Kategoria

Zdrowe odżywianie

Z

Dieta dla włosów. Co jeść, by zadbać o fryzurę?

D
dieta dla włosów

Włosy – podobnie jak wszystkie inne elementy naszego organizmu – potrzebują witamin i minerałów, które pozwalają im rosnąć i zachować piękny, świeży wygląd. Niedobory szybko odbijają się na ich kondycji. Włosy zaczynają wypadać, są łamliwe i matowe.
Żeby zagwarantować im … >>> Czytaj dalej

Czarnuszka: jak jeść i pić? Spożywanie nasion, naparów, oleju i dawkowanie

C
jak często pić

Czarnuszka (nazywana również czarnym ziarnikiem) posiada znakomite właściwości. Roślina może pozytywnie wpłynąć na zdrowie oraz samopoczucie. Warto wiedzieć, że jest ona stosowana już od pokoleń. Do dziś wiele osób wykorzystuje ją jako zdrowszą alternatywę dla pieprzu.
Szczególnym uznaniem cieszą się … >>> Czytaj dalej

Aloes – superfood dla każdego

A
aloes

Budowanie zdrowej i pełnowartościowej diety wcale nie musi być szczególnie skomplikowane, ani tym bardziej wypełnione nieustannymi poszukiwaniami właściwych składników. Okazuje się bowiem, że niektóre roślinny możemy zasadzić w ogródku lub w doniczce, którą postawimy na kuchennym parapecie.
Tak też jest … >>> Czytaj dalej

Liście moringa: opinie, właściwości odchudzające i gdzie kupić dobrą moringę?

L
czym jest moringa

Liście moringa cieszą się rosnącym zainteresowaniem. W dużej mierze wynika to z faktu, że wyróżniają się ona ponadprzeciętnymi właściwościami wspomagającymi pracę organizmu. Moringa to drzewo, które występuje głównie u podnóży Himalajów. To roślina tropikalna, którą możemy spotkać w Pakistanie, czy … >>> Czytaj dalej

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: