Kategoria

Zdrowe odżywianie

Z

Zdrowe śniadanie – poznaj sprawdzone przepisy!

Z
zdrowe śniadania - przepisy

Pełnowartościowe śniadanie to nieodłączna składowa zdrowego stylu życia. Jeśli nie masz w nawyku jedzenia pierwszego posiłku, warto to zmienić. Pomoże Ci w tym Gazetkonosz.pl! Poznaj 3 przetestowane przez portal przepisy na zdrowe śniadania, które zachwycą Twoje podniebienie!
Śniadanie – … >>> Czytaj dalej

Dlaczego warto zwracać uwagę na indeks glikemiczny?

D
produkty spożywcze a indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny (IG) pozwala sklasyfikować produkty żywnościowe zależnie od ich działania na poposiłkowe stężenie glukozy we krwi. Na wskaźnik ten szczególną uwagę powinni więc zwracać diabetycy oraz osoby z chorobami naczyniowo-sercowymi. Często korzystają również z niego ludzie dbający o zgrabną … >>> Czytaj dalej

Dieta dla włosów. Co jeść, by zadbać o fryzurę?

D
dieta dla włosów

Włosy – podobnie jak wszystkie inne elementy naszego organizmu – potrzebują witamin i minerałów, które pozwalają im rosnąć i zachować piękny, świeży wygląd. Niedobory szybko odbijają się na ich kondycji. Włosy zaczynają wypadać, są łamliwe i matowe.
Żeby zagwarantować im … >>> Czytaj dalej

Nasza misja

Naturalne Metody to miejsce na mapie internetu, które tworzone jest przez pasjonatów zdrowego odżywiania i zbilansowanego stylu życia. Dzielimy się tym, co wartościowe. Na pokładzie są dietetycy, absolwenci kierunkowych szkół wyższych - renomowanych polskich uczelni, entuzjaści tematyki i osoby, które świetnie czują „pióro”, dzięki czemu są w stanie przekazywać zawiłe właściwości i mechanizmy działania w sposób przystępny. Do każdego artykułu pochodzimy z dużą starannością. Podczas pisania korzystamy z baz medycznych takich jak PubMed, szukamy wypowiedzi ekspertów, a obok tego przeszukujemy źródła encyklopedyczne (np. Wikipedia). Zaprszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności.

Nasze media społecznościowe

Więcej informacji: