsza wiedza przekazana w zawiły, skomplikowany, akademicki sposób nie jest nic warta, jeżeli odbiorca nie jest z niej w stanie skorzystać.

Jako że swoich czytelników stawiamy na pierwszym miejscu, bardzo doceniamy wasze spostrzeżenia i opinie na temat tego, jak można poprawić funkcjonowanie serwisu (czytamy wszystkie!) dlatego też zachęcamy do podzielenia się swoim zdaniem.

Życzymy samych miłych doznań przy odkrywaniu Naturalnych Metod!

Redakcja
NaturalneMetody.pl

Dodaj swoją opinię

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: